MCU’daki Rolleri Açısından Hoşnut Olmayan 8 İsim!

MCU’da yüzlerce farklı oyuncu yer aldı. Ustalar, yeni başlayanlar, yeniden başlayanlar, vs… Kimileri burada yıldızını parlattı, kimileri parlatmakta. Kimileri var bide, onlar da yer aldıkları projelerden dolayı kendilerine sinirliler. İşte onlardan sekiz tanesini burada ele alacağız.
8- Christopher Eccleston – Malekith (Thor : The Dark World)

Filmdeki sıkıntılardan biri de Malekith karakterinin yetersiz bir şekilde gösterimiydi. Bu durumdan Eccleston da sıkıntı hissediyor olacak ki, bu filmdeki rolü hakkında şu yorumda bulundu : ” G.I. Joe gibi bir şeyde çalışmak, ciddi derecede korkunçtu, her gün sadece boğazımı kesmek istedim. Ve Thor? Sadece ağzına silah sokmak.

7- Edward Norton – Bruce Banner/Hulk (The Incredible Hulk)

Avengers’ta yerini Mark Rufallo’ya bırakmış olsa da halen fanların büyük bir kısmının kalbi Norton’da.  MCU’nun fitilini ateşleyen ikinci film olsa da, karakter için bu yetmedi. Avengers’taki değişimin ardından Norton şu açıklamayı yaptı : ” Hepimizin birlikte (Marvel Studios ve kendisi) çalışabileceği bir anlaşmaya varamamamızın pişmanlığını taşıyorum. Tartışma hiç bir şeydi, sonradan çok büyük bir şeye döndü.”
6- Terrence Howard – James Rhodes (Iron Man)

 

Bir başka erken değişim ise daha War Machine olamadan James Rhodes karakteri için oldu. Iron Man 2’de Don Cheadle ile değiştirildikten daha sonrasında, bir radyo programında kariyerinin sonu olabileceğini söylüyordu : ” Iron Man’in beni dünya sahnesine çıkarıp, gücümü test etmesi faktörünü seviyorum. Çünkü ben didişmeyi tercih etmedim, iddialar ile uğraşmadım, sadece yapmam gerekeni yapmaya devam ettim. Yeniden başlamam gerekiyordu ; film başı 6 Milyondan, film başı 60 bine. Ama pes etmediğin sürece yapabileceğin…  Yakında 20 Milyon yapacağım. Çünkü geçmişten dersimi aldım.”

5- Mickey Rourke – Ivan Vanko/Whiplash (Iron Man 2)

Mandarin kadar ikonik bir Iron Man villaininin harcanmasını sağlayan (Mandarin olayı da ayrı bir konu zaten) Iron Man 2 filminde kendisini canlandıran Mickey Rourke, rolü hakkında şunları söylemişti : ” Pekala, biliyorsunuz, o cidden kötüydü, ama bu onların kaybı. Eğer mantıksız çizgi roman filmleri yapacaklarsa, o işte ben yokum. Çok fazla önemsemek ve çalışmak istemiyorum, zekice bir nedenden dolayı onlarla dövüşmek istemiyorum, çünkü çekimleri onlar sadece… Biliyorsunuz, aksan için 3 ay üzerinde çalışmadım ve tüm düzenlemelerde ve Rusya’ya gideyim de orada yere yığılabileyim. Çünkü bu birisinin gün sonunda s****im onları, sadece bunu mailleyeceğim, demesine sebep olabilir. Ama ben o tür biri değilim. Ve onu asla maillemeyeceğimde.”
4- Hugo Weaving – Johann Schmidt/Red Skull (Captain America : Civil War)

Biz tam ” O kadar senedir bekliyoruz ama boşa gitti, Red Skull da harcandı herhal ” derken ; Avengers : Infinity War’da güzel bir şekilde Stone Keeper olarak geri dönüş yapan Red Skull’ı , Hugo Weaving’in canlandırmadığını öğrenince şaşırmıştık. Ancak duruma göre Weaving rolünden pek memnun değil ; Cloud Atlas’ın setinde (AIW’den çok önce) Weaving : ”Red Skull’ın olacağını sanmıyorum. Ve bir daha yapmak isteyeceğim bir şey olduğunu da sanmıyorum.  Yaptığım için mutluyum. Birkaç fotoğraf için imzaladım herhalde, sözleşmeli olarak, eğer zorlarlarsa, minnettar olurum, ama birini zorlayacaklarını sanmıyorum, eğer istemezlerse. O film türünde bir film yapacağımı bir daha sanmıyorum.  Yapmak ve denemek güzeldi, ancak dürüst olmak gerekirse, çok ta heyecanlandığım bir film değil.”

3- Idris Elba – Heimdall (Thor,Thor : The Dark World, Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War)

Galiba hiç kimse Thor: The Dark World’ten memnun değil gibi. 2014’te The Telegraph’a film hakkında açıklama yaparken ”işkence” terimini kullanmıştı : ” 8 ayımı Güney Afrika’da geçirdim. (Mandela: Long Walk to Freedom filminin çekimleri) İngiltere’ye döndüm ve döndüğüm gün, Thor: The Dark World’ün tekrar çekimlerini yapmak zorunda kaldım. Ve gerçek sahnede, saçım farklıydı. İçimden ”Bu bir işkence.Bunu yapmak istemiyorum” diye iç geçirdim.  Menajerim ise şunu dedi : ”Yapmalısın, anlaşmanın şartı bu.” (Belkide bu yüzden Ragnarok ve Infinity War’da uzun saçlı takıldı, kim bilir)
2- Joss Whedon – Avengers ve Avengers: Age of Ultron’un yönetmeni

Eh yani, biliyorsunuz ki kendisi Age of Ultron’dan sonra Marvel tarafından şutlandı. Sonra daha yeni yetme DCEU’ya saldı kendini… Neyse bu farklı bir konu. Kendisi de Marvel’a kırgın. Age of Ultron’un en zor işi olduğunu söylüyor. (JL’de öyledir herhalde dimi. Neyse)
1- Natalie Portman – Jane Foster (Thor ve Thor: The Dark World)

Ne Thor:The Dark World müş arkadaş be. Bu nasıl bir film yahu, herkes şikayetçi. Portman ise biliyorsunuz ki bu filmden sonra MCU’dan ayrıldı. (Thor Jane Foster olayına girerlerse döner belki ama, lütfen olmasın) Kendisi 2016’da film hakkında şunları söyledi : ”Bildiğim kadarıyla, işim bitti.  Yani, Avengers 7 için beni bir gün çağırırlarsa falan, bilemem. Ama bildiğim kadarıyla, işim bitti, ama bu büyük işin bir parçası olmak güzeldi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir