Solo Filmlerinin Olması Gerektiğini Düşündüğümüz B Seviye DC Kahramanları

Warner Bros bu işe giriştiğinden beri sürekli ön planda olan karakterlerin filmini çıkardı ve çıkarmayı planlıyor. Ama bizler ise B Seviye DC Kahramanların filmlerinin çıkmasını istiyoruz. B Seviye derken, şu sıralar çok ön planda olmayan veya genellikle arka planda takılan ancak oldukça sevilen kahramanlardan söz ediyoruz. Dilerseniz listemize geçelim.

6- Ragman

Rory Regan, bir Gotham vatandaşı ve gizli kimliği Ragman olarak Batman’in gölgesinin altında çetelerle ve mistik güçlere karşı savaş veriyor. DC Evrenindeki Yahudi kahramanlardan birisi olarak, Ragman direkt olarak güçlerini Yahudi geleneklerinden alıyor. Pelerini, etkisiz hale getirdiği suçluların ruhlarından oluşuyor. Bence bu bile yeterli.

5- Mister Miracle

Scott Free, Apokalips’te bir mahkum olarak büyüdü, Granny Goddess tarafından işkence görerek bir savaşçı olarak yetiştirildi. Sonradan, karanlık yoldan kaçmanın bir yolunu buldu ve şuanki evi, Dünya’ya geldi.

4- Hawkman ve Hawkgirl

Kuş kostümü giyen ve bir gürz taşıyan iki karakterden daha fazlası olan Hawkman ve Hawkgirl, hakkı çok yenen karakterlerden. Hath-Set’in ihanetine uğrayıp, Nth metalinden yapılmış bir bıçakla öldürülen 2 Mısırlı yöneticinin reenkarnasyonları olan Carter ve Shiera Hall’ın yaşadıkları hikayeler aslında DC Evrenine bir arkeolojik açıdan bakmamıza yardımcı olabilir.

3- Martian Manhunter

Listemizde Oreo ve süt hayranı Marslımız olmazsa olmazdı. J’onn J’onzz , yüksek derecede ilginç ve bir o kadar da güçlü bir karakter. Superman’inki kadar güçlü olan Heat Visionları olan J’onn J’onzz’un tek ve büyük zaafı ateş.

2- Zatanna

Kötü de olsa filmlerde artık büyü var, eh bu da Zatanna için iyi bir giriş olabilir. Zatanna Zatara, Dünya üzerindeki en güçlü büyücülerden biridir. Genelde boş zamanlarını Las Vegas’ta ilüzyon yaparak geçirir. Justice League’teki güvenilir kahramanlardan biri olan Zatanna’nın en önemli yeteneği, tersten söylediği bir şeyin anında gerçekleşmesidir.

1- Booster Gold ve Blue Beetle

Şu anda filmlerde karanlık ton açısından bir sıkıntı var, Flash’in gelmesi bir şeyleri değiştirir mi bilinmez ancak bu iki karakter de gelirse belki ortalama bir ton yakalayabilirler. Booster Gold, 31.yüzyıldan günümüze ordan çaldığı eşyalar ile kahramanlık yapmak için geri dönüş yapan, derinden kendini düşünen birisi. Ted Kord ise, sahip olduğu yüksek teknoloji ile Dünyayı en gevşek (iyi anlamda) koruyan kahramanlardan birisidir kendisi.

Sizce eklememiz gereken kahramanlar var mı ?

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz
https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

 

 

4 thoughts on “Solo Filmlerinin Olması Gerektiğini Düşündüğümüz B Seviye DC Kahramanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir