Wonder Woman 2 Teorileri, Soğuk Savaş Döneminde mi Geçicek?

Wonder Woman, DC filmleri arasında sağlam bir yeri aldı. Hem evrenin şu ana kadar yaptığı oturaklı filmlerden biri olmasının yanında fanlar ve eleştirmenler tarafından da çokça beğenildi. Tabi bunun üzerine yönetmn Patty Jenkins 2. filmi de yöneteceğini söylemişti.

Screen Rant’ın haberine göre Geoff Johns ve yapımcı takım arasında devam filmleri yapılması konuşuluyormuş. DCEU’nun yakın tarihli zamanlarından olan Soğuk Savaş’ın etkili olduğu 1980’ler olacakmış. Diana, Sovyetler’e karşı savaşacakmış.

Asıl büyük olay bu değil. Steve Trevor’un geri döneceği konuşuluyor. Bunun nasıl olacağı henüz belli değil ama anlaşılan fanların yanında stüdyoda Diana ve Steve arasında ki etkileşimi sevmiş.

Şimdi bunun üzerine biraz ben konuşayım.Öncelikle ben filmin geçmişte geçmesine karşıyım. Geçmişte geçmesi DCEU için faydası olmaz. Evreni ilerletmesi için günümüzde geçmesi daha iyi olur. Bunu söyledikten sonra şu yukarda ki yazılanların teori ve söylentiden fazla olmadığını söyleyeyim. Eğer Soğuk Savaş döneminde geçmesi güzel aslında.  Ben direk Sovyetler’e karşı cephe alacağını sanmıyorum. Apollo ,First Born veya Maxwell Lord olabilir.

Ama tabi üstüne düşünce şöye bir şey ortaya çıkıyor. Soğuk Savaş döneminde ortaya çıkan bir kahraman günümüz dünyasında bilinir. Kamera kayıtları vs vardır. Ama Dawn of Justice’de Wonder Woman’ı Bruce gibi 70’li yıllarda doğmuş biri bilmiyordu. Temelini atarlar mı Justice League’de bilemem ama göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir