Spider-Man’in Sevgili Olduğu 10 Kişi!

Çizgi romanlarda Peter Parker, sakar ve inek bir karakter gibi gözükse de aslında bir çok kızı kapmayı başarmış, Flash Thompson’ın kas gücü veya Harry Osborn’un parası, kızların Peter Parker ile sevgili olmasına engel olamamıştır. Biz de sizin için sarışınlardan, kumrallardan ve kızıllardan oluşan Spider-Man’in sevgililerini listeleyelim istedik. İyi okumalar:10)KITTY PRYDE

Peter Parker’ın bu ilişkisi Ultimate Evreni’nde (yani Dünya-1610’da) olmıştur. X-Men/Spider-Man crossover çizgi romanında Kitty Pryde, Spider-Man’den hoşlanmaya başlamış ve Spider-Man’i asıl kimliğini öğrenince de onunla çıkmaya başlamıştır.

 

9)SILVER SABLE

Spider-Man’in Black Cat ile evlendiği “What If?” serisinde Black Cat, Paladin tarafından öldürüldükten sonra serinin sonu Spider-Man’in Silver Sable ile olan ilişkisiyle sona ermişti. Ayrıca her zaman (ana evrende bile) Silver Sable ve Spider-Man arasında ilişki bağı vardı.

8)MICHELE GONZALES

Michele Gomez, Peter Parker’ın oda arkadaşı olan Vin Gonzales’in kız kardeşidir ve Peter ile başta birbirlerinden nefret etmekteydiler. Vin’in tutuklanmasıyla taşınmak zorunda kalan Peter, bir süre sonra kaçırılmış ve yerine Spider-Man’in en büyük düşmanı olan Chameleon geçmiştir. Peter kılığında olan Chameleon, Michele ile çıkmaya başlamış ve Peter geri döndüğünde de bu ilişki devam etmiştir. Vin’in hapisten çıkıp Michele’in Chicago’ya taşınmasıyla aralarındaki ilişki bitmiştir.

 

7)LIZ ALLAN

Okulun kabadıyısı olan Flash Thopmson’ın eski sevgilisi ve aynı zamanda lisenin en gözde kızı. Kendini inek gibi göstermek zorunda alan Peter Oarker, güzelliği ile bir çok erkeği peşinde koşturan bu kız için oldkça mücadele etmiş ve dikkatini çekebilmiştir. Bir süre çıksalar da Spider-Man işlerinden dolayı ayrılmak zorunda kalmışlardır. Daha sonra Liz, Peter’ın en yakın arkadaşı olan Harry Osborn ile evlenmiştir.

Karakter, Marvel Sinematik Evreni’nde Laura Harrier tarafından canlandırılmıştır.6)BETTY BRANT

Betty Brant, Peter Parker’ın çılktığı ilk kızdır ve Daily Bugle’da çalışan John Jonah Jameson’ın sekreteridir. Birbirlerinden hoşlanan bu ikili bir kaç ay çıkmış fakat Peter’ın sürekli ortadan kaybolmasından, Betty’nin Spider-Man nefretinden ve Betty’nin karanlık aile sırlarından dolayı ilişkileri bozulmuştur. Brant, daha sonra Daily Bugle çalışanı olan Ned Leeds ile evlenmiştir.

Karakter, Spider-Man Trilogy’de Elizabeth Banks, Marvel Sinematik Evreni’nde de Angourie Rice tarafından canlandırılmıştır.

 

5)SPIDER-GWEN

Aslında bir bakıma Gwen Stacy sayılsa da farklı evrenden olduğu için onu da eklemek istedim. Dünya-65’de yaşayan bu Gwen, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmış ve Spider-Woman olmuştur. Ana evrenin aksine Dünya-65’de Gwen Stacy değil Peter Parker ölmüş ve Gwen, bunun için her zaman kendini suçlamıştır. Spider-Verse çizgi romanlarında bir araya gelen Spider-Man ve Spider-Gwen, eksik parçalarını bulunca bir süre çift olmuşlardır fakat daha sonra herkes kendi evrenine geri dönmüştür.4)SILK

Peter Parker’ı Spider-Man’e dönüştüren örümcek, sadece Peter Parker’ı ısırmakla kalmamış Peter Parker’dan hemen sonra Cindy Moon’u ısırmıştır. Peter Parker gibi süper güçlere sahip olan Cindy, Morlun’dan kaçarak hayatta kalmıştır. Daha sonra Spider-Man tarafından bulunmuş ve aralarında hemen bir elektrik oluşmuştur. Cindy Moon, Silk ismini alarak Spider-Man ile birlikte savaşmıştır.

 

3)FELICIA HARDY

Black Cat olarak da bilinen Felicia Hardy, sadece Spider-Man’e aşıktır ve Peter ile MJ ayrılınca uzun bir süre Spider-Man ile çıkmıştır. Spider-Man ile eğlenceli, doğal ve muhteşem vakit geçirseler de hem Felicia’nın Peter Parker’ı sevmemesinden hem de Peter’ın MJ’i ne kadar sevmesini anlamasından ayrılmışlardır. Hardy, yine de hala Spider-Man ile flört etmeye çalışmaktadır.

Karakter, The Amazing Spider-Man serisinde Felicity Jones tarafından canlandırılmıştır.2)GWEN STACY

Peter Parker’ın ilk gerçek aşkı… Empire State Üniversitesi’nde okuyan sarışın Gwen Stacy, Peter Parker’ın zekasına hayran kalmış, Peter da Gwen’in güzelliğine hayran kalmıştır. Bir süre sonra birlikte olan Gwen Stacy ve Peter Parker, harika bir ilişki içindeyken araya Green Goblin girmiştir. Gwen Stacy’i kaçırarak Brooklyn Köprüsü’nden aşağı bırakmış ve Spider-Man de Gwen’i tutmak için ona doğru ağ fırlatmıştır fakat fazla uzaktan olduğu için o ağ, Gwen’in boynunu kırmıştır. Kız arkadaşını kurtarmak isteyen Spider-Man, onun ölümüne sebep olmuştur ve bu olay Peter Parker’ın peşini hiç bırakmamıştır…

Karakter, Spider-Man Trilogy’de Bryce Dallas Howard, The Amazing Spider-Man serisinde de Emma Stone tarafından canlandırılmıştır.

 

1)MARY JANE WATSON (MJ)

May Parker’ın en yakın arkadaşı Anna Watson’ın yeğeni ve Peter Parker’ın en büyük aşkı. Peter’ın bir türlü kız arkadaş bulamadığını düşünen May Parker, Peter’a en yakın arkadaşı Anna’nın yeğeni MJ’i ayarlamaya çalışmış fakat Peter, o sıra Betty Brant’dan hoşlandığı için sürekli ertelememiştir. Betty Brant’dan sonra da MJ ile tanışmış fakat onun parti kızı olduğunu düşündüğünden istememiştir. Gwen Stacey öldükten sonra da MJ, Peter’ın yanında durmuş ve ona destek olmuştur. Bir süre sonra çıkmaya başlayan bu ikili en sonunda evlenmiştir. Spider-Man’in en uzun ve en önemli ilişkisidir.

Karakter, Spider-Man Trilogy’de Kirsten Dunst tarafından canlandırılmıştır. The Amazing Spider-Man serisinde de silinen bir sahnede Shailene Woodley tarafından canlandırılmıştır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir