Smallville Dizisinin En İyi 10 Kötüsü!

Smallville, Kal-El’in dünyaya gelişinden Superman olana kadar hayatını konu alan bir dizidir. 2001-2011 yılları arasında yayınlanan Smallville, 10 sezon sürmüş hatta daha sonra 11.sezonu çizgi roman olarak çıkmıştır.

Dizi, bir bakıma Superman’in hayatını konu aldığı için haliyle bir çok Superman villain’i de gördük. Ben de bu kötülerden bazılarını size derleyip kötüden iyiye sıralamak istedim. İşte buyurunuz;

10)Joker

Evet doğru Joker, Smallville evreninde gözüktü. Smallville’in çizgi roman olarak devam ettiği 11.sezonda gözüken Joker aslında Bruce Wayne’in alternatif halidir. Dünya-13 Bruce Wayne’i olan Joker, delirerek annesini ve babasını kendi öldürmüştür. Daha sonra asıl Dünya’da Nightwing’i (Barbara Gordon’ı) karnından bıçaklayınca Batman tarafından yakalanmıştır. Ayrıca kendi evreninin Superman’ini de öldürmüştür.

 

9)Darkseid

Aklınızdan “Darkseid 9.sırada yer mi alır?” diye geçtiğine eminim ama Smallville’de Darkseid o kadar da çok gözükmemişti aslında. Hatta beden olarak görmedik bile… Yardakçılarını ortaya koymuş ve Dünya-2 Lionel Luthor’un içine girip Superman’e saldırmıştır. Green Arrow’u ele geçirip Superman’in güçlerini altın kryptonite ile yok ettirmeye çalışmış fakat Chloe Sullivan tarafından durdurulmuştur. Daha sonra Apocalypse ile Dünya’yı birleştirmeye çalışmış ve bunda da Superman gezegeni taşıyarak engel olmuştur. Darkseid gibi baba bir karakterin daha fazla gözükmesi lazımdı…

8)Mikhail Mxyzptlk

Aslında bu karakter bildiğimiz Mr Mxyzptlk. Fakat bunun tek farkı Mikhail bir tür cin değil insandır ve Rus Başkanı’nın yeğenidir. Superman’i yenecekken Chloe’nin frekansı değiştirmesi sonucu gücü etkisiz kalmış ve yenilgiye uğramıştır. Sadece bir bölümde gözükmüştür.

 

7)Deathstroke

Deathstroke burada tip olarak aslında fazlasıyla leş bir karakter olarak görülebilir. Fakat görüldüğünden daha çok Superman’in başına bela olmuştur. JLA ve JL’nin üyelerinin tüm zayıf noktalarını tek başına öğrenmiş, Aquaman ve Green Arrow’u yakalamış, -hatta Mera olmasa öldürecekti-Superman’i kryptonite kafese sokmuş, Lois’i korurken Hawkman’i öldürmüştür. İki patlamadan hiçbir şey olmamış gibi çıkmıştır. Superman en son baş edemeyeceğini anlayıp Slade’i Phantom Zone’a yollamıştır.

 

6)Ultraman

Ultraman, dizide Dünya-2 Superman’i diye tanıtıldı. Dünya’ya düşen Kal-El’i Kent ailesi değil Luthor ailesi bulmuş ve büyümüştür. Asıl adı Clark Luthor olan Ultraman, kaos içinde büyümüş ve Dünya’sına korku salmıştır. Dünya-2 Green Arrow’u öldürmüş ve asıl Dünya’yı ele geçirmeye çalışmıştır. Superman, Tess Mercer, Lois Lane ve Green Arrow tarafından engel olunmuş ve Dünya’sına geri yollanmıştır. Dizide çizgi romandakinin aksine kryptonite’a zayıflığı vardır fakat çizgi romandakine benzer olarak da sarı güneşe karşı da zayıflığı vardır.

5)Doomsday

Doomsday dizide Cyborg’dan ve Deathstroke’dan sonra görüntü olarak en kötü karakterdi. CGI mi yoksa kostüm mü anlamamıştım. Fakat değiştirilmiş orijini ile karakter çok güzel yansıtıldı. Zod ve Faora’nın oğlu olarak gösterilen Doomsday, Jimmy Olsen’ı öldürerek istemeden de olsa Superman’in Superman olmasında en büyük adımı atmasını sağlamıştır.

 

4)Zod

Zod, dizi boyunca yaklaşık 2 sezon başına bela olmuştur. Bir sezon Brainiac sayesinde Lex Luthor’un içine girmiş, bir sezon da ordusu ile birlikte Dünya’yı ele geçirecekken Superman tarafından durdurulmuş ve Phantom Zone’a atılmıştır. Lois Lane’i, Tess Mercer’ı öldürmeye kalkmış ve Jor-El’i iki defa öldürmüştür.

 

3)Lionel Luthor

Babasına bak oğlunu al. Hatta Lex’den bile beter olabilir. Clark’ın peşini hiçbir zaman bırakmayan Lionel, oğluna hiçbir zaman değer vermedi. Hatta meteor yağmurunun olacağını bile bile Lex’i oraya getirmişti. Hele ki Clark’ın vücuduna girip yaptıklarını saymıyorum bile. Ah Lionel ah… Ne kadar sonradan Jor-El’in elçisi olup iyi biri olsa da ondan önce yaptıkları yeter bile. Tabi sonradan ölümü kendi oğlu Lex’in elinden oldu.

Ama tabiki oğlu tarafından öldürülünce bitmedi. Daha sonra Dünya-2’den gelen Lionel Luthor da Superman’in başına bela olmuştur tabiki. LexCorp’un başına geçmeye kalkmış, Superboy’u kırmızı kryptonite ile etkilemiş, Lex’i tekrar birleştirip vücudunu Darkseid’e vermiştir. Sizce hangisi daha kötümcül?

2)Brainiac

İlk defa 5.sezonda gözüken Brainiac, 10.sezona kadar başına bela olmuştur. İlk önce Martha’yı zehirleyip Clark’ı kandırıp Zod’u geri getirmiştir. Daha sonra bununla yetinmeyip Clark’ın Lionel’ini öldürmek için ikna etmeye çalışmış, Superman’i gümüş kryptonite’a maruz bırakmış, Supergirl kılığında Lex’i kandırmış, Lana Lang’i ele geçirmiş, Supergirl’ü kaçırmış ve Chloe Sullivan’ı ele geçirmeye çalışıp Yalnızlık Kalesi’ne sızmıştır. Daha sonra Legion of Doom ve Superman sayesinde yenilgiye uğramış ve Legion of Doom tarafından Brainiac 5’e dönüştürülmüştür.

 

1)Lex Luthor

Lex Luthor… Superman’in en ezeli düşmanı. Clark ile ilk tanıştığında bile arkadaş gibi gözükse de entikalarına yenilip onu araştıran biridir. Aslında içinde iyilik olsa da yetiştirilme tarzından mı ailesinden mi bilemiyorum kötümcül tarafına yenik düştü. Kardeşleri Julian Luthor (Grant Gabriel)’u öldürtmüş, Lutessa Luthor (Tess Mercer)’u kendi eliyle öldürmüştür. Kryptonite ile bir çok insanı değiştirip dönüştürmüştür. Clark bile bir çok defa hayatını kurtarıp kurtarmaması konusunda kararsız kalmıştı. Siz düşünün artık gerisini…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir