Warner Bros. Başkanı Disney’i Kopyalamanın Kötü Bir Fikir Olduğunu Kabul Etti!

Geçtiğimiz hafta DC Films’in başkanı değişti ve bu hafta da Warner Bros.’un başkanı ve pazarlama müdürü değiştirildi. Warner Bros. ve DC, Justice League’in kötü gişesinden sonra büyük değişikliklere gidiyor.  Artık Warner Bros.’un yeni başkanı Toby Emmerich herhangi bir filmi tek başına onaylama hakkına sahip oldu, ve şirketin CEO’su Kevin Tsujihara dışında cevap vermesi gereken kimse yok.

Şirketin eski pazarlama müdürü Sue Kroll Justice League ile yaptıkları reklamlardan ve pazarlamadan memnun olsa da Warner Bros.’un yeni başkanının bu konuda farklı açıklamaları var;

“Warner Bros her zaman yaptığı işleri yapmaya devam etmeli, bu zamana kadar hep büyük ve farklı filmler ürettik. Bizi başarılı yapan şey buydu. Biz Disney’in yaptığı şeyi yapamayız. Bir anda film ve pazarlama yapımızı değiştiremeyiz. Bu onlar için cidden başarılı bir şekilde işe yaradı, ama biz bu değiliz. Farklı tür filmlerimiz arasında tekrardan bir denge kurmalı ve Disney’i kopyalamaya çalışmaktan vazgeçmeliyiz.”

Sanırım bu artık Justice League gibi filmler görmeyeceğimiz anlamına geliyor. Ama Joss Whedon hala DC’de bir yönetmenken bunun ne kadar doğru veya başka bir deyişle umut verici olacağını bilemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir