Wonder Woman’ın En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

İlk olarak 1941 yılında oluşturulan Wonder Woman, şimdiki zamana dek bir çok düşmanla karşılaşmıştır. En çok Yunan Mitolojisi’ndeki Tanrılarla ya da Cheetah gibi düşmanlarla karşılaşan Diana Prince’in karşılaştığı düşmanların 10 tanesini sizin için listeledik. İyi okumalar:

10)CHESHIRE

Cheshire, DC Evreni’nin en ölümcül suikastçılarından biridir. Gerçek adı Jade Nguyen olan Cheshire, dövüş sanatı dışında zehir kullanmayı da bilmektedir. Kedi maskesi takmakta ve genelde yeşil kıyafet giymektedir. Aynı zamanda Roy Harper’ın (Nam-ı diğer Red Arrow) eski karısıdır.

 

9)SUPERWOMAN (DÜNYA-3 WONDER WOMAN)

Superwoman aslında Dünya-3’ün Wonder Woman’ıdır. Wonder Woman olan kişi Diana Prince değil Lois Lane’dir. Normal Wonder Woman’dan farklı olarak ısı bakışı özelliği vardır. İlk başta Ultraman ile romantik ilişkisi olduğu düşünülen Superwoman, daha sonra Owlman ile ilişki yaşadığı ve Alexander Luthor (Mazahs)’un çocuğunu taşıdığı ortaya çıktmıştır.

8)CELSIA

Celsia, Wonder Woman 77 dizisine özel yapılan çizgi romanda gözüken ve Senatör Fletcher’ı öldürmek isteyen bir kötüdür. Buz gücü ile ateş gücünü aynı anda kontrol edebilmektedir. Wonder Woman, senatörü öldürmesine engel olunca Wonder Woman’ı da yenmeye çalışmış fakat başarısız olmuştur.

 

7)GIGANTA

Giganta, boyutunu istediği kadar büyütebilen ve kendini güçlendrebilen bir kötüdür. Gerçek adı Doris Zuel olan Giganta, kızıl saçlıdır ve genelde turuncu renki kostümle gözükmüştür. Wonder Woman’ın ana düşmanlarından olmasa da savaştığı çok olmuştur.

6)CERNUNNOS

Av Tanırısı’dır ve Morrigan tarafından Wonder Woman’ı öldürmesi için yaratılmıştır. Vücut yapısı Sentor gibidir ve boynuzları vardır. Wonder Woman tarafından vücutuna kendi mızrağını yemesi ile ölmüştür.

 

5)GRAIL

Darkseid’in kızıdır ve Wonder Woman ile aynı zamanda, aynı yerde doğmuştur. Anti Monitor’un habercisidir ve Darkseid ile aynı güçlere sahiptir. Aynı zamanda Justice League ve Crime Syndicate’e karşı tek başına kafa tutabilmiştir.

4)DOCTOR POISON

Doctor Poison, diğer adıyla Doctor Maru, ABD Hükümeti’ne karşı kin besleyen Rus toksikolog ve bilim adamıdır. İsminden de anlaşıldığı gibi ve mesleğinden de anlaşılacağı gibi zehirler hakkında uzmandır. Tamamiyle kapalı yeşil bir kostüm giymektedir.

DC Sinematik Evreni’nde Elena Anaya tarafından canlandırılmıştır.

 

3)CIRCE

Circe, Yunan Mitolojisi’ndeki ölümsüz büyücüdür. Tanrıça düzeyinde güçlere sahip olan Circe, yüzyıllardır yaşamatadır. Wonder Woman için her zaman bela olmuştur. İnsanları hayvana çevirme, en bilindik gücüdür ve güçleri dışında çarpıcı güzelliği ile bilinmiştir.

2)ARES

Ares, Yunan Mitolojisi’ndeki Savaş Tanrısı ve Tanrılar Tanrısı Zeus’un oğludur. Kendi dışında tüm ölümlü ve ölümsüzlerden nefret eden Ares, zırf zevk uğruna savaş başlatan biridir. Her yerde savaş başlatan Ares, üvey kardeşi sayılan Wonder Woman’ı kendine düşman bellemiştir. Wonder Woman’ın en güçlü düşmanıdır. Roma’daki adı Mars’dır.

DC Sinematik Evreni’nde David Thewlis tarafından canlandırılmıştır.

 

1)CHEETAH

Cheetaah, gerçek adı Barbara Ann Minerva olan bir arkeolojisttir. Kendini Urzkartaga’nın avatarına dönüştürmeye çalışmış fakat bakire yeminini bozduğu için yarı çita yarı insana dönüşmüştür. Wonder Woman’ın en azılı düşmanıdır.

BONUS: ADOLF HITLER

Adolf Hitler’i bilmeyen yoktur. Wonder Woman, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’ya karşı savaştığı için haliyle Adolf Hitler’e de düşman olmuştur fakat karşı karşıya hiç gelmemişlerdir.

 

BONUS: THE HYDRA

Yunan Mitolojisi’ndeki 8 başlı canavardır. Bir başını kestiğinde yerine iki tane çıktığı bu canavar, Wonder Woman, Superman ve Hercules gibi kişilerle karşı karşıya gelmiştir. Ağzından alev püskürtebilen Hydra, aynı zamanda ejderha boyutundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir