Warner Bros, Wonder Woman Filmin Oscar Alması İçin Kampanya Başlattı!

Wonder Woman 2017 yazın en büyük filmi, eleştirmenler ve hayranlar tarafından da çok sevilen bir film oldu. Variety’e göre Warner Bros, bu ivmeyi bir Oscar kampanyası başlatmak için kullanmayı planlıyor. Warner Bros, Wonder Woman‘ın “En iyi Film”‘e aday gösterilen ilk çizgi roman filmi olabileceğini ve bunu kazanma şansları olduklarını dile getirdi. Warner BrosDC adına yapılan filmlerden toplam 6 Oscar kazanma başarısı elde edildi. Ama hiç biri “En iyi Film” ve “En iyi Yönetmen” dalında değildi. Kampanyayı başlatarak bir ilki başarmayı hedefliyor.

Ve bu haberimiz ise biraz söylentiden ibaret; Warner Bros‘un, Patty Jenkins‘i En İyi Yönetmen dalında aday göstermek için de kampanya yürüttüğünü söyledi. Bu da bir ilk olacaktı. Bir çizgi roman filminin hiç bir yönetmeni Oscar’a aday gösterilmedi. Christopher Nolan bile gösterilmedi. Ama eğer olur da Patty Jenkins, En iyi film yönetmeni olarak aday gösterilirse bu bir ilk olacak.

Warner Bros, geçmişte The Dark Knight ve The Dark Knight Rises gibi süper kahraman filmleri için Oscar kampanyaları başlatmıştı. Ne yazık ki bu kampanyalar başarısız oldu. Wonder Woman, Oscar’larda çizgi roman filmi trendini kırabilir mi? Beklemek ve görmek zorundayız. Adaylar önümüzdeki 2018 yılın başlarına kadar açıklanmayacak.

Warner Bros’un, DC filmlerinden kazandığı Oscarlar!

1978 Superman 1 Oscar
1989 Batman 1 Oscar
2002 Road to Perdition 1 Oscar
2008 TDK 2 Oscar
2016 Suicide Squad 1 Oscar

Ne kadar zor olsa da umarız ki bu başarı elde eldilir ve bir ilk başarılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir