Sea of Thieves İnceleme | İçerik Yok!

Sea of Thieves duyurulduğundan beri heyecanla beklediğim bir oyundu. Oyunun konsepti dikkatimi çekmişti. Sea of Thieves kısaca  “Açık Dünya Korsan Temalı Macera Oyunu” . Arkadaşlarınızla 4, 3 veya 2 kişi oynayabileceğiniz veya tek kişi maceralara atılabileceğiniz oyun başta çok zevkli geliyor ama sadece başlarda.Ben ilk başta denize kendi başıma açıldım. Öncelikle sandık bulma görevi aldım ve yelkenleri indirdim. İlk 20 dakika tek başıma zorlansamda yavaş yavaş öğrenmeye başlamıştım. Sandıkları buldum, iskeletleri kestim ve gemiye yükleyip en yakın outpostta sattım. O noktadan sonra oyun beni biraz baydı. Sea of Thieves benim için tek başıma oynanacak bir oyun değildi. Yakın çevremden kimsede de yoktu bende oyunun Discord serverina girdim ve tanımadığım kişilerin odasına girerek oyunlarına katıldım. Oyun ondan sonraki saatlerde çok zevkli olmaya başladı. Beraber sandık aradık, gömü bulduk ve gemiyle savaştık çoğul kullanmamam için müthiş bir sebebim var ileride açıklayacağım.

Oyuna başlarken seçeceğiniz gemi ile denizlere açılabilirsiniz. Tamamen donanımlı gemiler geliyor. Bunla beraber 3 tür görev var. Tacir görevleri, Sandık görevleri ve Medyum görevleri. Tacir görevlerinde Outpostlardan aldığınız görevde adalardan egzotik hayvan bulup istenen tüccara satmanız. Sandık görevi ise bilmece veya harita da işaretli yerlerde sandık bulma görevleri. Medyum ise iskelet kafası bulma. Bu üç tür dışında başka görev yok. Sadece arada çıkan haritadaki kocaman iskelet kafası ile event görevi var. Gelen 12 iskelet dalgasını savurup son bosu keserseniz çıkan itemlerin değeri 20.000 altını bulabiliyor. Bunlar dışında oyunda görev yok.Sıkıntı burada başlıyor. Sürekli aynı görevin farklı varyasyonunu oynuyorsunuz. Adaya git bilmeceyi çöz ve sandık bul. Oyunda para ile alabileceğiniz tek şey kozmetik. Gemi yelkeni, altın silah, pistol gibi güç arttırmayan şeyler. Oyunda altın kazanarak kendinizi geliştirmedikten sonra oyunun anlamı kalmıyorki. Sürekli kendi etrafında dönmek gibi oluyor. 10 saat oynayıp kenara atılacak bir oyun.

“Tamam ben PVP istiyorum gemi çarpışması!” Hayır o bile yok. 10 saate yakın oynadım 4 defa server değiştirdim ve sonuç olarak karşıma çıkan gemi sayısı 6 oldu. Görevden sıkılıp PVP yapalım dediğimizde gemi bulamadık resmen. Hatta bir serverda sürekli aynı adamlarla savaştık. En sonunda bize o iyi ganimet veren görevde yardım ettiler ve ödülü bölüştuk. Bu arada ben 1 günde 3 defa yaptım o görevi.

Sea of Thieves bana göre içerik eksikliğinden çok fazla eleştiri alacak. Hele 60$ gibi bir fiyata boş bir oyun zaten insanların meta scoreda 5.7 vermesine sebep oldu. Ben aynı hayal kırıklığını en son No Mans Sky’da yaşamıştım. Tabi SoT onlar gibi dolandırma seviyesine çıkmadı fakat içerik eksikliği var. Hatta No Mans Sky’da 20 saat oynayıp kendini geliştirerek daha iyi ekipmana sahip olabiliyordun ama bunda o da yok.

Bu yüzden PC de ve Xbox ta çalışan Xbox Game Pass ile oyunu 2 hafta ücretsiz deneyebilir beğenirseniz aylık 30 TL gibi bir ücrete kiralayabilirsiniz. Şahsen benim tavsiyem budur. Zaten sürekli oynamayacağınız bu oyunu 2 3 ayda bir alarak eğlenebilirsiniz 30 TL gibi bir meblaya.

Son olarak eğer oynayacak oyuncu arıyorsanız Sea of Thieves Türkiye Discord kanalı var. Bende ordayım. Oynayan insanlara katılarak sizde ekip bulabilirsiniz

discord.gg/ubC4nvS

Destek için reklamlara tıklayabilirsiniz!2 thoughts on “Sea of Thieves İnceleme | İçerik Yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir