Karakter Tanıtımları: Ebony Maw Kimdir?

Ebony Maw için Black Order’ın beyni diyebiliriz. Filmde nasıl işleneceğini çok merak ettiğim bu karakter, aynı zamanda takımın en güçsüz üyesi.

Karakterimiz; yine 2013 yılında, Jonathan Hickman ve Jerome Opeña tarafından yaratılmıştır. Diğer Black Order karakterleri gibi bunun da orijini ve karakter gelişimi önemsenmemiştir. Dolayısıyla hakkında bilinen şeyler, Black Order’da olduğu ve Infinity hikayesinden sonra neler yaptığıdır.

Infinity esnasında Thanos, oğlu Thane’ı arıyordu. Gezegenlerden haraç kesip çocuğu orada mı diye bakıyordu. En son oğlunun Dünya’da olduğu öğrenildi. Ebony Maw’a onu arama görevini verdi. Ebony Maw ise aramak yerine bunu başkasına yaptırdı. O kişi Dr. Strange idi, onun zihnine girip onu kendi kölesi yaptı. Strange onu bulunca Maw, onun zihnini serbest bıraktı. Bu sırada Black Bolt Terrigenesis gazını Dünya’ya saldı ve Thane’da Inhuman haline dönüştü. Maw bunu gördüğünde onu eğitmeye başladı. Ona bir zırh verdi ve gücünü kullanmayı öğretti. Thanos oraya geldiğinde Avengers çoktan oraya varmıştı. Maw, Thane’ı güçlerini kullanması için serbest bıraktı ve Thane babası ile Proxima Midnight’ı “Yaşayan Ölüm” arasında bıraktı. Bunun ardından Maw onu Thanos’tan da güçlü bir hale getirmeye çalıştı.

Hiç gücü yok denebilir, tek gücü varlıkları her şeye ikna edebilmesi. Örnek vermek gerekirse, bir seferinde Dr. Strange’i Shuma-Gorth’ı getirmeye ikna etmişti. Bunun dışında “En Yüksek Zeka Sınıfı”ndadır. Yani zekası normalin kat ve kat üstündedir.

2 thoughts on “Karakter Tanıtımları: Ebony Maw Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir