Karakter Tanıtımları: Proxima Midnight Kimdir?

Thanos’un ayak işlerini yapan bir diğer kişi de Proxima. Kendisi, Black Order’ın en güçlü üyelerinden. Aynı zamanda en önemli işleri yapanlardan biri. Bunu Infinity hikayesinde de görüyoruz. Zaten Infinity War’da da göreceğiz. Neyse, fazla uzatmadan asıl konumuza geçelim.

2013 yılında Jonathan Hıckman tarafından, Infinity hikayesi için yaratıldı. Karakteri ilk defa orada gördüğümüz için bir orijini yok. Karakter gelişimine önem verilmeden yaratılmış bir karakter. Yani Corvus gibi onun da hakkında bilinen şeyler çok az.

Infinity hikayesinde Thanos, Dünya’yı ele geçirmek için ilk olarak Black Dwarf’ı Wakanda’ya göndermiştir. ancak Black Dwarf Wakanda’yı ele geçiremeyince Thanos onu öldürmüştür. Aynı esnada Atlantis’e saldıran Proxima’dan kurtulmak için taşın Wakanda’da olduğunu söylemiştir. Wakanda’ya Thanos, Corvus ve Proxima beraber gitmiş ve sonrasında kısa süreliğine orayı üs olarak kullanmışlardır. NOW! evreninin devamında Black Order ile beraber Ultimate Evreni’ne düşmüş ve Secret Wars’a kadar orada kalmıştır. Secret Wars’tan sonra ise Earth-616’ya geri gelmiş ve kaybolan Mjolnir’i aramaya başlamıştır. Ayrıca Corvus Glaive’in eşidir.

Unworthy Thor #5’te, Hela tarafından öldürülmüştür.

Güçlerinden bahsetmek gerekirse; kendisi normal bir insana kıyasla çok daha hızlı, dayanıklı ve güçlüdür. Aynı zamanda derisi neredeyse delinmezdir. Kullandığı silah ise bir mızraktır. Bu mızrağı ona Thanos vermiştir. Bu mızrak, uzay ve zamanda sıkışan bir güneşten yaratılmıştır. Yaratıldığı güneşten dolayı, içinde enerji barındırır. Bu enerjiyi kullanabilir çünkü yaşayan bir enerjidir. O kadar mükemmel bir mızraktır ki, Proxima’nın hiçbir zaman hedefini şaşırmayan koluyla fırlatıldığında efsanevi bir silaha dönüşür. Ayrıca ölümcül bir zehir taşır. Bu zehir değdiği kişiyi anında öldürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir