Spider-Man Homecoming Çizgi Roman, MCU ve Eski Film Göndermeleri

Filmlerde çokça göndermeler olur. Çizgi romana, başka filmlere ya da evren içinde ki diğer olaylara. Biz geekler bu göndermelere bayılırız. Homecoming’de de güzel bir kaç tane yakaladık

UYARI FİLMDEN SPOİLERLAR VAR!

 O Levrek Taze Değildi!

Peter Homecoming dansına vardıktan sonra Flash’ın ona söylediği ”O levrek taze değildi” The Amazing Spider-Man filminde ki yemek sahnesine bir göndermeydi.

SM2-0563 Plakalı Araç

Aslında bu trailerda da vardı fakat filmde de gördük. Koymamak olmaz. Bu plaka Vulture ve Thinkerer’ın ilk tanıtıldığı çizgi romana gönderme.

Miles Morales’e Gönderme

Filmde Spidey Aaron adlı soyguncu ile alakalı bir sahne var. Aaron’a baktığımızda tek bir ihtimal kalıyor oda Miles Morales’in amcası Aaron Davis.

Sizler Gerçek Yenilmezler Değilsiniz!

ATM soygunu da Ultimate Spider-Man #42’ye güzel bir selam çakmış. Gerçi filmde solda ki gibi batman göndermesi yok ama 😀

Stan Lee

Her filmde bir Stan Lee’miz var. Eksik olmasın başımızdan. Ne olduğunu söylemiyorum zaten biliyorsunuz.

Bruce Banner

Darwin, Tesla,Marie Curie gibi bir çok önemli işler yapmış bilim adamlarının yanında Bruce Banner’ı da görmek mümkün.

Peter’ın Dolap Numarası

Dolap numarası 1184 yani Kasım 84 oda Kasım 1984 anlamına geliyor. Bu Amazing Spider-Man #252 sayıya denk geliyor. Peter’ın uzaylı kostümü ile Eve Dönüşü ve daha sonra Reed Richards yardımı ile kostümün simbiyot olduğunu anlamasını anlatan bir hikaye.

The Scorpion

ilk Aftert Credit sahnesinde Toomes’u hapishane de akrep dövmeli bir adamla konuşurken görüyoruz. O abimiz Scorpion. Muhtemelen Toomes ile Sinister Six’in temellerini atacaklar.

Yarı Peter Yarı Spidey

Spider-Man temasının en anlamlı sahnelerinden biri aslında bu. Bi yandan maske gözükürken diğer yandan Peter’ın suratının gözükmesi. Filmde de var!

Amazing Spider-Man #33

Filmde Peter’ın üstüne bir şeyler düştüğünde sıkı fanların aklına direk bu sahne geldi. Bu sahne çizgi romanın içinde de filmde de önemli bir yere sahipti. Peter’ın gücünü toparlayıp kalkması.

Iron Spider

Filmde Peter’ın Yenilmez olup kimliğini açıklarsa alacağı bir kostum var. Kostüm İron Spider zırhına çok çok benziyor. Ama Peter bunu red ediyor. Bakalım Infınıty War’da giyecek mi?

Eve göndermeler easter egg’ler bu kadardı. Bu kadarını derleyebildim. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir