Zack Snyder, Justice League’den Kovuldu mu?

Justice League’in yapım aşaması çok sıkıntılı geçti.  Normalde herhangi bir filme ve olaya bu kadar çok ilgimiz olmaz ama Justice League filmi DC fanlarının en çok istediği filmlerden biri. 2008’de iptal olan filmin ardından 9 sene sonra çıkan ve DCEU’yu kurtarması istenilen filmden hepimizin beklentisi büyüktü ve elimizde patladı.

Araştırmalar, eski makaleler ve içerden geldiği söylendiği bilgiler ile filmin aslında Skandallar üstüne kurulu olduğunu görüyoruz. Warner Bros yönetimi, Zack Snyder ve Kevin Tsujihara üçgeninde geçen olaylar çok ilginç. Şimdi başlayalım.

Tartışmayı alevlendiren ve araştırmamızı eski Variety ve The Wrap yazarı Josh L. Dickey’nin Twiti. Zack Snyder’in 1 sene öncesinden zaten stüdyo tarafından kovulduğu söyleniyor. Fakat bu kovulma üstü kapalı şekilde yapılmış.

Zack Snyder Batman v Superman’in aldığı eleştirilerden dolayı Stüdyo tarafından çok ağır baskı altında olduğu söyleniyor.

Kovulma sebebi ise şöyle. Zack Snyder filmin ilk versiyonunu stüdyoya gösterdiğinde yönetimden ve görevli olan insanlardan Geoff Johns dahi hiç kimse film beğenmemiş ve Joss Whedon tutulmuştu. Bunun üstüne Snyder’in kovulduğu duyurulmadı çünkü böyle bir şey insanların filme olan beklentisini düşürürdü. Bundan sonra Warner Bros Snyder’in kızının intihar etmesini bahane göstererek resmen Reklam yaparak Snyder’i el altından şutladı.

Bundan sonrası ise bildiğimiz şekilde ilerliyor. Kevin Tsujihara filmin süresinin 2 saatin altında olmasını istiyor, Whedon ise ek çekimler stüdyonun istediği şekilde yazarak yapıyor. Kısa süresi olduğundan ve filmin ertelenmesi istenmediginden film görsel efektleri tam oturmamış şekilde vizyona giriyor.

Bu konuyla alakali Zack Snyder’in versiyonunu izleyen bir kişinin filmi anlattığı makaleyi yazacağım.

Okuduğum makaleler cinemacure ve The Wrap’ten.

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz
https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir