The Flashpoint Filminde Beklediğimiz 10 Şey!

23 Temmuz’da San Diego Comic Con etkinliğinde açıklanan The Flashpoint Paradox filmi bir çok DC severi coştururken, bir çok DC severin de canını sıktı. Daha yeni kurulan DCEU, Wonder Woman filmi ile sağlam adımlar atmaya başladı ve Justice League filmi ile bu dengeyi korumaya çalışacaklar. Ama daha yeni kurulan DCEU için The Flashpoint Paradox‘un çok erken bir film olduğundan hepimiz hemfikiriz. Artık yapacak bir şey yok, The Flashpoint Paradox filmi her halükarda gelecek. Zaten hepimiz çizgi roman ve animasyon sayesinde The Flashpoint Paradox hikayesine hakimiz.

The Flashpoint Paradox filminde olmasını beklediğimiz 10 sahneyi sizler için derledik;

Hepimiz hazırsak hadi başlayalım o zaman 🙂


Hiç listeye katmadım kendilerini, tabi ki en çok beklediğimiz şeylerden biri de Bruce Wayne’den sonra farklı bir Batman görmek elbette. Hepimizin beklediği genellikle Dick Grayson’du ve bugüne kadar karşımıza çıkmadı. Sinematik evrende Bruce Wayne’den sonra ilk kez farklı bir Batman göreceğiz, o da elbette Thomas Wayne.

1- Barry Allen’in güçlerini tekrar kazanması


Barry, zamanda yolculuk yaparak zamanı değiştirdi ve annesine kavuştu ama bunun karşılığında güçlerinden oldu. Barry güçlerini tekrar kazanmak istiyordu. Güçlerini tekrar kazanmaya çalışırken bedeninin neredeyse tamamının yanması ve ölümle burun buruna gelmiş olması bu sahneyi heyecanlı kılıyor.

2- Arthur ve Diana Evliliği


Atlantisliler ve Amazonlar, aralarındaki devam eden savaşa son vermek için bir antlaşma yapıyorlar ve aralarındaki düşmanlığı bitirip barış sağlanıyor. Bu barış, Arthur ve Diana’nın evlenmesi ile gerçekleşiyor. Pek önemli bir sahne olmasa da filmde yer alması gerektiğine inanıyorum.

3- Kraliçe Mera’nın Ölümü


Kraliçe Mera’nın, Wonder Woman’a karşı savaşması için en büyük sebep; sevdiği adamı ona kaptırmak yeterli bir sebepti. Ama Wonder Woman gibi güçlü birinin karşısında malesef kaybeden taraf Mera oluyor. Bu sahne en çok beklediğimiz sahnelerden biri sayılır. Amber Heard ve Gal Gadot arasında bir versus görmek harika olacak bizler için.

4-Project Superman


Hepimizin bildiği Superman kaslı ve asil bir izlenim verirken, bu Project Superman’imiz cılız, masum, yardıma muhtaç ve bir vursan yıkılacak gibi bir izlenim veriyor. Klasik hikayede Superman gemisi ile Smallville kasabına düşüyor, Kent Ailesi onu bulup büyütüyor ve Dünya’ya harika bir Superman kazandırıyor. Ama bu Superman’imiz gemisi ile Smallville yerine Metropolis şehrine düşüyor ve düşmesi ile birlikte 30 – 40 bin insanın ölümüne sebep oluyor. Hükümet olaya el atarak Superman’i yıllarca halktan saklıyor. Böylece hayatı boyunca hiç güneşi görmemiş ve güçlerine hiç sahip olamamış bir Superman oluşuyor. Ama Cyborg, The Flash ve Batman ile birlikte onu tuttukları tesisten kurtarıyor. Yıllardır güneş’i görmeyen Superman, güneşle karşılaştığında yavaştan güçlerini kazanıyor. Ne kadar çok arka planda olsa da seride çok önemli bir rol oynuyor. Bence filmde yer alması gayet hoş olur.

5- Billy Batson’un, Wonder Woman tarafından öldürülmesi


Seride Billy Batson’un Wonder Woman tarafından öldürülmesi hepimizi bir nevi biraz sarsıyor. Çünkü karşımız da bir çocuk var ve acımasızca bir çocuk öldürülüyor. Böyle bir sahnenin filme uyarlanması Warner Bros için gayet normal olur, ben şahsen böyle bir sahneyi The Flashpoint Paradox filminde görmeyi çok isterim. Tabi filmin yönetmeni daha yeni belli oldu ancak oyuncusu ses seda yok. Aslında Shazam’ın The Flashpoint Paradox filminde yer alacağından bile şüpheliyim ama bir umut işte 🙂6- Bruce Wayne’in Ölümü


Sinema dünyasında Wayne Ailesinin ölümünü defalarca seyrettik ama bu sefer farklı olsun ve Bruce Wayne’in ölümünü görelim demi. Her Wayne Ailesi ölümünü gördüğümüzde etkileniyoruz. Ama asıl soru, Bruce’un ölümünden de etkilenecek miyiz?

7- Martha Wayne’in delirmesi ve Joker’e dönüşmesi


Şu sahneyi asla ve asla başka hiçbir yerde göremeyiz. Laure Cohan’ı böyle delirmiş bir şekilde kahkaha atarken hayal ediyorum da muhteşem olacağını düşünüyorum. Martha’nın, oğlunun ölümüne dayanamayıp delirmesini 30 saniye kadar da görsek bizim için yeterli olur.

8- Wonder Woman vs Aquaman


The Flashpoint Paradox filminde olmazsa olmazı Aquaman ile Wonder Woman’ın kavgası. Sevdiği kadını öldürdüğü için intikam almak isteyen Aquaman bir savaş başlattı ve en büyük hedefi Wonder Woman’ı öldürmek. Ama bu kolay olmayacak onun için. Zaten sonu hiç Aquaman’ın istediği gibi bitmiyor. Tabi ki böyle bir sahne gerçekten harika ötesi olacak. Özellikle Jason Momoa ve Gal Gadot’un birbirleri ile kavgası inanılmaz derecede harika olacak.

9-Aquaman’ın ölümü


Böyle bir sahne için söylenecek pek bir şey yok. Nerden baksan Tanrı gibi olan birinin böyle basit bir şekilde ölmesi beni hep üzmüştü. Gerçi öldüren kişi de bir Tanrı ama anlatmak istediğim şey farklı. Filmde bunun değişeceğine inanıyorum böyle bir basit ölüm olmaz umarım. Jason Momoa’nın böyle öldüğünü düşünsenize, karakteri her gördüğümüzde o zavallı ölümü aklımıza gelecek.

10- Reverse Flash’ın ölümü


Bu sahne hemen hemen hepimizin en çok beklediği sahnelerden biri. Reverse Flash’ın ölümü başlı başına özel bir sahne iken bunu Thomas’ın yapmasıi bu sahneyi daha etkili kılıyor. Tabii çizgi romanda büyük bir kılıçla öldürülmesi daha tatlıydı. Umarız ki filmde de büyük bir kılıçla öldürür Thomas abimiz.

Bonus – Bruce’a Mektup


Babadan sonra bir hatıra… Tabi bu sahnede hepimizin gözleri şelale olacak. Çizgi romanda bile birçoğumuz kendini tutamayıp ağlamışken, filmde bu sahneyi görmek bizi derinden etkiler.  Bu sahnenin olabileceğinden şüpheliyim yani pek emin değilim ama umuyoruz ki böyle bir sahneyi es geçmez Warner Bros yapımcıları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir