MCU’da Güçlendirilmiş 10 Eşya!

Marvel Sinematik Evrende karşımıza çok fazla nesne çıktı ve bu nesnelere çizgi romanlara göre daha da güçlü. İşte Marvel Sinematik Evrende güçlendirilmiş 10 nesne;

10- Yaka Oku

Karşımıza, Guardians of the Galaxy filminde ortaya çıkan, Yondu’nun yanından ayırmadığı ıslıkla kontrol edilen bu ok orjinalinde bu kadar güçlü değil. Evet, çalışma stili aynı ancak aynı ama bu kadar güçlü deliciliğe sahip değil.

9- Ağ Atıcılar

Spider-Man’in ana aleti olan Ağ atıcılara, Spider-Man Homecoming filminde Tony Stark tarafından bir sürü (900 lerde mi neydi) özellik konuldu. Bildiğiniz gibi orjinal olarak sadece özel bir maddeden yapılmış bir ağ atıyor bunlar. Ancak, MCU’da elektrik verebiliyor, bir bomba gibi patlayabiliyor, bir kaç taneli şekilde çıkabiliyor, direk balıkçı ağı gibi çıkabiliyor, vs.

8- Süper Asker Serumu

Bu serumun amacı, bir insana insan üstü özellikler bahşetmek. Ancak bu MCU’da fazla mı kaçmış acaba ? Çizgi romanlarda, Rogers, 2000 pounda kadar bench press yapabiliyor. Civil War filminde ise, bildiğiniz helikopteri tuttu. Gerisini siz düşünün.

7- Vulture’un Uçma Özelliği

Vulture, çizgi romanlarda elbisesine bağlı olan bir akbaba kanadı şekline sahip, onu uçurabilen kanatlar ile bunu yapabiliyor. MCU’da ise iş daha gerçekçi olması amacıyla, teknolojiye bağlanıyor ve Vulture’un ürkütücü robotik elbisesine takıp çıkarılabilen bir çift motorlu kanat olarak yerini alıyor.

6- Black Panther Suiti

Black Panther filmine kadar T’Challa’nın giysisi (zırhı mı desek ona?) çizgi roman ile aynı şekilde özellikler gösteriyor. Ancak, Shuri’nin eklemesiyle giysiye uygulanan kinetik enerjili her şeyden (yumruk,tekme,patlama,mermi,vs.) enerjilerini bir süreliğine çalarak, T’Challa’nın etrafına enerji patlaması olarak onları salmasına sebebiyet veriyor.

5- Captain America’nın Kalkanı

Evet, kalkan bir iki etmen dışında hiç bir şekilde yok edilemiyor ancak MCU’da bir de geri yansıtma özelliği eklenmiş.

4- Gungnir

Loki, Thor’a göre fiziksel güç anlamında tabii ki de zayıf. Bunu ise MCU’da Gungnir ile oldukça iyi bir şekilde eşitlemişti. Ve, orjinalde birşeyleri kontrol etmeye yaramıyor. Hatta Odin’in bile değil.

3- Yükselme Pelerini

Çizgi romanlarda, Doctor Strange’i yükseltmesine yaramasından başka bir özelliği yok. MCU’da ise ona bir karakter eklenmiş ve bu bence baya güzelleştirmiş pelerini.

2- Agamotto’nun Gözü

MCU’da kendisi bir Sonsuzluk Taşı, ancak orjinalinde böyle değil. Bunu söylemek bence onun OP oluşunu özetlemeye yeter bence.

1- Hulkbuster

Scarlet Witch’in zihin kontrolünde olan Hulk, etrafı yıkarken, Iron Man son çare olarak ürettiği bu zırhı kullanarak Hulk’ı yeniyordu. Ancak bu çizgi romanlarda hiç yaşanmadı. Hulkbuster, biraz Hulk’ı oyalasa bile hiç bir zaman onun gücüne erişemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir