Şu Ana Kadar İptal Olan 10 DC Filmi

DC filmlerinin üstünde yıllarca bir şanssızlık olmuştur. Ya filmler iptal edilmiştir, ya yönetmeni istifa etmiştir, hatta film çekimleri bittikten sonra ölen ve Oscar alan bir oyuncu( kim olduğunu biliyorsunuz) var DC evreni tarihinde. Superman laneti diye bir şey bile var. Bunlar arasında iptal olan filmlere bir göz atalım. Bazıları için yas tutabilirken arada iptal olduğu için pasta keseceğimiz filmlerde var.

10. Batman Forever’ın Yan Filmi Nightwing

Batman Forever rezaleti hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Hiç sevmem. Bu filmin iptal olmasi beni çok mutlu etti açıkçası.

9. Plastic Man 

Matrix’in yapımcıları Wachowski kardeşler 1995 senesinde Plastic Man filminin senaryosuna bi el atmışlar fakat film iptal olmuş. Ama gidip Matrix’i yaptıkları için sonrasında hem iptal olmasına üzülüp hemde sevindiğim filmlerden…

8. Green Lantern Filmi

Bakın Green Lantern en sevdiğim Süper kahraman arasında 2. Sırada.  Çok severim ama Jack Black’in başrol olacağı ve Robert Smigel’in yazacağı komedi bir Green Lantern filmi fanları zamanında o kadar sinirlendirmiş ki tepkilerden film iptal edilmiş ve daha ciddi bir film olmasi için herşey değiştirilmiş ve sonunda ne mi olmuş 2011’de ki felaket Green lantern çekilmiş.

7. Batman Beyond

Batman animated series’in başarısıyla DC 90’ların sonu ve 2000’lerin başında harika animasyonlar çıkarıyordu. Bu sırada bir Batman Beyond filmi yapmak istemişler. Fakat bu fikri beğenmeyip animasyon dizisi olarak 1999-2001 senesinde Batman Beyond dizisini yayınladılar.

6. Batman vs Superman

Aslında bu film 2004’ten beri planlanıyordu. Batman Forever ve Batman and Robin’in senaristi işin içindeydi. Film iptal edildi. Bunla alakali bir gönderme de I am Legend filminde var.

5. Superman Lives

Death of Superman hikayesini anlatacak olan bu film fazla ileri gidilmeden iptal edildi. Eğer çıkacak olsada 2000’lerin başında olacaktı.  Nicolas Cage’den Superman olamayacağını anladığımız bu fotoğraf sayesinde iptal edilmiş olması muhtemel.

4. Green Lantern 2

Sinestro ve Hal’ın Arkillo adlı seri katili avlamaya çalışması ve Sinestronun onu yakalayınca Sarı Fenerler birliğine alıp galaksiye düzen getirmesi çabasını izleyeceğimiz film iptal edildi. İlk filmi berbat olunca iptali şaşırtmıyor.

3. Lobo

Guy Ritchie’nin yöneteceği ve 2009’da yapılacak film başta R-Rated olacaktı. Sonra PG-13 olacak dendi. Ardından yönetmen Sherlock Holmes filmi yapmak için projeden ayrılınca proje yavaşça öldü.

2. Batman: Year One 

2000’lerin başında Batman filmlerine taze bir başlangıç isteyen DC efsanevi Batman Year one hikayesini film yapmak istiyordu. Yönetmen Darren Aronofsky olacaktı ama Yapımcılar bıraktı ve proje rafa kaldırıldı fakat daha sonra teklif Nolan’a gidince efsanevi The Dark Knight üçlemesinin ilk filmi Batman Begins ortaya çıktı.

1. Justice League Mortal 

George Miller tarafından 2007’de yapılan film Holywood grevi ve set ücreti yüzünden iptal oldu. Armie Hammer’ın Batman olduğu filmin senaryosu da hayli etkileyiciydi. Eğer çıksaydı DC evreni harika bir film ile 2008’de başlamış olurdu ve MCU sektörün sahibi olmazdı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir