Zack Snyder’in Justice League Versiyonundan Ayrıntılar

Justice League filminin yönetmeni Zack Snyder’in filmi bırakmasından sonra yerine Avengers yönetmeni Joss Whedon gelmişti. Ek çekimleri yazıp yöneten Whedon’ın versiyonunun Snyder’den farklı olduğunu görmüştük fragmanlardan. Stüdyonun müdaheleleri ve Whedon’un kısa sürede neredeyse filmin yarısını degistirmek zorunda kalmasından dolayı tam bir film izleyememistik.Bu sahneler ise filmin ilk versiyonunu yani Snyder versiyonunu Şubat ayı civarında izleyen insanlardan alındı. Bunların içinde yönetmen Kevin Smith ve arkadaşlarıda var.

1. Bruce’un, Aquaman ile konuşmaya gittiği sahne daha uzundu. Bazı diyaloglar kesildi ve Whedon yenilerini ekledi. Sahne çekimleri kısaldı.

2. Barry’nin Iris’i kurtardığı sahne çıkarıldı. İnternette yayınlandı bu sahne.

3. Tarih sekansı daha uzundu. Green Lantern, Zeus ve Ares arasında diyaloglar vardı. Warner Bros aksiyon sahnelerinin kalmasını ve diyalogların kesilmesini istedi.4.  İlk kutunun Steppenwolf tarafından alınmasından sonra Steppenwolf kutuyla konuşuyor. Bunun sebebi Steppenwolf’un asıl amacının 3 kutuyu birleştirip annesi Heggra’yı ortaya çıkarmak istemesi. Bu sayede Darkseid’a karşı üstünlük elde edecekti. Bu sahne komple silindi.

5. Victor’un maç sekansı tamamen silindi. Bu sahnede Victor ile annesi maç sonrası eve giderken Victor arabanın kontrolünü kaybeder ve kaza meydana gelir. Annesi ölür kendisi babası tarafından BvS’de ki sekansa gider.

6. Gordon kısmı daha uzundu. Polisler Parademon çizimlerine bakarken Gordon bir keş ile konuşuyordu. Daha sonra Birlik ile konuşmasında Wonder Woman’a ” Londradaki kişi sen miydin” diye sorarken Cyborg’a nasil yemek yediğini soruyordu7. Atlantise saldırı kısmının orjinalinde saldırıdan sonra Arthur, Vulko ve Mera ne yapılması konusunda tartisiyordu. Mera, Orm’a guvenmedigi için kalmasını, Vulko ise kalbinin sesini dinlemesi gerektiğini söylüyordu. Aquaman ise Dünya halkına karşı bir sorumluluk hissedip gidiyor.

8. Birlik Batcave’i ziyaret ediyor. Bruce orada gördüğü kabustan bahsediyor ve Steppenwolf’un Superman’i canlandırmak istediğini söylüyor. Ondan önce yapmaları gerektiğini yoksa onun kötü bir şekilde döneceğini söylüyor.

9. Superman’in geri dönüşü Cyborg’un, Superman’in DNA’sında olan Codex’i fark etmesi ile oluyor. Daha sonrası ise aynısı.

10. Deathstroke, Lex Luthor’u hapisten kaçırıyor. Bu sahne çekildi. Ama filmden atıldı.11. Superman ve Lois, Kent çiftliğine geldiklerinde Clark’ın kafası hala karışıktı. Fotoğraf çekenlere saldırmaya çalışırken Lois durdurdu onu. Eve gittiklerinde annesine güçlerinin aynı Man of Steel zamanında ki gibi karıştığından bahsediyor. Martha ona “Dünyayı küçült. Sesime odaklan” olayını yapıyor. Evden çıkınca tarlada babasını görüyor. Costner sahnesi de silindi.  Babası ona olduğu kişiyi kucaklamasi gerektiğini, dünyayı kurtaracak güce sahip olduğunu ve iyi mi kötü mü olacağını seçmesi gerektiğini söylüyor. Lois yanına gelince yüzük konuşmasını yapıyor ekibe yardım etmek için uçarak gidiyor. Bu sahneler komple silindi.

12. Geçen gün yanınlanan Kostüm ve Alfred sahneleri oluyor.

13. Steppenwolf ve Heggra konuşması. 3 mother box ile birleşme başlıyor. sahne değiştirildi filmde.

14. Bruce’un yaralanma sahnesinden sonra Diana ile konuşmasında Bruce “Benim ölmem gerekiyordu. İnsanları öldürdüm ve ona olan gereksiz nefretim yüzünden o öldü” Diana ise ona değiştiğini söylüyor. Bu sahne değiştirildi.15. Bruce’un Batmobile sahnesi daha ölümcüldü. Diana ve Arthur yetismeseydi nerdeyse ölecekti.

16. Superman ekibe katıldıktan sonra Steppenwolf onu ordusuna katmaya zorluyor. Burada Knightmare sekansindan sahneler görüyoruz. Superman kendine gelip Steppenwolf’u dövüyor.

17. Steppenwolf Darkseid tarafından öldürülüyor ve Kriptonlu ile Tanışmak istediğini söylüyor Apokalipste. Bu sahnenin çizimleri dahi var ama Snyder kendi isteyerek çıkarmış.18. Alternatif Son:  Cyborg kutuları ayirirken Heggra ona görüler veriyor ve o sırada Steppenwolf onu parçalara ayırarak öldürüyor.

19. Alternatif Son Devamı: Bruce ve Barry onun mekanik parçalarını çalıştırmak için bir yol arıyorlar.  Bu sahneler silindi

20. Aquaman ve Mera sahil kenarında buluşuyor.  Aquaman krallığı yöneteceğini söylüyor.

21. Lois Superman’in kimliğini Perry White’a açıklıyor.

22. After Creditlerin ilki Lex Luthorlu olan, ikincisi ise Bruce’un Tomar-Re ve Killawog ile karşılaşması.

Sizce bu versiyonu daha mı iyi olurdu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Kaynak: CinemaCure12 thoughts on “Zack Snyder’in Justice League Versiyonundan Ayrıntılar

  1. Wb tamamen kendi kaşınmış 200 ile giden arabanın el frenini çekmiş yönetmenin işine karışmış Zack Snyder bu filmle Avengers ı solda sıfır bırakırdı.

  2. Wb tamamen kendi kaşınmış 200 ile giden arabanın el frenini çekmiş yönetmenin işine karışmış Zack Snyder bu filmle Avengers ı solda sıfır bırakırdı.

  3. Gerçek bir Justice League filmi olabilirmiş bu şekilde yapılsa. Şu anki gibi sade, basit bir film değil.

  4. Gerçek bir Justice League filmi olabilirmiş bu şekilde yapılsa. Şu anki gibi sade, basit bir film değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir