Superman’in Yalnızlık Kalesi’nde Sakladığı 7 İlginç Şey!

Yalnızlık Kalesi’ni hemen hemen her çizgi roman okuru bilir. Çizgi roman okumasa bile Superman bazlı dizi ve filmlerde bile Yalnızlık Kalesi gözükmüştür. Yalnızlık Kalesi, Superman’in biyolojik babası Jor-El tarafından Dünya’ya gönderilmeden önce Kal-El kendini yalnız hissetmesin diye verilen bir tür hediyedir. Ama aslında çizgi romanları okudukça Superman’in Yalnızlık Kalesi’nde çok garip ve ilginç eşyalar sakladığını görüyoruz. Biz de sizin için bu ilginç eşyalardan bir kaçını listeledik:

7)UZAYLI HAYVANAT BAHÇESİ

Evet doğru gördünüz… Superman’in uzaylı yaratıklardan oluşan hayvanat bahçesi var. Neden böyle bir koleksiyonu olduğu bilinmemekle beraber hayvanat bahçesindeki bütün uzaylılar nesli tükenmekte olan ya da sadece bir tane kalmış yaratıklardır.

 

6)BIZARRO ÇOĞALTICI ALET

Lex Luthor tarafından Superman yaratmak için oluşturulan bu alet başarısız olmuş ve Bizarro’yu oluşturmuştur. Ondan sonra alet, Bizarro tarafından alınmış ve farklı farklı Bizarro’lar oluşturmuştur. Superman bunu durdurmak için aleti almış ve Yalnızlık Kalesi’ne götürüp orada saklamıştır.

5)ŞİŞE İÇİNDE KANDOR

Krypton yok olmadan önce Krypton şehri Kandor, Brainiac tarafından minyatürleştirilmiş ve şişenin içine koyulmuştur. Superman, Brainiac’ı yendiğinde şişe içindeki Kandor’u Yalnızlık Kalesi’ne götürüp geri düzeltmeye çalışmış fakat hiçbir zaman başarılı olamamıştır.

 

4)SUPERMOBILE

Herhangi bir araçtan daha hızlı gidebilme gücüne sahip biri neden bir arabaya ihtiyaç duyar? Cevabını biz de bilmiyoruz. Nedeni bilinmeyen bir şekilde Superman’in de “Supermobile” adında bir aracı vardır.

3)IRON GIANT KAFASI

1999 yılında Brad Bird tarafından yönetilen film olan Iron Giant karakterinin kafatası Yalnızlık Kalesi’nde savaş aletlerinin yakınında gözükmüştür. Fazla sorgulamamak lazım ama söylemeliyim ki Superman’in çok garip bir koleksiyonu var.

 

2)TİTANİK

Evet buzula çarpıp batan geminin ta kendisi. Superman’in nasıl bulduğu bilinmemekle beraber aslında pek de şaşırtıcı değil. Titanik olmasa olmazdı.

1)DEV ÇELİKTEN GÜNLÜK

Hemen hemen herkes oturup düşüncelerini ve hislerini yazmaya ihtiyaç duyar. Superman de bunlardan biri. Fakat Superman’in durumu biraz farklı. Superman’in günlüğü dev gibi ve çelikten yapılmadır. Superman, bu çelikten günlüğe ısı bakışı (heat vision) gücü ile yazabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir