Karakter Tanıtımları: Steppenwolf Kimdir?

Steppenwolf, Heggra’nın kardeşi, Yuha Khan’ın kayınbiraderi ve Darkseid’in amcasıdır. Darkseid’in üst tabaka askerlerindendir ve Apokolips ordusunun lideridir.

YARATILIŞI:

Steppenwolf, Jack Kirby tarafından 1972 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “New Gods #7” çizgi romanında gözükmüştür. 2009 yılında “Terror Titans #2” çizgi romanında ölmüştür. 2012 yılında “Justice League Vol 2 #6” çizgi romanında tekrar gözükmüştür. 2013 yılında “Earth 2 #16” çizgi romanında tekrar öldürülmüştür.

ORİJİN:

Yuga Khan, Ruh Duvarı’na hapsedildikten sonra Steppenwolf’un kardeşi Kraliçe Heggra, Apokolips’in mutlak hükümdarı olmuştur. Kız kardeşi mutlak hükümdar olunca Stepptenwolf orduyu yönetmesi için ve liderlik yapması için kız kardeşi tarafından terfi edilmiştir. Heggra’nın hükümdarlığı sırasında Darkseid, New Genesis’i istila edecek bir ordu kurmasını önermiştir.

Steppenwolf’un askerleri mirasçı Izaya (Izaya = Darkseid’in kardeşi) saldırmışlardır fakat Avia araya girerek Izaya’yı kurtarmıştır. Steppenwolf, arkada bir şey hissetmesi ile onun Avia olduğunu bilmeden hızla arkasını dönmüş ve Avia’ya radyasyon ışını yollayarak öldürmüştür. Avia öldükten sonra Darkseid, Izaya’ya saldırmış ve “ölümcül eldivenler” ile onu bilinçsiz hale getirmiştir.

KARAKTER GELİŞİMİ:

***Teror Titans:

Darkside Klubü’ne liderlik etmiştir. Fakat klübü ele geçirmeye çalışan Clock King tarafından öldürülmüştür.

***Flashpoint Sonrası (New 52):

İlk olarak Desaad ile birlikte yenilenmiş Justice League’e karşı savaşırken görülmüştür. Apokolips’de Superman’e işkence ederken Cyborg’ün manipüle ettiği Mother Box yüzünden Dünya-2’ye ışınlanmış ve orada tıkılı kalmıştır.

Daha sonra Darkseid adına Dünya-2’yi devralmaya çalışırken, Dünya-2 Superman, Wonder Woman ve Batman’in ana düşmanı olarak gözükmüştür. Dünya’nın çoğunu ele geçirmeyi başlamış ve orduya karşı Anti-Yaşam Jenatörü’nü kullanmak istemiş fakat Terry Sloane’nin kontrolündeki ülkelere saldırmasıyla planlar değişmiştir.

Terry Sloane’nin saldırıya geçmesiyle Wonder Woman, Superman ve Batman de buna son vermeye karar vermişlerdir. Wonder Woman, Parademon’lar ile savaşırken Superman’in ölürken (sözde) bağırışlarını duymasıyla Superman’e bakmış ve Steppenwolf, Wonder Woman’ın arkasından kılıç saplamıştır. Bunlar olurken Batman de işaretçi kulelerine virüs yüklemiş ve Steppenwolf’un tüm Parademon’larını etkisiz hale getirmiştir fakat virüs nedeniyle yaşanılan patlamada ölmüştür.

Parademon’lar yok olduktan sonra Steppenwolf, Dherain’a sığınma talebinde bulunmuştur. Dherain’in kralı Marov, Steppenwolf’un kafasına ödül koymuş fakat Marov, bunu duyan Fury’nin saldırısına uğramıştır. Adamları öldürülen Marov, bir patlama yaratarak Steppenwolf için hazırlanmak için zaman kazanır. Marov giyindikten sonra daha Steppenwolf ile dövüşemeden Steppenwolf’un baltası ile nakavt edilir. Steppenwolf, Dherain’e gelmesinin sebebi Marov’un tahtını istemesi olduğunu söylemiştir. Fury, Marov’un son adamını da öldürünce, Steppenwolf Marov tam saldıracakken baltasını Marov’a fırlatır ve kafasını keser. Steppenwolf, Marov’un kafasını kestikten sonra kafasını herkese gösterir ve kendini yeni kral ilan eder.

Steppenwolf daha sonra Fury’i Gotham’a Big Barda’yı ve Highfather’ın son oğlu olan ve ondan kaçan Mr Miracle’ı yakalaması için yollar. Wonders of the World (Dünya-2 Adalet Ligi) ve World’s Army, Dherain’e saldırınca başlangıç güçlerini yok etmişlerdir. Bu gerçekleşirken Steppenwolf geride kalmış ve Açlık Köpekleri’ni yolamıştır. Açlık Köpekleri hepsini mağlup ettikten sonra Steppenwolf öne çıkmış ve World’s Army’nin çoğunu katletmiştir. Hava filolarını da yok ettikten sonra World’s Army lideri Jason Storm Foster, Brutaal (Brutaal: Dünya-2 Superman’in Darkseid’ın geçirmiş hali) tarafından öldürülür. Steppenwolf zafer kazanmış ve World’s Army geri çekilmek zorunda kalmıştır.

Steppenwolf zafer kazansa da Wonders of the World vazgeçmez ve Steppenwolf’a saldırırlar. Alan Scott (Dünya-2 Yeşil Fener’i) Brutaal tarafından durdurulur. Daha sonra Al Pratt (Dünya-2 Atom’u) da Brutaal tarafından durdurulunca Wonders of the World geriye çekilir. Steppenwolf televizyona çıkar ve konuşma yapar. Tam o sıra arkadan gelen Brutaal’ın ısı bakışı ile ortadan ikiye ayrılır.

***Darkseid War:

Steppenwolf, Darkseid için tekrar -bilinmeyen bir şekilde- canlanır ve Anti-Tanrılara karşı savaşır.

GÜÇLERİ VE YETENEKLERİ:

Güçleri:
-İnsanüstü Güç
-İnsanüstü Dayanıklık
-Çeviklik
-Tehlikeyi Önceden Algılayabilme
-İlahi Güçler
-Ölümsüzlük
-Hızlı İyileşebilme
-Uzun Yaşayabilme
-Süper İşitme
-Süper Görüş
-Süper Hız

Yetenekleri:
-Birden Fazla Dil Bilebilme
-Liderlik Yeteneği
-Kılıç Ustalığı
-Nişan Yeteneği
-Yumruk Yumruğa Dövüş Yeteneği
-Silah Ustalığı

Silahları:
-Öldürücü Balta
-Öldürücü Kılıç

DİZİ VE FİLM HALLERİ:

-Justice League Action animasyon dizisinde gözükmüştür.
-DC Animasyon Evreni’nde geçen Superman the Animated Series ve Justice League animasyon dizilerinde gözükmüştür. Superman animasyon dizisinde Sherman Howard tarafından, Justice League animasyon dizisinde de René Auberjonois tarafından seslendirilmiştir.
-Batman: The Brave and the Bold animasyon dizisinde gözükmüştür. Kevin Michael Richardson tarafından seslendirilmiştir.
-Justice League: Gods and Monsters animasyon dizisinde sadece bir sahnede gözükmüştür. Filmde Bekka (Wonder Woman) tarafından öldürülmüştür.
-DC’nin Sinematik Evreni’nde Justice League filminde gözükecektir. Film 17 kasım 2017’de ülkemiz de vizyona girecek ve  Karakteri Ciarán Hinds canlandıracaktır.

OYUN HALİ:

-DC Universe Online oyununda gözükmüştür.

NOTLAR:

-Fury, Steppenwolf’un Diana of Amazon Island(Dünya-2 Wonder Woman’ı)’dan kızıdır.
-Kırmızı gözleri ve siyah saçları vardır. 92 kilodur ve boyu 1.82 santimetredir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir