MCU’daki Zaman Sorununun Ana Sebebi Spider-Man !

MCU, son birkaç filme kadar gayet iyi bir zaman çizelgesine sahipti. Ancak bir filmden sonra zaman kısmında baya gariplikler olmaya başladı. Spider-Man Homecoming filminde Avengers olaylarının başka bir tarihte olması, fanlara bir sürü teori yaptırsa da kesin onaylanmadı. Hatta bu olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor. 3 ana maddede biz de bu olayı inceleyeceğiz.

1- Spider-Man’in Geç Evrene Dahil Olması

Bildiğiniz gibi şu film hakları konusu büyük sıkıntı. Bu olay ancak şimdilerde çok aşırı sıkıntı olmamaya başladı. 21st Century Fox’un eğlence kısmının alınmasıyla, Spider-Man ve onun evrenindeki, Hulk ve onun evrenindeki ve Namor gibi karakterlerin hakları dışındaki tüm haklar Disney’e ve dolayısıyla Marvel’a geçmiş bulunmakta.(Aslında tam olarak gerçekleşmedi, tam olarak 2020-2021 gibi geçecek. O başka bir konu)

Bir dakika, Spider-Man’in hakları şimdi hala Marvel’da değil mi ? sorusunu soranlar vardır. Evet, halen kendisi tam olarak Marvel’ın değil. Anlaşmanın bu hale gelmesi oldukça sancılı bir süreçti. Öyle ki, uzun süre MCU’da Spider-Man görme hayalini askıya almıştık.

Ancak 2016’da yayınlanan fragman ile Spider-Man, Captain America : Civil War ile dahil olmuştu. Eh, son andaydı tabii ki de. (Aslında film bile son anda yapıldı ya, neyse) O yüzden Spidey’i bir şekilde evrene dahil etmeliydi Marvel. Bu yüzden hali hazırda mükemmel bir film yayınlama planı olan Marvel, bunu bozdu ve Spider-Man Homecoming’i bir şekilde araya soktu. Ve bu Inhumans filminin iptaline sebep oldu. Evet, Inhumans dizi olmasının sebep olduğu felaket, Spidey’den dolayı.

2- Spider-Man’in Eklenmesinden Sonra Ortaya Çıkan Konu Boşlukları ve Devamlılık Sıkıntıları

Bu sorunlardan en önemlisi zaten başta azcık bahsettiğimiz Avengers olaylarının başka bir tarihte olması olayı. Spider-Man Homecoming, filmde yer alan Aaron Davis’in bir diyalogda söylediği yaşından ve sicil dosyalarındaki doğum tarihine ve yayınlandığı yıla göre 2017 yılında geçmesine rağmen, Avengers olaylarından 8 yıl önce diye bahsedildi. Ancak şu sıkıntı var : Avengers 2012’de geçiyordu, 2009’da değil. Bu olaydan ötürü neler neler düşünülmedi ; Doctor Strange filmindeki zamanla oynamalar sonucunda zamanın bozulduğu, filmin aslında 2018’de geçip, belki de Avengers olaylarının 2010’da olabileceği,vs. Kevin Feige, zaman çizelgesinde hiç bir sıkıntı olmadığını söylese dahi pek inanmıyoruz biz.

3- Eee, Peki Bu Düzeltilebilir Mi ?

Tabii ki de. Avengers : Infinity War ve Avengers 4’te bu zamanla oynama olayları olacak gibi. Ki zaten AIW için yapılan bir Tv Spot’ta bundan söz ediliyordu. Üstelik, Avengers 4 setinden gelen fotoğraflarda Captain America ve Iron Man, Avengers filmindeki hallerinde ancak yanlarında bir de Ant-Man yer alıyordu ve hepsinin de ellerinde bir tane alet vardı. Bu aletten bir şeyler çıkabilir ve bu da zaman yolculuğu olabilir. Böylece bu zaman çizelgesi sorunu da daha büyümeden önlenmiş olur.

2 thoughts on “MCU’daki Zaman Sorununun Ana Sebebi Spider-Man !

  1. Eğerki zaman makinesi var ise geçmise kendi bedenleriyle dönerlerse daha yaşlı olmalılar olayın bir aninda aniden öte yandan ayni zamanda 2 beden birlikte var olacaginda paradoksa neden olurki o zaman bir döngünün icine sıkışır. Olsa olsa ruhu geçmise gonderebilirler ayni xmen- days of future past deki gibi loganin gecmise gittigi gibi bir an olmaliki o zamanda mevcut gelecegi bildikleri icin olacak olaylara önceden müdahale ederlerki buda bilinen gelecegin olmasi gerektigi gibi olmamasina ve zamanda kirilmaya neden olup gelecekte zaman makinesinin yapilmamasiyla sonuclanip aslinda hic gecmise donemedikleri bir etkiye neden olacagindan yine hersey oldugu gibi kalir. Diye düsünüyorum yani bence gecmise gitmek sıkıntılı bir secenek

  2. Eğerki zaman makinesi var ise geçmise kendi bedenleriyle dönerlerse daha yaşlı olmalılar olayın bir aninda aniden öte yandan ayni zamanda 2 beden birlikte var olacaginda paradoksa neden olurki o zaman bir döngünün icine sıkışır. Olsa olsa ruhu geçmise gonderebilirler ayni xmen- days of future past deki gibi loganin gecmise gittigi gibi bir an olmaliki o zamanda mevcut gelecegi bildikleri icin olacak olaylara önceden müdahale ederlerki buda bilinen gelecegin olmasi gerektigi gibi olmamasina ve zamanda kirilmaya neden olup gelecekte zaman makinesinin yapilmamasiyla sonuclanip aslinda hic gecmise donemedikleri bir etkiye neden olacagindan yine hersey oldugu gibi kalir. Diye düsünüyorum yani bence gecmise gitmek sıkıntılı bir secenek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir