Supergirl’ün Yapıp Superman’in Yapamadığı 10 Şey!

Yok olmak üzere olan Krypton’dan Dünya’ya yollanan ve Dünya’nın en büyük kahramanlarından birine dönüşen birinden bahsettiğimiz zaman aklımıza ilk olarak Superman geliyor ama ben Supergirl’den bahsediyorum. Kuzeni Kal-El’i korumak için yollanan Supergirl’ün roketi bozulmuş ve Superman’den çok daha sonra Dünya’ya inmişti. Kal-El’in artık Supergirl’e ihtiyacı olmadığından Supergirl, kendi maceralarına atılmıştır. Biz de sizin için Supergirl’ün yapabildiği ama Superman’in yapamadığı 10 şeyi derledik. İyi okumalar:10)AMAZON DÖVÜŞ SANATI

Supergirl, Krypton zamanında bazı eğitimlerden geçmiş ve Kal-El’i koruması için Dünya’ya yollanmıştır. Dünya’da güçlerini kullanmakta zorlandığı için, daha disiplinli olsun diye Themyscira’ya yollanmış ve orada eğitim görmüştür. Amazon dövüş sanatını öğrenen Supergirl, güçleri olmadan da harika bir dövüşçü olmuştur.

 

9)ŞEKİL DEĞİŞTİRME

“Death of Superman” çizgi romanında Superman öldükten sonra Lex, sevdiği kişi olan Lana Lang’i oluşturmaya çalışmış fakat Superman’in güçlerine ve ek güçlere sahip olan bir Lana Lang yaratmıştır. Superman’in ölümünden sonra bu Supergirl, Superman yerine savaşmış ve şekil değiştirme gücünü çok fazla kullanmıştır.

Daha sonra yazarlar daha başka bir Supergirl getirirken bu gücü ortadan kaldırmışlardır. Ayrıca bu Supergirl’e “Matrix Supergirl” denmektedir.

 

8)TELEKİNEZİ

Önceki madde de belirtildiği gibi Matrix Supergirl, normal Kryptonlunun güçlerinden ek güçlere de sahipti. Bunlardan biri de telekinezi. Nesneleri düşüncesi ile hareket ettirebilen, telekinetik alan yaratabilen ve nesneleri düşüncesi ile patlatabilen bu Supergirl, bu gücünden de oldukça yararlanmıştır.

 

7)ANTI-MONITORU YENMEK (NEREDEYSE)

“Crisis on Infinite Earths” çizgi romanında karşımıza çıkan Anti-Monitor, hiçbir şeyden zarar görmeyen Superman ile karşı karşıya geldiğinde Superman, Anti-Monitor’a karşı çaresiz bir durumda kalmıştır. Kuzeninin bu durumunu fark eden Supergirl, kuzeninin yardımına koşarak Anti-Monitor’u neredeyse alt etmiştir. Anti-Monitor’u alt edecekken, arkadaşlarının kaçmasına yardım ettiği için Anti-Monitor, bir sat bularak Supergirl’e öldürücü darbeyi vurarak onu öldürmüştür.

 

6)KIRMIZI GÜÇ YÜZÜĞÜ KULLANABİLME

Clark Kent’in aksine New 52’de Supergirl, Dünya’ya geldiğinde dışlanmış ve öfkesi zaman ilerledikçe artmıştır. İçindeki öfkenin bu kadar büyümesi ile Red Lantern olan Supergirl, gücünü ve öfkesini daha da arttırmıştır. Red Lantern olduğu bu süreçte, Dünya’daki yerini bulan Supergirl, Red Lantern olmayı bırakmıştır.

Superman, her ne kadar Green Lantern ve Yellow Lantern (Injustice’de) olsa da hiç Red Lantern olmamıştır. Ayrıca Supergirl, kırmızı güç yüzüğü çıkarabilen nadir insanlardandır.5)PYROKİNEZİ

Matrix Supergirl, Doomsday ile savaşında ağır yenilerek ölüm dçşeğine gelmiştir. Ölmeden önce Matrix ile bağlanan Linda Danvers, yeni Supergirl olarak Matrix Supergirl’den de daha fazla güce sahip olmuştur. Ateş Melekleri’nden biri olduğu için ateşi kontrol etmeyi bilen yani pyrokinezi yeteneği olan Linda Danvers, bu gücü genelde ateş kanatları yapmakta kullanmıştır.

 

4)KANLI ASİT TÜKÜREBİLME

Altıncı madde de belirttiğimiz gibi New 52’de Supergirl, bir ara Red Lantern olmuş ve Red Lantern olması ile bir çok yeni özellik kazanmıştır. Bu özelliklerden biri olan kanlı asit tükürebilme yeteneği, oldukça etkili bir güçtür. Supergirl’ün bu kanlı asit kusmuğu, neredeyse her şeyi yakabilen ve neredeyse herkese zarar verebilir.

 

3)GÖRÜNMEZ OLABİLME

Supergirl, Flash’tan öğrendiği güç ile titreşerek kendini görünmez gibi gösterse de Matrix Supergirl, bunu titreşmeden yapabilmekteydi. Sadece fazla yoğunlaşma isteyen bu güç ile Matrix Supergirl, düşmanlardan kolayca saklanabilmiştir.

 

2)IŞINLANABİLME

Ateş Melekleri’nden biri olan Linda Danvers, sadece pyrokinezi değil ışınlanma gücüne de sahiptir. Işınlandığında arkasında “S” şeklinde işaret bırakan Danvers, istediği zaman istediği yere ışınlanabilmekteydi.1)SICAKLIK KONTROLÜ

Red Lantern olduğu sıralarda Supergirl’ün neredeyse her şeyin sıcaklığını kontrol etme ve değiştirme gücüne sahip olmuştur. Sıcaklığını değiştireceği şey ne kadar büyük olursa olsun (bir yıldız büyüklüğünde olsa bile) o şeyin sıcaklığını rahatça değiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir