The Hobbit Filmi İle İlgili Duyunca Şaşıracağınız 5 Bilgi!

Şüphesiz çoğumuz biliyoruz ki kitaptan uyarlanan filmlerde bazı şeyler ya eksik kalıyor ya üstüne ekleniyor. Gelin bunların bazılarını The Hobbit üçleme filminde inceleyelim.

1-Thorin ve Azog Hayatları Boyunca Hiç Karşılaşmamıştır

Bildiğiniz gibi filmin bir çok kısmında bu iki ezeli ve ebedi düşmanın çekişmesini görüyoruz.  Ancak kitapta işler pek de öyle değil.  Azanulbizar Savaşında(Birinci filmin başında gördüğümüz savaş.) Azog’un kellesini Dain Demirayak alıyor.  Bu sırada Thorin, babası ile beraber başka bir yerde savaşıyor.

2- Kafilenin En Yaşlı Cücesini Kim Olabilir?

Birçok kişinin aklına gelen ilk isim Balin olabilir. Belki de Oin geliyordur.  Fakat kafilemizin en yaşlı cücesi Thorin Meşekalkan’dır.  Dış görünüşten dolayı bir çoğunuzun şaşkınlığını anlıyorum ancak gerçekler bu şekilde.

3- Thorin Meşekalkan Mavi Dağlar’da 17 Yıl Krallık Yapmıştır!

Hepimizin bildiği gibi Ejderha Smaug, Yalnız Dağ’a saldırdıktan sonra cüceler sağa sola göçüyorlar. İlk durakları Dunland’dan sonra Ered Luin denilen Mavi Dağlar’a yerleşiyorlar ve orada krallıklarını kuruyorlar. Thror ve Thrain’in gidişi ile de Thorin tahta oturuyor.

4- Legolas Aslında Hiç Yok!

Kitabı okumamış olanları şaşırtabilir ama evet, Legolas aslında filmde hiç olmamalıydı. Ha, kötü mü oldu? Orasını bilemeyiz.

5- Dain Demirayak, Moria’da Balrog’u Çoktan Görmüştü!

Azog’u öldürdükten sonra hızını alamayan Dain abimiz Moria’ya koşar adımlarla giriş yaptı. Fakat orada Balrog’un gölge ve ateşini uzaktan gören Dain ” Dönün beyler, dönün.” tarzı bir ifadeyle ortamı terk etmiştir. Moria ancak 4.  Çağda temizlenebildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir