Karakter Tanıtımları: Medusa Kimdir?

Medusa, Inhumanların kraliçesi ve kral (kocası/kuzeni) Black Bolt’un birincil tercümanıdır. Medusa aynı zamanda uzun ve kalın kızıl saçlarını psikokinetik olarak kullanabilmesi ile bilinir.

YARATILIŞ:

Medusalith Amaquelin-Boltagon, Jack Kirby ve Stan Lee tarafından 1965 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Fantastic Four #36” çizgi romanında kötü biri olarak gözükmüştür. Daha sonra beyninin yıkandığı anlaşılmış ve iyilerden olmuştur.

KÖKENİ:

Medusalith Amaquelin, Atillan’da ikisi de Inhuman olan Quelin ve Ambur’un ilk kızı olarak dünyaya gelmiştir. Halası Kral Agon’un karısı Ryanda Boltagon’dur. Bu kan bağı sayesinde Kraliyet Ailesi üyesi sayılır.

Anne ve babası, Medusalith’i gençken Terrigen Sisi’ne koymayı seçmişlerdir. Genç yaşta Terrigen kristaline maruz kalmasıyla kullanabileceği uzun ve kalın kızıl saçlara sahip olmuştur. Daha sonra Yunan Mitolojisi’ndeki yılan saçlı olan Medusa’ya benzetildiğinden öyle denmeye başlamıştır (Aynı zamanda isminin kısaltılmışı)

BLACK BOLT İLE İLİŞKİSİ:

Ergenlik zamanında Medusalith, sesinde yıkım gücünden dolayı karantina altına alınan kuzeni olan Blackagar Boltagon’u ziyaret etmeye başlamıştır. Gücünden dolayı hiç konuşamayan Blackagar ile özel işaret dilini kullanarak iletişim kurmayı öğrenmiş, karantinadan kurtulunca da ikisi de sekiz yaşındayken Blackagar’a aşık olmuştur. Yıllar geçtikte ikisinin arasındaki romantik ilişki gelişmiş ve evlenmişlerdir. Blackagar, yirmi yaşına geldiğinde kral olduğunda onunla birlikte kraliçe olmuştur.

GÜÇLERİ VE YETENEKLERİ:

***Güçleri:

-Psikokinetik (Saçlarını istediği kadar kontrol edebilir. Saçlarını demir gibi sert, sivri, esnek, ağır vb hale getirebilir. Aynı zamanda saçı 1,6 ton kaldırabilir)
-Kendini İyileştirebilen Saçlar (Saçlar kesilse de kendi kendilerini çabucak iyileştirir)
-Gelişmiş Refleksler (Captain America’dan biraz yüksek)
-Gelişmiş Dayanıklık (Captain America’dan biraz yüksek)
-Uçabilme
-Telekinezi

***Yetenekleri:

-Kaçış Ustası
-Liderlik Yeteneği
-Muhteşem Gizlenme (Kamuflaj)
-Silahsız Dövüşebilme

DİZİ VE FİLM HALLERİ:

-Fantastic Four (1978) animasyon dizisinde gözükmüştür. Joan Gerber tarafından seslendirilmiştir.
-Spider-Man (1981) animasyon dizisinde gözükmüştür. Spider-Man ile birlikte Wizard’a karşı kapışmışlar ve yenmişlerdir. B.J. Ward tarafından seslendirilmiştir.
-Fantastic Four (1994-1996) animasyon dizisinde gözükmüştür. Frightful Four takımının üyesi olarak gözükmüş ama sonra kurtarılarak Inhumans Kraliyet Ailesi üyesi olmuştur. Iona Morris tarafından seslendirilmiştir.
-Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. animasyon dizisinde bir bölümde gözükmüştür. Mary Faber tarafından seslendirilmiştir.
-Guardians of the Galaxy animasyon dizisinde iki bölümde gözükmüştür. Birinde Mary Faber tarafından, diğerinde de Rose McGowan tarafından seslendirilmiştir.
-Ultimate Spider-Man animasyon dizisinde iki sezonda gözükmüştür. Birinde Mary Faber tarafından, diğerinde de Rose McGowan tarafından seslendirilmiştir.
-Avengers Assemble anmiasyon dizisinde gözükmüştür. Catherine Taber tarafından seslendirilmiştir.
-Marvel Super Heroes: What The–?! televizyon serisinde gözükmüştür.
-Yakın zamanda çıkacak olan ve Marvel Sinematik Evren’de geçecek olan Inhuman dizisinde başrol olarak gözükecektir. Karakter, Serinda Swan tarafından canlandırılacak.

OYUN HALLERİ:

-Marvel: Ultimate Alliance video oyununda Doctor Doom tarafından beyni yıkanan NPC bir karakter olarak gözükmüştür. Nancy Linari tarafından seslendirilmiştir.
-Marvel: Avengers Alliance oyununda oynanabilir karakter olarak gözükmüştür. 90 Command Points’e alınır.
-Marvel: War of Heroes mobil kart oyununda gözükmüştür.
-Marvel Mighty Heroes oyununda villain (kötü karakter) olarak gözükmüştür.
-Marvel Future Fight mobil oyununda oynanabilir karakter olarak gözükmüştür.
-Marvel Heroes oyununda oynanabilir Team-Up karakteri olarak gözükmüştür.
-Marvel Puzzle Quest mobil puzzle oyununda kullanabilen bir karakter olarak gözükmüştür.
-Spider-Man: Edge of Time video oyununda adı geçmiştir. İsmi bir tane kuaför salonuna verilmiştir.

NOTLAR:

-Yeşil gözleri ve kızıl saçları vardır. 59 kilodur ve boyu 1.80 santimetredir.
-Diğer Kraliyet Ailesi üyeleri: Gorgon Petragon (kuzen), Karnak Mander-Azur (kuzen), Triton (kuzen), Crystalia Amaquelin (kız kardeş), Blackagar Boltagon (kuzen ve eş), Maximus Boltagon (kuzen), Ahura Boltagon (oğlan), Luna Maximoff (yeğen)
-Kız kardeşi Crystalia Amaquelin, ilk önce Ronan daha sonra da Pietro Maximoff ile evlenmiştir. Bu sayede onlar da Medusa’nın enişteleri sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir