Titans 6. ve 7. Bölüm İnceleme

Jason Todd’un bölümü! Bölüm Dick Grayson’ın geçmişine bir kez daha uğruyor. Cenazede sirkten yakın arkadaşı olan kişi tarafından büyütülecekken Bruce Wayne sayesinde daha lüks bir hayat yaşadığını öğreniyoruz. Dick, ailesini öldürenlerin Maroni’lerden olduğunu öğrenip davayı takip ediyor. Ama dava kapatılıp adam yollanacakken yolda adamı yakalıyor. Düşmanlarına teslim ediyor. Adam ölüyor ve Dick istediği intikamı alıyor.

Olay Jason’a şu yandan yaklaşıyordu: Jason, Batmobile’in tekerleğini çalmaya kalkarken Bruce’a yakalanıyor ve Bruce onu yanına Robin yapıyor. Hem de Dick ayrıldıktan kısa bir süre sonra. Kavga geçtiği belliymiş aralarında ve Bruce baya sinirliymiş ki Jason’ı baş köşeye oturtmuş. Anlayacağınız Robin olmak adamı değiştiriyormuş. Bunu Jason’ın polisleri öldüresiye pataklamasından anlayabiliriz. Ölen adamın oğlu Dick’i meğerse takip etmiş ve Dick de sirkteki reisin tuzakta tutulduğu depo gibi bir mekana giriyor ve Dick’i Jason’ın kurtarmasıyla olay çözülüyor.Bu arada Batmobile ilk defa gözüküyor.

Bölüm nasıldı? —> En sevdiğim bölüm bu bölümdü ama bir sonraki bölümü daha çok sevdim. Bölüm Puanı 8,7 – 9,0

7. Bölüm –> Asylum ”Deli Hastanesi” Bırak geçmiş ölsün…Evet işte bu yüzden bölüm efsaneydi. Dick’in geçmişini artık kapatması gerekiyordu ve artık sanırım tamamen kapandı ve Batmobile’i daha fena bir şekilde gördük. Animated Series’deki versiyonuna benziyor. Diğer Titans üyelerinin zor duruma düştüklerini görüyoruz. Rachel onları kurtarmak için kurtardığı adamın boğazını yeniden kesiyor. Raven’ın yani Rachel’ın babası ile tanışacağı bölümü iple çekiyorum çünkü kendisini baya büyük görmeye başladı. Kontrol edebilmeye de başladı. Rachel öz annesini gördüyse artık babasının kim ve aslında ne olduğunu öğreneceğiz sıradaki bölümde.

Dick Grayson’ın koridor kavgası Daredevil stilini hatırlattı.

Bölümün asıl damga vuran olayı:  Dick Grayson artık Robin kostümünü giyemeyecek çünkü kostüm yandı bitti kül oldu! Nightwing geliyor demek bu! Sezon finalinde göreceğiz galiba. Çok az kaldı 3 bölüm sabretmemiz gerekecek ve göreceğiz! Belki de Batman’i bile görebileceğiz çünkü artık WB korkmamaya başladı bu konuda ve TV projesi için buna şans verebilir.Bölüme verdiğim puan: 9,2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir