Superman’den Esinlenen Karakterler!

Superman, bir çok kişi tarafından sevilen ve oldukça popüler olan bir karakterdir. DC Comics tarafından oluşturulan Superman, bir çok karaktere ilham kaynağı olmuştur. İşte ilham kaynağı olduğu karakterlerden bazıları:

ASTONISHMAN

Astonishman, Dark Horse Comic tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Brian Terrance’dır. İkinci Dünya Savaşı’nda End League takımına liderlik etmiştir. Şimşek Tanrısı Thor ile savaşırken Mjolnir göğsüne saplanır ve Thor, çekici çekince Astonishman patlayarak Thor ile birlikte ölür.

Güçleri bakımından Superman’e benzemektedir. Superman gibi Astonishman’in de süper güç, süper hız, gelişmiş işitme yetenekleri, uçma gibi yetenekleri vardır.

 

VIRTUE

Virtue, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Ethan Edwards’dır. Skrull bir bilim adamının oğludur ve bebekken ajan olarak Dünya’ya yolanmıştır. Nedeni büyüyünce Dünya’yı feth etmesi içindir fakat olaylar beklenildiği gibi gerçekleşmez. Virtue, çiftçi bir aile tarafından bulunur ve yetiştirilir. Virtue, Dünya’yı feth etmek isteyen biri yerine kahraman olur. İlk olarak Spider-Man’in yanında gözüken Virtue daha sonra Fantastik dDörtlü’nün yanında savaşırken de görülmüştür.

Güçleri Superman’in güçleri neredeyse aynıdır. “Uçma, süper hız, süpergüç, ısı bakışı, gelişmiş işitme, gelişmiş koklama”. Ayrıca ek olarak şekil değiştirme ve bukelamun gücüne de sahiptir.

OMNI-MAN

Omni-Man, Skybound Comics tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Nolan Grayson’dır. Gerçek adı Mark Grayson olan Invincible’ın babasıdır ve barbar/gaddar bir ırk olan Viltrumite ırkındandır. Fakat ırkının aksine Nolan, oğlu ile bir kahramandır.

Giydiği kostüm ve güçleri bakımından Superman’e benzemektedir. Kıyafeti tıpkı Superman’in kıyafeti gibi kırmızı-mavi renktedir. Kırmızı pelerini vardır ve kostümün ortasında “O” sembolü vardır. Superman gibi “süper hız ve süper güç” gibi yeteneklere sahiptir.

 

THE COMMANDER

The Commander, Sky High filminde gözüken bir karakterdir ve adı Steven Stronghold’dur. Steven, karısı Josie DeMarco Stronghold (Nam-ı diğer Jetstream) ile birlikte Dünya’nın en çok bilinen kahramanıdır. Sky High okulunun eski mezunlarındandır. Will Stronghold adında bir oğlu vardır. Kurt Russell tarafından canlandırılmıştır.

Superman gibi “süper güç” gücüne sahiptir. Kıyafeti biraz Superman’in kıyafetini andırmaktadır (Kostüm üstünde don)

METRO MAN 

Metro Man, Megamind ile birlikte Glaupunk Quadrant gezegeninden bir kapsül Dünya’ya gönderilmiştir. Megamind ve Minion ile ırkının son üyesidir. Kapsül, Bay ve Bayan Scott tarafından bulunmuş ve büyütülmüştür. Daha sonra büyümüş ve süper kahraman olarak Megamind’ın ezeli düşmanı olmuştur.

Güçleri ve kostümü Superman ile birebirdir. Tıpkı Superman gibi “Uçma, süper güç, ısı bakışı, X-Ray görüşü, süper hız, süper kuvvet” güçler vardır. Kostümü beyaz renktedir ve tığkı Superman’in kosütüm gibi pelerini ve kıyafet üstünde donu vardır. Kostümün tam ortasında “M” sembolü vardır.

 

BLUE MARVEL

Blue Marvel, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Adam Bernard Brashear’dır. Güçlerini negatif reaktör patlaması sonrasında kazanan Adam, kimliğini gizli tutarak “Blue Marvel” ismiyle kahraman olmuştur. Irkçılığa karşı yaratılan karakterlerden biridir.

Güçleri tıpkı Superman’in güçleri gibidir ve fakat ek olarak daha da fazla güçleri vardır. Ayrıca tıpkı Superman gibi kendisine ait bir Yalnızlık Kalesi vardır.

GLADIATOR

Gladiator, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Kallark’dır. Shi’ar İmparatorluk Muhafızı’nın yargıcıdır ve Shi’ar tahtının uşağıdır.

Tıpkı Superman gibi bir uzaylıdır. Tıpkı Superman gibi “uçma, ısı bakışı, soğuk nefes, süper güç, süper hız, gelişmiş işitme ve koklama” gibi güçlere sahiptir.

 

SUN GOD

Sun God, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Zoran’dır. Superman’in Marvel halidir.

SENTRY

Sentry, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Robert Reynold’dır. Captain America’yı süper askere dönüştüren serum programını tekrardan yürürlüğe sokan gizli bir departman, bu serumdan daha güçlü yüz adet serum üretir. Ancak bu program iptal edilir. Bunun üzerine bütün serumları tek bir serum şişesinde toplayan bir profesör, bu şişeyi laboratuarına saklar ve evine gider. Uyuşturucu bağımlısı olan Robert Reynold, uyuşturucu ihtiyacını karşılayacak bir şeyler bulmak için girdiği laboratuarda bu serum şişesini bulur ve içer. Patlama enerjisi milyonlarca güneşe bedel olan bir güce kavuşan Robert, Sentry olarak insanlara yardım etmeye başlar. Ancak içinde bastırılmış kişiliği Void’i de barındırmaktadır. Thor tarafından Asgard’ı yerle bir etmeden hemen önce öldürülmüştür.

Superman’in “soğuk nefes” gücü dışında bütün güçlerine sahiptir. Orjinal kostümü Superman’in kostümüne az çok benzemektedir (Kostüm üstüne don)

 

HYPERION

Hyperion, Marvel tarafından yaratılan bir karakterdir ve gerçek adı Zhib-Ran’dır (Dünya adı Mark Milton). Marvel evreninin en güçlü ırkı Eternals’ın son hayatta kalan üyesidir. GEzegeni yok olurken Grandmaster tarafından kurtarılmıştır. Squadron Supreme takımının üyesidir.

Superman ile tıpatıp aynı güçlere sahiptir.

BONUS: SUPERTURK

Supertürk, gerçek adı Ekber olan bir karakterdir. Supertürk filminde gözüken Ekber, Dünya’ya gönderilen iki çocuktan biridir. Bir tanesi Amerika’ya düşerken diğeri Türkiye’ye düşer. Türkiye’ye düşen çocuk, bir türlü bebeği olmayan çiftçi bir aile tarafından Küçükköy’de bulunur ve yetiştirilir. Daha sonra büyüyünce süper kahraman olur ve küçüklüğünden beri Zeynep denilen bir kıza aşık olur. Zeynep, Semih denilen zengin bir adam tarafından kaçırılınca onu kurtarmak Supertürk’e düşer. Tamer Karadağlı tarafından canlandırılmıştır.

Güçleri Superman’in güçleri ile aynıdır. Kostümü kırmızı-beyaz renktedir (Türkiye renkleri) ve tıpkı Superman’in kostümü gibi pelerin ve kostüm üstüne don şeklindedir. Sol göğsünde “yıldız” sembolü vardır.

Sitemize destek vermek icin reklamlara tıklayabilirsiniz!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir