Star Wars: The Rise of Skywalker Neden Kötü Olacak

Star Wars 9: The Rise of Skwalker Neden Kötü Olacak?
 
2 günlük sessizliğimin ardından düşüncelerimi toparladıktan sonra izninizle sertçe girişiyorum.
 
Fragmanda beni rahatsız eden şey çoktu ama iki başlık altında toparlayıp anlatacağım


 
1. Palpatine ve Filmin İsmi
palpatine ile ilgili görsel sonucu
Disney The Last Jedi garabetinden sonra fanları kaybettiğinin farkında. Bunun en büyük kanıtı Solo’nun gişedeki çakılması. Hem de ne çakılma!
 
275 milyon dolar bütçesi olan filmin hasılatı 392 milyon dolar. Günümüzde bir filmin kesin kara geçmesi için en az 2 katını kazanması gerekiyor. Solo, Disney’in sadece ağzını değil, cebini de yaktı. Bunun en büyük sebebi Star Wars fanlarının boykotuydu.
 
Peki bu film fragmanı ne yaptılar? Rian Johnson adlı çapsız salağın yaptığı garabet filmin ardından onun çöpünün üstüne kat çıkması için JJ’i getirdiler. Filmin adına bakın ”Skywalker’ın Yükselişi” Filmdeki tek Skywalker Leia. Carrie Fisher’ın vefatı dolayısı ile kısıtlı sahneleri var. Bu tamamen pazarlama hamlesi Yükselen bir Skywalker olmayacak.


 
Diğeri ne PALPATINE. Bakın Palpatine ve Prequel sevgisini küçümsemeyin. O gülüş ve ardından Ian McDiarmid’in sahneye gelmesi tamamen fanları geri kazanma çabası. Reddite veya başka forumlarda takılıyor musunuz bilmiyorum ama r/PrequelMemes şuan patladı resmen. 2 gündür çıldırıyor millet.
 
Bu sebep ile zaten en baştan üçlemenin ana konusu belli olmadığı için Palpatine osuruktan bir sebeple geri gelecek. Belki üçlemeyi Abrams çekseydi oturaklı olurdu kendi içinde ama lütfen azıcık gözünüz varsa 7 ve 8. filme bakın ve bu fragmana tekrar bakın. Üç filminde birbiri ile alakası yok. Abrams 7. filmde remastered yaptı, Rian adlı aptal oğlu aptal serinin anasını belledi şimdi JJ elinde güçlü bir sith lordu olmadığından(çünkü 8. filmdeki aptal öldürdü karakteri) alakasız şekilde bu karakteri geri getiriyor.


 
2. Bin Jenerasyon Senle Yaşıyor
 the rise of skywalker ile ilgili görsel sonucu
Star Wars’u anladığınızdan emin misiniz JJ ve Kathleen Kennedy? Jedi’lık, Avatarlık değil. Önceki Jedi’ların bilgeliği tek bir kişide toplanıp Jedi formuna bürünülmez. Bir tane de Jedi yoktur. Gücü farklı farklı kullanan, farklı dövüş teknikleri kullanan onlarca çeşit Jedi var. Sen nasıl bunların hepsini bir kişide toplamaya çalışıyorsun?
 
Cidden Star Wars isminin içine ettiniz. Abrams’ın çukuru kazdığı, Rian Johnson’ın gömüp üstüne toprak attığı Star Wars ismi Abrams’ın mezar taşını dikmesi ile bitecek.
 
Ben bu filme sinemada gitmeyeceğim. Umarım Soloyu boykot edip #NotMyStarWars yazanlar 5 saniye Palpatine gördü diye filme gidip milyarlarca dolar kazandırmazlar. Disney çok güzel manipüle etti kitleyi bu fragman ile. Hemen unutturdular The Last Jedi ile olanları. Tebrik ederim!

2 thoughts on “Star Wars: The Rise of Skywalker Neden Kötü Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir