Reverse Flash’ın Yapabildiği 12 Şey!

DC evreni, kötü adam (villain) bakımından hiç sıkıntı yaşamamıştır. Joker’den Lex Luthor’a, Deathstroke’dan Black Adam ve Sinestro’ya kadar hepsi harika olan bu kötü adamlar, kahramanları gibi büyüleyici ve sevilen karakterlerdir. Hepsi, evrendekiler için tehdit oluşturmuşlardır ve arkalarında kötü izler bırakmışlardır. Kötü iz olayını ise Reverse-Flash’dan en iyi başka kimse yapamamıştır.

Eobard Thawne, her zaman DC evreninin en tehlikeli kötü adamlarından biri olmuştur. 25. yüzyıldan gelen ve Flash’a takıntısı olan Thawne, Flash’ın hayatını mahvetmeyi amaç haline getirmiştir. Biz de sizin için bu kötü adamın yapabileceği on beş şeyi listelemek istedim. İyi okumalar:12)KENDİ KOPYALARINI OLUŞTURABİLİR

CW’nin “The Flash” dizisinde sarı kostümlü adamın yani Reverse Flash’ın Harrison Wells olduğunu öğrendiğimizde hepimiz şok olmuştuk. Çünkü önceki bölümlerde Harrison Wells’in Reverse Flash tarafından dayak yediğini görmüştük ve bunu imkansız olduğunu düşünmüştük. Daha sonra ise Reverse Flash’ın açıkladığına göre, kopyasını oluşturduğunu ve bunun eşsiz süper hız ile olduğunu öğrenmiştik. Eobard Thawne’i tehlikeli gösteren bir diğer şey de kopyasının titrememesi ve çok gerçekçi olması.

 

11)ZAMANIN DIŞINDA VAR OLABİLİR

Eobard Thawne, hiçbir kurala uymayan bir zaman yolcusudur. Negatif Speed Force’a olan bağı, onu diğer speedsterlardan farklı yapmaktadır. Barry’nin annesini kurtarmasıyla oluşan yeni alternatif evren Flashpoint sonrasında da gösterildiği gibi Flash dahil Flashpoint evrenini unuturken Reverse Flash, bunu unutmamıştır. Hatta geri hayata döndüğünde Thomas Wayne’in kendisini öldürdüğünü haıtrladığından intikamını Bruce Wayne’dan almaya çalışmıştır.

 

10)GÖZLERİNİ KIRMIZI RENGİNE ÇEVİREBİLİR

Eobard Thawne’in sarı kostümü dışında, onu belli eden bir özelliği daha var. Ortaya çıktığında parlak kırmızı gözleri ile etrafa korku salıyor ve bunu da büyük ihtimal koşarken ortaya çıkan kırmızı elektriği, gözlerine aktararak başarıyor. Ayrıca bu özellik bir tek Eobard’a ait, hiçbir Flash bunu becerememiştir.9)JUSTICE LEAGUE EKİBİNİ TEK BAŞINA YENEBİLİR

Justice League ekibini tek başına yenebilecek kötü adam pek yoktur. Ekibi tek başına yenebilecek kötü adamlardan biri ise Eobard Thawne. Bunu da Flash Ailesi’ni tek başına alabilmesinden söyleyebiliriz.

 

8)SUPER ZEKİDİR 

Genelde Eobard, piskopat bir katil gibi gözükse de aslında fazlasıyla zekidir. Dahiyane zekası sayesinde Eobard, Barry Allen’ın güçlerini kazanmasını sağlayan kazayı incelemiş ve aynı güçleri yeniden yaratmayı başarmıştır. Ayrıca Eobard, her zaman Barry’nin 5 adım önünde olmuştur.

 

7)YARATTIĞI TEKNOLOJİ İLE BAŞKALARININ KILIĞINA GİREBİLİR

“The Flash” dizisinin birinci sezonunun ilk yarısında Reverse Flash’ın kimliği belli değildi. Çizgi romanda Eobard Thawne olarak bilsek de dizide Harrison Wells olduğu gösterilmişti bize. Neden farklı bir karakter kullanıyorlardı? Bu sorunun cevabı da ileriki bölümlerde gelmişti. Gelecekten gelen Eobard, bir parça teknoloji parçası ile gerçek Harrison Wells’in görüntüsünü çalmıştı. Yani anlaşılan Reverse Flash, kadın-erkek fark etmez, istediği kimliğe bürünebiliyor.6)ZAMANI MANİPÜLE EDEBİLİR

Flashpoint sonrasında oluşan New 52 ile karakterlere yeni özellikler gelmişti veya karakterler az ya da çok değiştirilmişti. Eobard Thawne de New 52 sayesinde zamanı manipüle etme gücüne sahip olmuştur. Zamanı istediği gibi yavaşlatıp kendini hızlıymış gibi gösterme gücünü Flash, Turtle Man’in gücüne benzetmiştir.

 

5)PARMAK ŞIKLATARAK SONİK PATLAMA YAPABİLİR

Geoff Johns’un yazar, Ethan Van Sciver’ın da çizer olduğu “Flash Rebirth (Flash Yeniden Doğuş)” çizgi romanında Eobard Thawne, Flash Ailesi’nin en büyük düşmanı olarak gelmişti. Negative Speedforce’da kaldığı zamanlarda yeni güçler kazanan Thawne, Zoom yani Hunter Zolomon’dan bir taktiık kaptığını da görüyoruz. İlk olarak Zoom’un yaptığı bu hareket, sürekli kullanılmasa da oldukça etkili bir çözüm.

 

4)SPEEDSTERLARIN KORUYUCU AURASINI ORTADAN KALDIRABİLİR

“Flash Rebirth (Flash Yeniden Doğuş)” çizgi romanında öğrendiğimiz başka bğir Reverse Flash gücü ise speedsterların koruyucu aurasını ortadan kaldırabilme. Süper hızda koşarken zarar görmemeyi ve etrafın zarar görmesini engelleyen aurayı Thawne, Negative Speedforce sayesinde Speedforce’u kontrol edebildiği koruyucu aurayı ortadan kaldırabilir. Bu gücünü, başta belirttiğimiz çizgi romanda Jay Garrick’e yapmış ve yanmasına neden olmuştur.3)YAŞINI DEĞİŞTİREBİLİR

“Flashpoint” çizgi roman serisinde Thawne, çok garip bir şekilde geri dönmüştü ama ilk olarak küçük bir çocuk olarak gözükmüştü. Daha sonra öğrendiğimize göre Eobard’ın saf zamanı kontrol edebiliyor ve yaşını istediği gibi değiştirebiliyor.

 

2)SONUÇ OLMADAN İNSANLARI GERÇEKLİKTEN SİLEBİLİR

Speedster olan herkesin zamanda yolculuk yapma kapsitesi de vardır. Ama zaman yolculuğunu yaptıklarında çok dikkatli olmalıdırlar. Küçük bir hata bile her şeyi değiştirebilir, Flash’ın annesini kurtarınca Flashpoint evreni oluşması gibi. Eobard Thawne için ise işler daha farklı. Eobard, geçmişte ne yaparsın yapsın geride kanıt bırakmıyor ve geleceği değiştirmiyor. Bu da onu daha da tehlikeli yapıyor.

 

1)ALTERNATİF DÜNYALARDAK İNSANLARI HİSSEDEBİLİR

Speedster, sadece zamanda geriye ya da ileriye yolculuk yapmazlar, aynı zamanda paralel evrenlere de gidebilirler. Bunu da her evrenin farklı bir titreşimi olması sağlar. “Flashpoint” çizgi roman serisinde Hot Pursuit, Eobard ile karşılaşmış ve Eobard, anında onun başka bir Barry olduğunu söylemiştir. Daha sonra ise farkı titreşimleri olduğunu söylemiştir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir