SPOİLER! Sızdırılan Justice League Senaryosu Sahte Değil Gerçekmiş!

Bundan 9 ay önce bir senaryo internete düşmüştü. Justice League filminin senaryosu diye. Hepimiz ‘Ya hehe” diyerek okumuştuk. Fakat en son ki Comic-Con trailerindan sonra 9 ay önce nasıl bilebildi ki bunları diye düşünüyoruz. İşte en doğru olma ihtimali olan senaryoyu sizin için çevirdik.

Film bir tarih dersi ile başlıyor. Darkseid uzun yıllar önce Dünyayı işgale kalmış ve İnsanlar, Amazonlar ve Atlantisliler arasında ki üçlü ittifak ile durdurulmuş. Dünyaya 3 motherbox ile beslenen devasa bir Boom Tube(motherboxlar ile oluşan teleport) ile geliyor. Yenildiği zaman 3 motherbox İnsanlar, Amazonlar ve Atlantisliler arasında bölüşülüyor. Bunun sebebi motherboxlar ne kadar yakın olursa içinden geçebilecek canlı sayısı o kadar fazla oluyor.Dünyanın hala Superman’in ölümüne yas tuttuğu günümüze geliyoruz. Bruce, Lex’in cümlelerinden dolayı gelecek tehlikeye hazırlıklı olmak istiyor. Bu sebep ile Lex’in, Metahuman dosyasına bakarak bir ekip toplamaya çalışıyor. Arthur ile konuşmaya sahil kasabasına gidiyor ve trailerda olanlar oluyor. Bu sırada Diana ile konuşan Bruce, Parademon aktivitelerini anlatıyor Diana’ya. İkisi ayrılıyorlar. Diana, Cyborg ile konuşmaya gidiyor. Bruce ise Parademon aktivitelerini araştırmak için gidiyor.

Diana, Parademonların dünyaya gelmesinin sebebinin Cyborg’un motherbox ile birleşmesinden kaynaklandığını fark ediyor. Parademonlar 3 Motherbox’u da bir araya getirmeye çalışıyor. Böylece Apokalips ordusu dünyaya gelebilecek. Diana ve Bruce, Cyborg’u yanlarına alıp gidiyorlar fakat Parademonlar Silas Stone’u kaçırıyor. Kendisi Cyborg’un babası. Cyborg bunu duyunca ekipten ayrılıyor.Diana ve Bruce son umut olarak Barry Allen’ı ekibe katmak istiyor. Bruce, Barry’nin evine gidiyor ve trailerda ki sahne yaşanıyor.

Flash, Batman, Wonder Woman, Gotham’a Gordon ile konuşmaya gidiyor(bu olayı 2. fragmana kadar bilmiyorduk. 9 ay önce söylendi bunlar). Konuşma sırasında Cyborg onlara katılıyor. Cyborg dünyada ki tüm GPS sistemlerine sızarak Parademonların yerini araştırıyor. Diana Themyscira’ya yol aldıklarını farkediyor. Flying Fox’a atlayıp gidiyorlar.Ve burada bir rüya sekansı devreye giriyor. Clark’ın koma iken Krypton’da siyah suiti içinde ailesinin yanında mutlu olduğunu görüyoruz. Rüya devam ediyor bu sefer Smallville’de bir çiftlikte ailesinin yanında çalışırken görüyoruz. Kendisi yine mutlu. Rüya Metropolis ile devam ediyor. Şehirde günü kurtardıktan sonra Lois’in yanına gidiyor ve onu öpüyor.

Ekip Diana’nın memleketine geldikten sonra Cybrog’un diğer motherbox’a yakın olmasından dolayı portal açılıyor ve Steppenwolf geliyor. Steppenwolf ufak bir sürtüşmeden sonra Atlantis’e yol alıyor ki diğer motherbox’i bulup Darkseid’i getirsinler. Batman bu işin Superman’siz olmayacağını anlayınca ayrılmaya karar veriyor. Batman, Lex ile konuşmak için Arkham’a gidiyor. Ekibin diğer kısmı Arthur’a yardım etmek için Atlantis’e yöneliyor. Batman, Luthor’a Superman’i diriltmenin yolunu soruyor. Lex ise Arkham’dan çıkarmasını kabul ederse söyleyeceğini belirtiyor.Batman istemese de kabul ediyor. Ekip Arthur’u ikna etmeye çalışırken saldırı başlıyor.Son kısım Batman, Superman’i canlandırırken ekibin Atlantis’i koruması ile başlıyor. Superman canlandıktan sonra Batman ile ikisi savaşmaya gidiyor. Aralarında en son kavgalarını kimin kazandığı ile ilgili bir espri bile oluyor. Toplanmış Justice League, Darkseid’in ordusunu durduruyor ve işgali engelliyor. Son kısımda Superman bir konuşma yaparken insanlar umutla ”Yeni Kahramanlarına”bakıyor.

Post credit sahnesinde ise ilkinde Lex Luthor, Deathstroke ile Batman’i öldürmesi  için anlaşıyor.

İkincisi ise Abin-Sur’un gemisi dünyaya çarpıyor.

Evet senaryo bu kadar. Çok ayrıntılı değil ama filmin genel senaryosunu öğrenmiş olduk. Post creditler muhtemelen değişecektir. Senaryoyu nasıl buldunuz yorumlarda tartışalım!

Düzenleme 14.11.2017

Green Lantern post credit sekansı filmden çıkarılmış onun yerine Superman ve Flash yarısı var

4 thoughts on “SPOİLER! Sızdırılan Justice League Senaryosu Sahte Değil Gerçekmiş!

  1. çok geç kaldılar çook, yazı olarak okuyunca çok sıradan geldi, umarım film olarak izleyince tatmin edicek kadar güzel gelir.

  2. çok geç kaldılar çook, yazı olarak okuyunca çok sıradan geldi, umarım film olarak izleyince tatmin edicek kadar güzel gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir