“Ne zamandan beri gücü var?” – Defenders #2 Çizgi Roman İncelemesi!

Ve sıra geldi 2. sayıya. Serinin şimdiye kadar çıkan en iyi sayısı diyebilirim. Özellikle sayının sürpriz konuğu beni çok şaşırttı. Çok uzatmadan asıl konuya geçiyorum.

Sayımız, Jessica’nın “Gece Hastanesi”ne koşuşuyla başlıyor. Geçtiğimiz sayıda Diamondback’ten dayak yiyen Luke, Black Cat’in onu buraya getirmesi sayesinde hayatta kalıyor. Ancak ölümcül tehlike hala geçmemiş ve bu anlar onun son dakikaları olabilir. Jessica hemşireyle konuşurken Luke’un kalp atışı yavaşlıyor ve duruyor. Tam o sırada sürpriz konuğumuz Blade geliyor! Elindeki şeyi hemşireye veriyor ve hemşire Luke’a yöneliyor. Jessica’nın tek dediği şey ise “Onun derisi delinmez.” oluyor, hemşire ise “Bu bir bıçak veya neşter değil.” deyip elindeki şeyi burnuna sokuyor. Kalbi duran Luke, bu şey sayesinde tekrar hayata dönüyor.

Bu sayfada en çok dikkatimi çeken şey ise Blade’in “Sevgilin bana borçlandı. TEKRAR!” oldu. Sayının en iyi sayfası diyebilirim gerçekten de. Devamında ise Danny’i, Diamondback’e karşı savaşta Wilson Fisk’i de harekete geçirmek için onla konuşurken görüyoruz. Bu konuşma biraz sıksa da çok iyi noktalara parmak basıyor Danny. Fisk, Danny’nin dediklerini mantıklı buluyor gibi. Ancak cevabı olumsuz oluyor. Bu esnada Diamonback, adamlarına fırça çekiyor. Jessica ise onu bulmuş ve mekanına gelmiş. Diamonback’in lafını bölüyor ve yüzüne yumruğu yapıştırıyor.

Tek başına koskoca çetenin ortasına atlamak da cesaret istiyor tabii. Tüm silahlar ona doğrultulmuşken, Jessica sadece onlara bakıyor, 0 korku. Tam o anda Daredevil odaya dalıyor. Tek bir batonuyla bütün adamları indiriyor ve geriye kalan son bir kişiyi de havalı bir şekilde bayıltıyor. Ayakta sadece Diamondback, Jessica ve Daredevil kalıyor. Tam dövüşeceklerken Iron Fist olaya dahil oluyor. Diamondback ise Daredevil’i kafasından tutup Iron Fist’e fırlatıyor. Sonra Jessica’yı da ikisinin üstüne fırlatıp kaçıyor. Daredevil onu radarında gördüğünü söylese de bulamıyorlar onu. Sokağa çıkan ekip, bir anda yere yığılıyor. Yapan kişi ise Punisher…

 

Gerçekten de şu ana kadar çıkan sayılar arasında açık ara önde. Punisher ve Blade’in gelmesi, beni mutlu eden şeylerden sadece ikisi. Hikayenin en önemli sayısı da diyebiliriz aslında. Bir iki küçük yer dışında çok iyi bir sayıydı. Ayrıca tekrardan Marquez’in çizimlerine olan hayranlığımı belirtmek istiyorum. Bu seriyi kesinlikle takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir