Bu Sene Sadece Batman Günü Değil Harley Quinn Günü de kutlanacak!

Her sene olduğu gibi bu sene de Batman günü kutlanacak ama şöyle bir şey var ki bu sene sadece Batman Günü değil Harley Quinn günü de kutlanacak. Evet haberi ilk duyduğumuz da bizler de baya bir şaşırmıştık. Neden Superman,Wonder Woman, The Flash gibi karakterlerin günü düzenlenmiyor da Neden Harley Quinn günü düzenleniyor?

Son zamanlar da Suicide Squad sayesinde iyice popülerleşen Harley Quinn karakteri için bir gün düzenlenmesi DC Comics için tam zamanı. Özellikle bu kadar çok hayran kitlesi varken bu fırsatı kaçıramazdı.

Tam 25 yıl önce 1992 yılında Harley Quinn, Bruce Timm ve Paul Dini tarafından oluşturuldu ve karşımıza ilk defa “Batman: The Animated” serisinin 22.bölümünde yani “Joker’s Favor” adlı bölümde izleyici karşısına çıkıyor. Ardından bir süre sonra “The Batman Adventures” çizgi romanın #12 sayısında ilk defa çizgi romanlarda gözüküyor. Böylece Harley Quinn karakteri hayatımıza giriyor. DC Comics, Batman günü ile beraber Harley Quinn’in 25. Yılını doldurması sebebi ile 23 Eylül 2017’de tüm dünyada 25. yılına özel Harley Quinn günü düzenleyecek. Ve ikisi de Beraber kutlanacak.


DC COMİCS, haberi twitter’dan duyurdu.


Batman: The Animated, “Joker’s Favor” (1992’de TV’de ilk bu şekilde karşımıza çıktı)


Batman Adventures #12 (1993’te ilk kez bu çizgi roman’da karşımıza çıktı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir