The Babysitter İnceleme

The Babysitter İnceleme

Netflix’in yeni Korku/Komedi filmi The Babysitter’ı izleme fırsatını buldum. Trailerını izledikten sonra ilk aklıma gelen çocukluğumda çok sevdiğim “Evde Tek Başına” serisinin farklı bir format ile benzer bir yapım olmasıydı. Ama film beni bu konuda şaşırttı.

Öncelikle spoilersız olarak şunları söyleyeyim. Filmin aksiyon sahneleri güzel olmuş. Fakat azcık mantık arayan biri iseniz 12 yaşında ki bir çocuğun başına gelen bu olayların çok çok abes olduğunu söyleyeyim. Kan ve şiddet gırla dönüyor filmde zaten. Ailenizle izlemeyi düşünüyorsanız izlemeyin. Ama vaktiniz varsa yemek yerken kenarda izleyeceğiniz bir film. Üstüne fazla düşünmeden izlemek en iyisi açıkçası.

Resimden sonrası spoiler içermektedir.

Hikâyemiz Cole adlı bir çocuğun ailesinin tatile gitmesi sonucu bakıcı ile kalmasını konu alıyor. Bakıcısı ve Cole çok iyi anlaşan iki geek insan. Cole ona bir yandan bir takım duygular beslerken diğer yandan arkadaşı  Melanie’ye ilgi duyuyor .

Cole zorbalığa maruz kalan ezilen bir karakter. Ama tüm sırlarını bakıcısı Bee ile paylaşıyor. Araları çok iyi yani. Bu önemli bir faktör ki ileride aklımda ki soruları sorduğumda anlayacaksınız.

Aileleri ayrılığında Melanie Cole’a gece uyumamasını ve Bee’nin ne yaptığını izlemesini istiyor. Melani’ye göre bakıcılar çocuğu uyutunca sevgilisini çağırıp seks yapıyorlarmış.

Bizim Cole uyumuyor ve kendini bir satanist ayininin içinde buluyor .

Şimdi bir noktada Cole’dan kan alıyorlar o uyuma numarasi yaparken. Çocuğu fark ettiklerinde hepsi çocuğu öldürmeye çalışıyor. Buraya kadar normal. Burdan sonra Cole bir anda Terminatör oluyor. Bir kişiyi düşürerek, diğerini asarak, ötekini havai fişek ile ve son kişiyi de araba ile ezerek öldürüyor. Bu öldürmeler arasında Melanie ile sevgili olup öpüşmeyi de ihmal etmiyor. Filmin son 45 dakikasi inanılmaz uçuk devam ediyor yani.

Bir de bebek bakıcımız Bee 15 dakika da 4 ölü bedeni gizleyip dağılmış evi temizliyor. Kan olmuş hali da dahil buna. Bu yüzden son dakikalar filmden iyice kopmaniza sebep olabilir.

Netlfix bu sene bizi üzdü açıkçası. Death Note filmi ve Defenders’ın başarısızlığı hepimiz için üzündü. Tabi Mindhunter gibi bir dizi yaptı yakın zamanda. Fazla da kızamıyoruz.

Sonuç olarak;
Boş zamanınız varsa üstüne fazla düşünmeden izleyebilirsiniz. Eğer zamanım değerli derseniz hiç bulaşmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir