Warner Bros DC Filmlerini Nasıl Berbat Ediyor?

Zack Synder’ın yönettiği ve başarısız olduğu 2 filminden sonra DC Film Evreni bir başka başarısız filmde hayatta kalamaz. Joss Whedon filmin tonunu biraz daha açtı, güzel diyaloglar ekledi ve ekip arası diyalogları arttırdı. Fakat Warner Bros’un bu girişimi fanları ikiye ayırmaktan başka bir işe yaramadı. Çok fazla para harcanan bu girişim DC fanlarının çoğu tarafından negatif tepki aldı. Whedon’un tarzının Justice League’i bozduğunu ve Avengers yaptığını söylediler. Bu kadar büyük bütçe ve reklama rağmen Justice League açılış haftasında Amerika’da 100 milyon dolar yapamadı. Tahminler 200 civarındaydı.15 aralıkta Star Wars Last Jedi çıkıyor. Justice league’in gişesi daha çok sıkıntıya girecek. Eğer o zamana kadar en az 800k$ yapmazsa film kârdan çok zarar getirecek. Warner Bros filmleri değiştirmeden önce iyice düşünmeli. Zira yaptıkları pahalı reshootlar olmasa daha az masraf çıkartabilirlerdi.

2018 senesinde tek Aquaman var. Bunun yanında hazırlık aşamasında Shazam, Wonder Woman 2 de var. Eğer Aquaman de başarısız olursa DC Film Evreni reboota gidebilir.Warner Bros 2. plan olarak bir evrenden ziyade Stand Alone filmler yapmaya başlayacak gibi. Farkındaysanız Joker solo filmi, Nightwing filmi gibi prodüksiyon aşamasındaki filmler Stand Alone olabilir. Eğer evrenin gelecek filmleri başarısız olursa bu yöntem ile devam edecek Warner Bros.

Filmlerin başarısız olmasının en büyük sebebi de Warner Bros’un yönetmenlerin işine karışması. Batman v Superman, Suicide Squad ve Justice League derken Warner bros’un elini sürdüğü filmler başarısız oluyor. Fakat Man of Steel ve Wonder Woman gibi fazla müdahale etmedikleri filmler iyi işler çıkarıyor. Umarız ki ileriki DC filmlerinde yönetmenleri fazla sinir etmezler. Bu yüzden Flash, 3 yönetmen değiştirdi ve film seneye gelecek iken 2019 sonrasına sarktı.Filmlerin yönetmenlerin tarzından çok genel kitleye uydurmaya çalışması Warner Bros’un en büyük hatasıydı. Özellikle Suicide Squad çok daha farklı bir film olacakken Harley Joker ilişkisini değiştirip, filmin bir taraflarını kesip yama yaparcasına birlestirmeleri sonucu ortaya film bile olmayan bir şey çıkmıştı. Ama film gişede başarılı olmuştu. Bu Warner bros’u gazladı.

Gelecekte ki filmlere karışacaklar mi? Daha doğrusu DCEU ileride olacak mı?  Bunlar hep sorular. Gişede suan pek iyi değil Justice League. Yarına ne kadar hasılat yaptığını su ana kadar göstereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir