DCEU’da Görmek İstediğimiz 10 Şey

DCEU yavaş yavaş büyüyor. Yeni filmler çıkıyor. Tabi herkesin beklentisi var, görmek istediği şeyler var.  Ben de kendi beklentilerimi sıralamak istiyorum.

1.Darkseid’in Çabucak Gelmemesi

darkseid comic ile ilgili görsel sonucu

Darkseid DC evrenin de ki en güçlü kötülerden birisi. Justice League’in başına bir çok defa bela oldu. Fakat sinematik evrende aşama aşama gelmesi daha iyi olur.Aslında ilk filmde Steppenwolf’u göndererek bunun sinyalini verdiler. İkinci filmde Darkseid tarafından yollanan bir Brainac ve üçüncü filmde Apokalips Lordu Darkseid’i tüm ihtişamı ile görebiliriz. Bunu istememin bir sebebi de akıllara kazıncak bir üçleme olmasını istememden kaynaklı.

2. Fenerler

DC ile alakalı en sevdiğim şeylerden biri de fenerlerdir. Mavi, sarı, yeşil, kırmızı, indigo vs bir sürü fener birliği vardır. Ve bu fenerlerin DC evreninde yeri önemlidir. Green Lantern filmi ile bu harika dünyaya kapı açmalarını heyecanla bekliyorum. DCEU’yu tek başına bile büyütecek en önemli etken fenerler.

3. Multiverse

multiverse dc ile ilgili görsel sonucu

DC’nin 2011 senesinden beri geniş bir Multiverse’ü var.Hatta bunla alakalı bir Justice League hikayeleri bile var ki ben çok severim. İlk Flash filmi Flashpoint olacak. İkinci veya üçüncü neden Multiverse ile alakalı olmasın? Bize bir kere Multiverse’ü tanıtsalar Red Son Superman gibi bir hikayeyi anlatacak kapıları olur. Keşke diyorum…

4.Bat Family

bat family dc ile ilgili görsel sonucu

Batman her ne kadar yalnız çalışsa da bir çok robin eğitmiş, bir sürü de yardımcısı olmuştur. 20 senelik geçmişi olan Batfleck’in hikayesini dinlemek kim istemez ki?

5.Tower of Babel Hikayesi

Batman her zaman hazırlıklıdır. Bu lafı ortaya atan en büyük hikayelerden biri de Tower of Babel’dır. Batman’in tüm Justice League’i alt edicek planlarının çalınması ve onlara karşı kullanması hikayesi sinema da olsa harika olurdu.6. Diğer Gruplara ve Karakterlere Önem Verilmesi

DC evreni sadece Justice League karakterlerinden oluşmuyor. DC’de bir çok ekip var. Justice League Europa, Titans, Teen Titans vs. Ve evrenin resmi adı DC Extended Universe (DC Genişletilmiş Evreni). Bu sebep ile sinemada olmasa bile dizilerde bu ekipleri, karakterleri görmek evreni ziyadesiyle zenginleştirecektir.

7. Ağır Hikayeler

DC’de bir çok harika ve ağır hikayeler vardır. Bunları herkes kaldıramayabilir normal bir şey. Fakat ben o epik hikayeleri sinema da görmek istiyorum. Kingdome Come, Crisis on Infinite Earths gibi. Bu hikayeler evreni hem derinleştirecek hem de güzel bir yere getirecektir.

8.Ekip Olarak İyi Olmalılar

justice league ile ilgili görsel sonucu

Ben artık bir grup süper kahraman bir araya gelince sürekli kavga etmeleri, egolarından laf sokmaları vs görmek istemiyorum. Dinamik olarak yan yana iyi duran, ekip olmayı bilen ve savaş sahnelerinde birbirleriyle uyumlu dövüşen bir ekip görmek istiyorum. Justice League’de bunun yakalanması benim için çok önemli. Umarım Whedon yeniden çekimlerde bunu sağlıyordur.

9. Speedsterların Önemi

speedsters ile ilgili görsel sonucu

DC’nin bir ata sözü vardır. ”Bana bir speedster ver evreni rebootlayayım” Speedsterlar DC’de her zaman en ön plandadır. Evren sıfırlamalar olayların silinmesi gibi bir çok önemli olay onlara kalmıştır. Bu yüzden onların önemini görmemiz bizleri mutlu eder.

10. Televizyon Dizileri

titans dc ile ilgili görsel sonucu

Evrene bağlı televizyon dizileri istiyoruz. CW dizilerinin berbatlığından sıkıldık artık. Bize evrene katkı sağlayan diziler verin. Mesela Gotham dizisi yapın ama evrende geçsin. Supergirl dizisi yapın ama evrende geçsin.  Ve bunları düzgün bir kanalda yapın ki ilk sezondan sonra bozan CW dizileri izlemeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir