Yeni Batman Oyunu Hakkında Bildiklerimiz

Bundan aylar önce yeni bir Batman oyunu çıkacağı ve isminin Arkham Insurgency olacağı sızmıştı.

Reddit’ten yeni gelen bilgiler ile oyun hakkında şu ana kadar bildiklerimizi sıralayabiliriz.

Öncelikle oyunu Warner Bros. Montreal stüdyosu yapıyor.  Yani Arkham Origins’i yapan stüdyo. Fakat benim görüşüme göre bu bir ara oyun. Arkham Knight çıkmadan önce ara oyun olarak Origins sunulmuştu. Önemli bir oyun öncesi bir ara oyun gibi. Ben açıkçası ana oyunları yapan Rocksteady’nin şu an yeni bir Batman veya Justice League yaptığını düşünüyorum. Ama Justice League ihtimali daha fazla.

Şimdi biz bu yeni oyuna dönelim.

Hikaye

Oyunun hikayesi yaptıkları eylemler yüzünden açığa çıkma riski bulunduran Baykuşlar Divanının Blackgate ve Arkham Asylum’da olaylar yaratması sonucu kaçışların olmasını konu olacak. Oyunda baş düşmanlardan biri Owl man.

Daha Fazla Batman Dünyası! 

Oyunda istenilen zamanda Wayne Malikanesine ve Batcave’e gidilebilecek. Ayrıca harita Gotham’ın daha fazla kısmını kapsayacak.

Batman Yalnız Değil

Yanında 2 senedir Robin olan Dick Grayson olacak. Bazı görevlerde yardıma çağırılabilecek. Bunun yanında Lucius Fox ve Alfred’de oyunda yerini alıyor.  Henüz Gordon ve Barbara hakkında bir açıklama yok.

Nasıl Adam Döveceğiz?

Oyunda sadece stealth olmayacak. İstersek 30 adama karşı hurra diye dalabileceğiz. Veya sessiz bir Batman gibi ilerleyebileceğiz. Önce ki oyunlara göre daha kompleks bir dövüş yapısı olacak.

Oyunun 2018 sonu gibi çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir