Karakter Tanıtımları: Corvus Glaive Kimdir?

Corvus Glaive’i, ilk defa Infinity hikayesinde Thanos’un ayak işlerini yaparken gördük. Şimdi de Infinity War’da göreceğiz. İyi güzel de, kim bu adam?

 

Corvus Glaive, 2013 yılında Jonathan Hickman ve Jim Cheung tarafından yaratıldı. Glaive, Thanos’un ayak işlerini yapan Black Order takımının üyesi.  Geçmişi bilinmeyen bu karakterle ilgili bilinen şey çok az. Cabal ve Black Order üyesi olmuştur. Kendisi Thanos’a aşırı bağlıdır ancak ölümü de onun elinden olmuştur. Sebebi ise, Thanos kaybolunca onun tahtına geçmesidir. Thanos tahtının alındığını görünce çıldırmış ve onu öldürmüştür. Aynı zamanda kendi Black Order’ını da kurmuştur.

Bilinen hayatında bir kişiyle evlenmiştir: Proxima Midnight. Bir de kardeşi vardır, o da Black Dwarf. Ailecek Thanos’a bağlıdırlar ancak Thanos’a bağlılıklarının bedeli ağır olmuştur.

Güçlerine değinecek olursak normal bir insandan kat ve kat daha dayanıklı, güçlü ve hızlıdır. Kendi asasıyla öldürülmediği sürece ölümsüzdür. Thanos onu bu yolla öldürmüştür. Aynı zamanda çok strateji ve taktik uzmanıdır. Bu yüzden Thanos’un sağ koludur. Asası ise çok dayanıklıdır. Öyle ki, Hulk’u delip geçebilir. Hatta bir sayıda Hyperion’un derisini kesmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir