Thanos’u Alt Edebilecek 8 MCU Kahramanı!

Avengers: Infinity War neredeyse burada.Yayın tarihine ve Thanos’un bütün Sonsuzluk Taşları’nı toplayacağı yolculuğuna yaklaşıyoruz.Bu filmin önceki filmlerdeki bütün yönlerden kahramanları ele alacağını da biliyoruz. Avengers’ın, Thanos’un tüm Sonsuzluk Taşları’nı toplayıp Sonsuzluk Eldiveni’ni kullanmasını durdurmak istiyorlarsa alabilecekleri bütün yardıma ihtiyaçları var.Bir de hangi kahramanların Mad Titan ile dövüşürken nalları dikeceği hakkında garip biçimde tatmin edici tartışmalı bir konu var.

Bununla yüzleşelim,hepsi oradan canlı çıkamayacak.Bu kontrat sorunlarından dolayı veya franchise’dan ayrılmak istemelerinden dolayı olsa da olmasa da. Her türlü, Thanos milleti ezip geçecek. Netflix ve Agents of S.H.I.E.L.D. karakterlerinin filmde gözükmeyeceği kesinleşmiş gibi gözüktüğü için listemizi filmdeki karakterlere odakladık. Avengers takımını Thanos’u yenebileceklerini umduğumuz kişiler olarak ayırdık, çünkü yüzleşelim takımda çok sağlam karakterler var. İşte Thanos’u indirebilecek 8 MCU kahramanı;

DRAX
İlgili resim
Tamam,ilk Guardians of the Galaxy filminde Ronan tarafından dövüldüğünü biliyoruz,ama dürüst olalım,Drax muhtemelen Thanos’u alt edebilir. Drax iri kıyımlı ve vahşi bir savaşçı, Guardians of The Galaxy Vol.2’nin başlangıcında dev bir uzay canavarı tarafından yenilmekten kurtulabilecek biri. Artı, Thanos yüzünden Ronan ve ordusu tarafından ailesinin öldürülmesi sebebiyle Drax’ın içinde yanan derin-köklü öfkeyi de hesaba katın. Bu otomatik olarak ona başka bir seviyede güç ekliyor çünkü Mad Titan için çok fazla intikam azmi içinde bulunuyor. Artı,cidden Thanos’un bütün bu destandan sonra hayatta bırakılmasını mı düşünüyoruz? Drax, Gamora ve Nebula elbette onun yaşamasına dayanamaz.

 

HULK
İlgili resim

Dürüst olalım, Hulk’ın MCU’daki herhangi biri tarafından tamamen mağlup edildiğini görmedik. Thor: Ragnarok sırasında Thor yaklaşmış gibiydi ama Grandmaster tarafından durduruldu. Hulk simbiyotik bir ilişkisi olan bir güç ve öfke çeşmesi gibi ve yoldaş olduğu kahramanların incitilmesi onu sadece daha da sinirlendiriyor. Ve hepimizin bildiği gibi,Hulk ne kadar sinirlenirse o kadar güçleniyor. Eğer dünya-yıkıcı seviyesinde bir hiddete ulaşırsa, Thanos’u nakavt etmek için ya da en azından Sonsuzluk Eldiveni’ni düşürmesine sebebiyet vermesi için yeterince güçlü olabilmesi çok mümkün gözüküyor. Artı, kim live-action’da Hulk ve Thanos’un dövüşmesini görmek istemez ki?

 

GAMORA
guardians of the galaxy 2 gamora ile ilgili görsel sonucu
Bu becerikli suikastçı birkaç durumda gördüğümüz gibi daha büyük ve daha güçlü rakiplere karşı olan savaşlarda kendi başının çaresine bakmanın da ötesinde kapasiteye sahip. Gamora, Thanos tarafından mümkün olabilecek en iyi dövüşçü olmak üzere yetiştirildi, sürekli Nebula’yı mağlup etti ve kardeşi gibi sibernetik olarak geliştirilme cezasına maruz kalmadı. Bu Thanos’un bir dövüşte tam olarak ne beklediğini bileceği anlamına gelebilir bu yüzden onun ne yapabileceğini öngörebilir. Sonsuzluk Eldiveni’nin bu planı bozabileceğine rağmen galaksideki en ölümcül kadının muhakkak bir çeşit avantajı olurdu.Yeteneklerini kardeşininkiyle birleştirin ve Thanos’un bu dövüşte hiçbir şansı kalmasın.

 

MANTIS
guardians of the galaxy 2 Mantis ile ilgili görsel sonucu
Dürüst olalım, Avengers: Infinity War’a Mantis’in ne yapacağını görmek için büyük bir heyecanla gidecek olan çok fazla insan yok. Hatta çoğumuz olmasa da olur diyor. Tamam harika bir karakter olmadığını söylemiyoruz ama Iron Man,Captain America,Black Panther,Spider-Man,Star-Lord…(olayı anladınız) ile karşılaştırıldığında aynı seviyede hayran kitlesi yok. Ama filmde bir amacı olmasaydı zaten orada bulunmazdı. Guardians of the Galaxy Vol.2’ye geri gidelim-Mantis Ego’yu, bir Tanrı, uyutabiliyordu. Bu mantıkla, Titan’ı da uyutabilmeli çünkü Thanos, Ego kadar güçlü değil, henüz.Avengers, Mantis’i yeterince yaklaştırabilirse bunu yapabilir.

 

SCARLET WITCH
ınfinity war Scarlet Witch ile ilgili görsel sonucu

Şimdiye kadar Marvel Sinematik Evreninde sadece 2 filmde gözüktü(ve bir post-credits sahnesinde) ama Scarlet Witch’in kolayca Thanos’u alt edebilme potansiyeli var.Herkes Wanda’nın çizgi roman versiyonunun inanılmaz derecede güçlü olduğunu,tahrip edici olabilecek gerçekliği değiştiren güçleriyle övündüğünü biliyor.”House of M”in başlangıcında “No More Mutants” dediği zaman olan şeye bir bakın. Güçleri bir şekilde tarif edilemez çünkü görünüşe göre sınırsız ve Avengers’ta bir acemi olmasına rağmen Sonsuzluk Taşları’ndan birine doğru erişim ve destek verildiği zaman güçlerinin 10 katına çıkabileceğinden şüphe duymuyoruz. Thanos’u varoluştan silebilir mi? Kim bilir…

VISION
Vision mcu ile ilgili görsel sonucu
Hepimiz Avengers: Infinity War fragmanlarında görünüşe göre Black Order tarafından Vision’un kafasından Akıl Taşı’nın çıkarıldığını gördük.Ama olay şu ki aslında taşın kafasından ayrıldığını görmedik bu da onu bir süre boyunca kaybetmeyeceğini gösterebilir.Filmin çoğunluğunda onda duracağı veya onu hayatta tutmak için başka bir yol bulunmuş olabilir. Captain America: Civil War’da Hawkeye’ın bacağı direkt ona doğru geldiğinde yumruk yumruğa dövüş yeteneklerini gördük.Yani Thanos,Vision’a Sonsuzluk Eldiveni’nin tüm gücüyle yumruk salladığında bile tam içinden geçebilmesi gerekiyor.Ve eğer bir şeylerin içinden geçebiliyorsa,kendini tekrar somut yapıp Thanos’u kafasından yumruklayarak öldürebilir.

 

CAPTAIN AMERICA
Captain America infinity war ile ilgili görsel sonucu
Tamam,onun sadece fiziksel olarak geliştirilen yükseltilmiş yetenekleri olan bir asker olduğunu biliyoruz ama Thanos’u alt edip kazanabileceğini düşünüyoruz. Tam kararlılığından dolayı çünkü bu Steve Rogers’ı tanımlayan özelliği ve tabii ki süper gücü ve ustalaştığı dövüş sanatları yetenekleri var ama onu özel kılan şey kalbi. Savaş kazanılana kadar ya da tehdit etkisizleştirilene kadar asla pes etmeyecek. Bu yüzden Thanos onun vücudundaki birçok kemiği kırsa bile Steve dayanmaya ve onu durdurmanın bir yolunu bulmaya devam edecek, bunu yaparken ölse bile. Ve bununla da yüzleşelim, Chris Evans Avengers 4’ten sonra işinin bittiğini söylediğine göre muhtemelen bu olacak. Elveda Steve Rogers, acaba meşaleyi sırada kim taşıyacak?

 

NEBULA
infinity war nebula ile ilgili görsel sonucu
Tabii ki Nebula’yı da dahil etmek zorundaydık.Neredeyse durdurulamaz olan bir öfkeyle dolup taşan bir güç kaynağı. Nebula ve kardeşi Gamora arasındaki husumeti gördük ama bu Thanos’un ikisini de çocukken nasıl muamele ettiğinin bir sonucu olarak oluştu.Nebula’nın üvey babası için olan nefreti çok derinlere ulaşıyor.Sonsuzluk Eldiveni sırasında Marvel Evreni’ndeki birçok kişiden çok daha güçlü oluyor. Ama Nebula’nın çektiği bunca acı ve ızdıraptan sonra,öldürücü atışı yapan o olsaydı şaşırmazdık.Diğer kahramanlar Thanos’u alt edebilir ama Nebula onu sonsuza kadar yok etme yeterliğine sahip. Thanos’un ona verdiği sibernetik geliştirmeler ona avantaj veren şeyler olsaydı ironik olurdu.

Sizce Thanos’a bitirici vuruşu kim yapacak?

14 thoughts on “Thanos’u Alt Edebilecek 8 MCU Kahramanı!

 1. Drax thonosu yenemez bence sonucta sonsuzluk taşları ile tek bir parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok edebilir …

 2. Drax thonosu yenemez bence sonucta sonsuzluk taşları ile tek bir parmak şıklatmasıyla evrenin yarısını yok edebilir …

 3. En cacık karakterleri eklemişsin ama en güçlülerini eklememişsin

  En olasılar;
  1. Tabikide Thor
  2.Dr. Strange
  3.IronMan
  4.Captain Marvel da öldürebilir

 4. En cacık karakterleri eklemişsin ama en güçlülerini eklememişsin

  En olasılar;
  1. Tabikide Thor
  2.Dr. Strange
  3.IronMan
  4.Captain Marvel da öldürebilir

 5. Dürüst olalım. Sacmalamaktan başla bir şey yapmamışsın. Saydıklarının çoğu thanos karşisinda hicbir sey yapamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir