The Batman Filminden Beklediğimiz 5 Şey

War for The Planet of Apes filmi vizyona girdi ve yönetmen Matt Reeves kendini tamamen The Batman filmine odakladı. Öncelikle yönetmen senaryoyu baştan yazacağını ve filmi istediği gibi yapacağını söyledi. Bu aslında güzel bir şey. Çünkü bir yönetmen anca özgürse özgün ve iyi bir iş çıkarabilir. Peki biz filmden neler bekliyoruz?

1- Hikaye

Nolan filmlerinde ki Batman portresini her zaman eleştirdim. Ama filmin hikayesi muazzamdı.  O seriyi bize sevdiren de Nolan ustanın hikayesiydi. Aynısı Matt Reeves’ten de bekliyorum. Bize muazzam bir hikaye vererek Batman filmlerinin başarısını devam ettirmesi.

2. Dedektiflik

Batman nedir? Daha doğrusu Batman kimdir? ”World’s Greatest Detective” Batman’in lakabı budur. Ra’s Al Ghul ona ”Detective” diye seslenir. Gordon suç mahallini önce onun kontrol etmesini sağlar. En arap saçı olayları çözer. İşte Batman budur. Fanlar bu özelliği görmek istiyor!

3. Bat Family

Batman’i Batman yapan, çizgi romanlarını sevmemizi sağlayan en önemli özelliklerden birisi ailesidir. Çok fazla Robin eğitti, kimi öldü, kimi onu terk etti. Fakat Batman’in onlarla arasında ki diyalogları bizi en etkileyen etmenlerdendi. Hatta bir Robin vardır ki hepiniz bilirsiniz Dick Grayson. (Spoiler : Injustice’de öldüğünde Bruce kadar biz de hüzünlenmiştik.)

4. Batman

Ben bu filmde öldürmeyen ama adamı komaya sokacak kadar döven bir Batman görmek istiyorum arkadaş! Affleck bunun öldürmeme dışında ki özelliklerini veriyordu.  Ama en büyük yeminini ezerek adam öldürüyordu. Tamam kötü bir dönemdeydi ama adam öldürmek Batman tiradına aykırıdır. Bunun üstüne binlerce hikaye yazıldı arkadaş!

5.  Flashback

’20 sene Gotham’da Alfred…Ne sözler verildi. Kaç iyi adam kaldı? Kaç tanesi iyi olarak kaldı?”

Dawn of Justice filminde böyle bir diyalog vardı. 20 senedir Batman evrende. Ne olaylar döndü neler oldu. Kimler öldü.Diyalog da ki gönderme de bi hayli şahane(bkz. Harvey Dent). Umarım bu olaylar filmde konuşulur da biz de 20 senelik geçmişi aydınlatmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir