Superman ve Superboy’un Kavga Ettiği 5 An!

Superboy ve Superman, Batman ve Robin ikilisi kadar sevilmese de, en az onlar kadar popüler bir ikilidir. Rebirth’e kadar yarı Lex Luthor yarı Superman geninden oluşan bir klon olan Superboy, Rebirth’de Superman’in oğlu olarak gösterilmiştir. Şimdi de size bu ikilinin kapıştığı 5 anı anlatacağım.

5)Convergence:

Telos, Convergence event’inde bütün Dünya’ları kapana kıstırıp birbiri ile kapıştırmıştır. Bu event’te Dünya-0 Superboy’u, Dünya-22 Superman’i ile kapışmıştır. Dünya-22 Superman’i, Superboy’u Superman zannetmiş ve onunla konuşmak istemiş fakat Superboy, Superman’e saldırmıştır. Superman’in kendini bilerek zorlamadığı bu kapışmada Lois Lane hasar görünce aralarında anlaşmışlar ve Superboy’un yenilmesinde karar kılmışlardır.

4)Rebirth:

Rebirth’de Superboy, Superman’in oğlu Jon Kent’dir. Jon, Manchester Black tarafından kaçırılmış ve kontrol altına alınmıştır. Bilinç altına Superman’in annesine zarar verdiğini koymuş ve Superman’e saldırtmıştır. Superboy, Superman’i yenmiştir ve tam Manchester Black’i de öldürecekken annesi Lois Lane gelmiştir. Lois’in konuşmasıyla ve Superboy’un Lois’i iyi halde görmesiyle Superboy, kontrol altından kurtulmuştur.

3)Young Justice:

Young Justice dizisinde Superman, Vandal Savage ve ekibi “The Light” tarafından kontrol altına alınmış ve Young Justice ekibine saldırtılmıştır. Superboy bu olayda Superman ile kapışmış ama Superman’e karşı üstün gelememiştir. Anca Dick Grayson’ın Kryptonite’ı kullanması ile Superman’i bayıltmayı başarabilmiştir.

2)Smallville:

Smallville dizisinin final sezonunda gözüken Superboy, Dünya-2 Lionel Luthor tarafından Kırmızı Kryptonite ile kontrol altına alınmıştır. Kırmızı Kryptonite’ın etkisinde olan Superboy, Superman ile kapışmış ve bu kapışmada Superman ile neredeyse birebir gitmiştir. En sonda Superman’in Kırmızı Kryptonite’ı kırması ile Superboy etkiden kurtulmuştur.


1)Injustice:

Joker, Lois Lane’i ve Metropolis’i yok ettiğinde Beast Boy, Superboy’un kollarında ölmüştür. Buna zaten üzülen Superboy, bir de Superman’in Joker’i öldürdüğünü duyunca deliye dönmüş ve Superman’in yanına Yalnızlık Kalesi’ne gitmiştir. Orada yaptıkları tartışma, kavgaya dönüşmüş fakat Superman, rahatça Superboy’u etkisiz hale getirmiştir. Teen Titans da tam Superman’e dalacakken Superman, Superboy’un kaburgasını kırdığını ve sadece Phantom Zone’a giderlerse ölmeyeceğini söylmiştir. En son bütün takımı Phantom Zone’a ışınlamış ve onları orada bırakmıştır.

2 thoughts on “Superman ve Superboy’un Kavga Ettiği 5 An!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir