The Wolf Among Us 2!

THE BIG BAD WOLF

İlk sezonunda bizleri büyüleyen gerek olay örgüsü gerek karakter derinlikleri ile kendi farkını yaratan The Wolf Among Us, 2. Sezon için yeşil ışıkları yaktı kendi sitelerinde ve resmi facebook sayfasında yayınlanan yeni duyuru bizleri ister istemez hype’ın doruklarına çıkardı.

İlk sezonu 2013’te yayınlanan ve uzun bir süre karanlığa karışan The Wolf Among Us sessizliğini şimdi bozdu ve 2018 bizlere hedef gösterdi. İlk sezonunda Bigby, The Woodsman, Snow White, Toad, Bufkin, Beauty, Beast, Blue Beard, Bloody Marry, Jersey The Devil ve The Crooked Man gibi karakterler ile güzel bir hikaye ve de kurgu barındıryordu, aynı kaleteyi 2. Oyunda görmek bizler için merak konusu. Sonuçta Geçtiğimiz dönemin hayal kırıklığı olan The Batman Telltale Series bizlere olağan riski muhteşem bir şekilde gözümüze sokuyor. İlk sezonu gerçekten Noir havasını yansıtan ve pesimist bir eser olan The Wolf Among Us gizemini koruyan ve gerçek detektiflik öğeleri barındıran barındıran ve gerçekten seçimlerimizin sonuçlarını düşünmemiz gereken bir oyundu.

“BY BEING BIG AND BEING BAD”

İlk sezonunda bizlerle kendini özleştiren Bigby iğneleyici konuşması ve agresif tavırları ile yeri geldiğinde karamsar ama yeri geldiğinde tam bir kahramandı. Yaktığı her sigara ile realistliğini koruyan ama yeri geldiğinde de gerçekten Koca Kötü Kurt olduğunu görmüştük, fakat asıl merak konusu ise bu sezon o karakter derinliğini korayabilecekler mi ?

Fabletown’ın onurlu şerifi Bigby bu sezon nasıl bir suç çemberinin içerisinde olacak ? Ve bu sefer onunla bu yolculukta hangi karakterler yer alacak ve ilk sezondan tanıdığımız karakterleri görebilecekmiyiz ? Neyse sonuçta The Wolf Among Us‘ın ilk sezonu kendini İnteraktif Sinema olarak tanımlayan, tamamiyle senaryo bazlı olan bu tür oyunların arasına kendi ismini başarılı bir şekilde yazdırmıştı.

The Wolf Among Us ekibinin verdiği röportaj : https://youtu.be/V_pgAxN2xLc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir