Russo Kardeşler Tom Holland’a Nasıl Spider-Sense Verdiklerini Açıkladı

Avengers: Infinity War izleyenlerin aklında birçok harika sahne bıraktı ama aralarında bir tanesi vardı ki o sahne tüm izleyenlerin tüylerini diken diken etti. (pun intended) Sonunda MCU’da ilk defa gördüğümüz meşhur ”Örümcek Duyusu” filmdeki bir sahne ile karşımıza çıkmıştı. İşte o tarihi sahne:

 

Fakat bu sahneyi bu kadar ilginç kılan şey bununla da sınırlı kalmıyor. Russo kardeşlerin yaptığı açıklamaya göre bu sahne CGI ile bilgisayar ortamında oluşturulmamış. Eski usul teknikler ile canlı olarak çekilmiş. İşte Russo kardeşlerin açıklamaları:

Joe Russo: ” Bize sürekli Tom Holland’ın kol kıllarını nasıl dikleştirdiğimiz soruluyor.”

Anthony Russo: ” New York Times dergisinde yayımlanan ‘Bu sahnenin Anatomisi’nde sonunda açıkladık… birçok insan o sahnenin CGI olduğunu sanıyor fakat o sahne Tom Holland’ın kulağına hafifçe üfleyerek gerçekleştirildi.”

Açıklığa kavuşturmak için söylüyorum Anthony Russo’nun dedikleri şaka amaçlı söylenmedi. Russo kardeşler gerçekten Tom Holland’ın tüylerini diken diken etmek için bir set görevlisine Holland’ın kulağını üfletti. Eğer film endüstrisi ile pek alakanız yoksa söyleyeyim aslında birçok sahne bu tip garip yöntemlerle çekiliyor. ”Kamera büyüsü” dediğimiz olay da bu oluyor kamera arkasında birçok garip ve saçma yöntemler kullanılıyor fakat seyirci olarak bunların hiçbirini fark edemiyoruz. Mesela düşünsenize bu sahneyi tam mükemmel bir şekilde çekebilmek için Tom Holland’ın kulağına kaç kere bir set görevlisi ürpertici bir şekilde üflemiştir?

Her neyse, sahne bir şekilde çekildi ve Marvel izleyicileri için Örümcek hislerin sinematik evrendeki şu ana kadarki en iyi tasvirini görmüş oldu. Arkadaşlarınıza anlatabileceğiniz ufak bir sohbet ögesi oldu bu yazı da 🙂

One thought on “Russo Kardeşler Tom Holland’a Nasıl Spider-Sense Verdiklerini Açıkladı

  1. Lan yeminle bugün durdur yere bu sahneyi nasıl yaptıklarını düşünüyordum. Tabağa çatal sürtmüşlerdir diye düşünüyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir