Zack Snyder Dönüyor mu?

ZACK SNYDER DÖNÜYOR MU?

Justice League filminin tekrar çekimleri bitmek üzereyken, ortaya Zack Snyder’in filme geri döneceği ile ilgili bir söylenti yayılmaya başladı. Filmin yönetmeni kişisel sebepleri yüzünden DCEU’yu bırakmak zorunda kalınca, yerine tekrar çekimleri yapan ve filmin son hazırlıklarını tamamlayan Joss Whedon getirildi. (Daha önce zaten senaryoyu yazmak için getirilmişti.) Bunlara dayanarak şunu söyleyebiliriz ki Avengers filminin yapımcısı (Ki kendisi DC’nin gelecek filmlerinden biri olan Batgirl projesinde yer alacak.) Zack Snyder’in yaptıklarını onurlandırmak istiyor.

Tabii ki söylentiler bu şekilde değil, son birkaç haftada ortaya çıkan haberler ve yeniden çekimlerin uzunluğu hikayenin tamamen değiştiğini ve bunun filmin tonunu etkilediğini söylüyorlar. Bugün bu konuyu derinlemesine incelemek yerine gözümüzü bazı yeni bilgilere çevireceğiz.

OKUMAYA DEVAM EDİN; JUSTICE LEAGUE YENİDEN ÇEKİMLERİ, NE DEĞİŞTİ? NE AYNI KALDI?

Bazı haber sitelerince Zack Snyder’in filmi bitirmek için geri dönebileceği iddiası ortaya atıldı. Bu iddialar hakkında biraz araştırma yaptığımızda Reddit’te WBUT7 isimli önde gelen bir kullanıcının şunları söylediğini görüyoruz. “Ofiste ve çevresinde Zack Snyder’in yakında filmi bitirmek için geri geleceği söylentileri var. Öte yandan bunlar hiçbir şekilde doğrulanmış değil, insanlar onun bir sonraki ay filmi bitirmek ve bir üst seviyeye çıkarmak için geri gelebileceğini söylüyorlar”.

Şimdi bunların hepsine bir son verelim, öncelikle Reddit güvenilir olmayan, söylentilerin ve hayranların kafalarından uydurdukları şeylerin bir ürünü ve nadiren güvenilir bir bilgi kaynağı. Bunu paylaşan kullanıcı son birkaç aydır filmle ilgili ilgi çekici haberler paylaşıyor ve Warner Bros ofisi içinde bir kaynağı olduğunu ve tüm bilgilerin ondan geldiğini iddia ediyor. Bunlar şirketin içindeki şeyleri bilemeyeceğimiz için kanıtlaması zor şeyler. Yani bu iddialar Warner Bros şirketi tarafından ortaya atılmıyor. Filmde Green Lantern’in görüneceği söylentisi kadar skandal haberler de daha önce ortaya atılmıştı. Aslında benzer şeyler.

Şimdiye kadar bildiklerimiz, Zack Snyder hala Justice League filme direkt olarak bağlantılı, Warner Bros’un başkanlarından birisi olan Toby Emmerich filmde onun gidişatını takip etmeye çalıştıklarını söyledi. Ve bu söylenti ile Toby Emmerich’in konuşmasına bakarak Zack Snyder’in gerçekten de filme son bir dokunuş katmak ve filmi tamamlamak için geri dönebileceğini görüyoruz.

Her şeye rağmen filmin özgünlüğüne ve Warner Bros’un açıklamasına bakarsak Zack Snyder geri dönecek mi sorusu akıllara cidden takılıyor ve ne olursa olsun araştırmaya değer bir konu. Zack Snyder ayrıldığı zaman filmle ilgili her şey Josh Whedon’a bırakıldı. Ama bu gemiyi dalgalara dayandırabilecek mi? Ve eğer Zack Snyder dönerse bu tekrardan yönetmen olarak mı olacak yoksa sadece öneriler vermek için mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir