Oyuncuların Çektiklerine Pişman Olduğu 4 Sahne!

Oyunculuk… Çok geniş bir alanı kapsayan, ve çoğu kişinin kolay olarak gördüğü bu meslek gerçekten de görüldüğü gibi mi ? Çoğumuz oyunculuğu kameranın karşısında bükülmek, ağlayabilmek ve kahkahalar atmak olduğunu sandığımızdan dolayı diğer kısımları görmekte pek zorlanıyoruz. Duyguyu karşı tarafa geçirmeyi bırakıp sadece basit bir durumu düşünelim;

Milyon dolarlık bir oyuncusunuz, belirli bir kariyer, hayat ve üne sahipsiniz. Son oynadığınız sahnede, dublör kullanamayacağınız bir sahnede, sizden kayalarla dolu, sert akan bir nehre günlük kıyafetlerinizle girip oradan oraya savrulmanızı istiyorlar; ne yapardınız ? Peki, oyuncular ne yapmışlar ? Tabii ki de sizin yapacağınız şeyi yapıp, reddetmişler. Hangi sahneler başrolleri tarafından reddedilmiş, hangileri üzerinde tartışılmış ve oyuncu seçimlerini değiştirmeye kadar gitmiş. İnceleyelim…
1- Kate Winslet’in Nü Tablo Arzusu


 
Titanik, her alanda, türünün en iyi filmlerinden bir tanesiydi. Dram/romantik kategorisinde çağ açıp kapayan bu filmi izlemeyenimiz pek yoktur. Ama eskilerden, ailesiyle izleyenlerin zorlandığı birkaç sahne olduğunu tahmin ediyorum. İşte Kate Winslet’in de zorlandığı sahne bu. Çıplaklık, ileride göreceğiniz üzere birçok oyuncuyu zorlamış, senaryodaki, fotoğrafta gördüğünüz anda filmi izleyen herkesin anında hatırladığı bu sahne de Kate için bolca çıplaklık içeriyormuş.

Kate’in, DiCaprio’nun Jack’ine söylediği o efsane “Draw me like one of your French girls.” repliğinden sonra Jack’in onu kırmadığı sahnede nü bir çizim yapılıyor. Kameraların karşısında çıplak kalan Kate için en büyük sorun ise sahneyi çekip filmi yayınladıktan sonra başlamış. Çünkü hayranları Kate’e o fotoğrafı getirip imzalamasını istiyormuş! Bu olayı “Beni çok rahatsız hissettiriyor. Neden biri böyle bir şey yapar ki ? O fotoğrafı imzalamıyorum.” diyerek özetlemiş.

Winslet, şu anda 41 yaşında. O anki nişanlısının ve ailesinin onaylamaz tavırlarını atlatmış, evli ve bir anne. Ama hayranlarının bu sahneye olan takıntısını belli ki atlatmayı başaramıyor…
 2- Margot Robbie Kimyasala Boğulduğunda…

Margot Robbie, birkaç sene önce hepimizin hayal kırıklığı olarak adlandırdığımız Suicide Squad filminde yaşamış bu anıyı. Bildiğimiz üzere Harley Quinn rolü, filmde yanlış çok şey olsa da, onlardan biri değildi… Ama özellikle bir sahne, güzeller güzeli Robbie’yi bu kadar zorlayanmış; fotoğrafta da gördüğünüz, Joker’e kendini kanıtlamak için beyaz bir kimyasalın içine atladığı sahne. Kimyasalın özel bir adı var mı cidden bir fikrim yok, fikrim olan tek şey onun içine düştükten sonra gözünüzü açmanın pek zor olduğu.

Şöyle açıklıyor Margot: “O kimyasal sahnesi hayatımda yaptığım en rahatsız edici şeydi…  Burnuma ve kulaklarımın içine doldu, kimyasalda boğuluyordum. Gözlerimi açmaya çalıştım, ama gözlerimin içini kapadı, sadece beyaz bir tabaka görebiliyordum… Korkunçtu.”
3– Fassbender’ın En Acımasız Eleştirmeni; Kendisi!

Fassbender ve McAvoy, X-Men Days of Future Past filminde ilişkilerinin gelişimini en iyi gösteren sahnelerden birini çektiklerinde olmuş Fassbender’ın bu memnuniyetsizliği. Sahnede, işlerin kızıştığı ve Erik’in ayağa kalkıp Charles’a bağırdığı ve neredeyse kontrolünü kaybettiği bir sahne var. Ve Fassbender, bu sahnenin önüne geldiği her yerde biraz utanmış duruyor. Sebebiyse kendi performansını sevmemesiymiş, yönetmen sevdiği için kaldırtamasa da memnun olmamış.

“Dürüst olmak gerekirse, oradaki performansımı sevmedim…” diyor Michael Fassbender. “Sanırım sadece benim bağırmam, yoldan geçen bir adamın bağırmasına benziyordu.”
4- Jim Carrey’in Şiddet Pişmanlığı

2013 yılında, Kick-Ass 2 adındaki komedi- aksiyon filminin başrolü olan Jim Carrey’in çektiği bir sahneyle ilgili bu maddemiz… Sahnenin içeriğiyse şu; Carrey’in oynadığı karakter, Colonel Stars and Stripes, başrolün rakibi olan villain grubu tarafından vahşice öldürülüyor. Carrey ise bu sahneden pişman değil, ta ki Sandy Hook katliamı gerçekleşene kadar.

Sandy Hook Katliamı ise haberlerde Conneticut Okul Baskını olarak geçiyor, 24 yaşındaki bir gencin silahlanarak girdiği bir okulda 20 ilkokul çocuğunu ve 6 yetişkini katletmesiyle gerçekleşmiş. Ve Jim Carrey, bu olaydan sonra filmindeki bu sahneye o kadar da iyi bakmamaya başlamış. Bu olayın kendisini değiştirdiğini belirten Carrey, şöyle söylemişti…

“… bu derecedeki bir şiddeti destekleyemem. Filme dahil olmuş diğer kişilerden özür dilerim, bu (sahneden) pişman değilim ana son olaylar kalbimdeki bir şeyleri değiştirdi.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir