Matt Reeves’in Batman Filminde Olması Gereken 10 DC Karakteri

DC’nin en popüler kahramanlarından olan Batman birçok filmde yer aldı. Christopher Nolan, Dark Knight üçlemesini tamamladıktan sonra bu karakter Batman v Superman: Dawn of Justice’de çabucak yeniden tanıtıldı ve Justice League’in ana karakterlerindendi. Pelerinli Mücadeleci, Cloverfield ve son iki Maymunlar Cehennemi filmlerinin yönetmeni Matt Reeves’in kameranın arkasında olduğu kendi filminde geri dönecek.

Şu anda filmin konusuyla ilgili veya kimlerin gözükeceğiyle ilgili hiçbir şey bilinmiyor ama filmin adı The Batman olacağına göre diğer DC karakterlerinden önemli olanlar da bulunacak gibi duruyor. Şimdiye kadar, DC Evreni’nin Batman köşesi çok fazla keşfedilmedi ve hâlâ büyük ekrana tanıştırılması gerekli olan birçok karakter bulunuyor. Batman’in savaşmak için bazı kötülere ve yanında savaşacağı müttefiklere ihtiyacı var bu yüzden Matt Reeves’in kimi dahil edeceğini bulup hikayelerini iyice araştırması gerekiyor.İşte Matt Reeves’in Batman filminde olması gerektiğini düşündüğümüz DC karakterleri!

10. Nightwing

nightwing ile ilgili görsel sonucu

İzleyiciler Batman v Superman’de Jason Todd’un yırtık pırtık kostümünü gördüler – klasik Death in the Family hikayesine bir gönderme- ama ilk Boy Wonder henüz DC Extended Universe’de görünmedi. Dick Grayson, kendisi için Nightwing lakabını oluşturmadan önce Robin olarak Gotham City’i koruyarak büyüdü ve DC Comics’in en sevilen karakterlerinden birisi. Dedektiflik yeteneği Batman’e göre biraz daha aşağıda olsa da Pelerinli Mücadeleci kadar yetenekli bir dövüşçü ve takım lideri. Aslında, Nightwing’in pozitif kişiliğinin de etkisiyle DC Evreni’ndeki çoğu karakter ne zaman bir ihtiyaçları olsa ona gidiyor. Batman’in bir davada yardıma ihtiyacı olursa, ilk gideceği kişi her zaman Nightwing olur çünkü kendisi en eski ve en güvenilir dostu.

DC’nin gelmekte olan yeni yayın servisindeki Titans dizisiyle bu karakter sonunda kendi canlı aksiyon filmini elde etmiş olacak ve Lego Batman Filmi’nin yönetmeni Chris Mckay ile Dick Grayson her zaman olduğundan daha öne çıkan bir karakter olacak. Karakterin TV versiyonu film evreninden ayrı olacağından yeni Batman filmi, Nightwing’i genel izleyiciye tanıştırmak için güzel bir fırsat gibi duruyor.

9. Vicki Vale

vicki vale comic ile ilgili görsel sonucu

Batman ne kadar gizemli olmaya çalışsa da en önemli işlerinin çoğu haberlere kapak oluyor. Metropolis’teki Superman gibi, Batman haber olmaya değecek bir konu ve Gotham City’deki muhabirler için “Batman beat” diye bir bölüm var. Gotham’ın en ünlü muhabirlerinden birisi de Vicki Vale. Bu yetenekli araştırmacı gazeteci aynı zamanda Bruce Wayne’in en uzun süren romantik ilişkisine sahip.

Batman’i takip eden veya filmin ana kötüsüyle bir röportaj yapmaya çalışan bir gazeteci hikayeye biraz ilgi çekici bir gerilim ekleyebilir. Tim Burton’ın orijinal Batman filminde Vale karakteri Kim Bassinger tarafından canlandırılmıştı ama karakter o zamandan beri pek sevilmedi. Kendisi Gotham’ın cehennemvari ortamında kendi başının çaresine bakabilen akıllı bir karakter. Ayrıca “yalan haber” hakkında bütün konuşmalarla ve gerçek dünyadaki taraflı medyayla bu temanın DC’nin en çarpık şehirlerinden biri olan Gotham’da nasıl işleneceğini görmek ilgi çekici olurdu.

8. Tommy Elliottommy elliot dc ile ilgili görsel sonucu

Tommy Elliot, Bruce Wayne’in çocukluk arkadaşlarından biriydi. İkisi en iyi arkadaşlar olarak büyüdüler ve birlikte sık sık stratejik oyunlar oynadılar ama Tommy ailesini öldürmeye çalışınca işler değişti. Mirası için beklemekten yorulan Tommy, buna bir son vermek isteyerek ebeveynlerini öldürmeye çalıştı ancak Bruce’un babası Dr. Thomas Wayne başarılı bir şekilde annesini kurtardı. Tommy akıl hastanesine girdi ve Wayne’lerin ölümünü duyduğunda kıskançlığı iyice büyüdü çünkü ailesinin servetine konmak istiyordu.

En nihayetinde, Tommy bir yetişkin ve dünyaca ünlü bir cerrah olarak Gotham’a döndü ve Bruce ile eski arkadaşlığını düzeltti. Ne yazık ki, o zamandan beri Bruce’a karşı duyduğu nefret daha da büyümüştü ve bir şekilde Bruce’un Batman olduğunu bile öğrenmişti. Hush çizgi romanında Tommy, Bruce ile oyunlar oynadı ve hatta onu Jason Todd’un dirildiğine bile inandırmaya itti böylece kendisinin çocukluk arkadaşından daha iyi olduğunu kanıtlamış olacaktı. Yenildikten sonra bile, Bruce’un düşüşünü planlamaya devam etti ve hatta bir noktada, gerçek kahraman o zamanlar ortalarda yokken Bruce’un kılığına girmek için kendisine yüz maskı ameliyatı bile gerçekleştirdi.

7. Tim Drake

Tim Drake ile ilgili görsel sonucu

DC Extended Universe’de Jason Todd ölmüş olduğundan, Dick Grayson’ın birkaç yıldır Nightwing olarak görev yapması ihtimali var. Bu da Batman’in Gotham City’yi kendisinin karanlık eğilimlerini dengeleyecek bir Robin’i olmadan yalnız başına koruduğu anlamına geliyor. Tim Drake, DC Evreni’ne ilk katıldığında Gothamlı sıradan bir gençti ve Batman’in şehri en iyi şekilde koruması için bir Robin’e ihtiyaç duyduğunu hissetmişti. İnanılmaz derecede zeki olan bir dedektif olan Tim, hem Nightwing’in hem de Batman’in gizli kimliklerini bulur ve onları birbirleriyle karşılaştırıp tekrar ortak olmaya ikna etmeye karar verir. Başlangıçta Tim kendisini hiçbir zaman Robin olmak için ideal bir aday olarak görmemişti ama Dick geri dönmeyi reddettikten sonra Bruce en sonunda bu çocuğu yeni sidekick’i olarak almaya karar verdi.

Bu filmde Bruce’u aktif bir şekilde araştıran veya gelecekte daha çok karşımıza çıkacak olan daha az önemsiz bir karakter olarak tanıtılacak bir Tim’i görsek bile DC Extended Universe büyümeye başlarken burada bulunmayı hak ediyor.

6. Commisioner Gordon

Commissioner Gordon ile ilgili görsel sonucu

Batman ve suçla savaşan ailesi Gotham’ın en ünlü koruyucuları olabilir ama yurtlarını güvende tutmak için çok çalışanlar sadece onlar değiller. GCPD’nin üyeleri ,lideriyle birlikte, Komiser James “Jim” Gordon, hayatlarını şehirlerini terörize eden süper kötüleri durdurmaya adadılar. Yozlaşmış bir şehirde kalan birkaç iyi polisten biri olan Gordon, insanların saçmalıklarına katlanmaz ve her zaman Batman’e güvenmenin, bazılarının onun güvenilmez olduğunu söylediği zamanlarda bile, yapılacak en iyi şey olduğunu bilir.

J. K. Simmons’ın Komiser Gordon versiyonu Justice League’de kısa olarak belirdi ama bu karakter henüz DC Extended Universe’de parlama fırsatı bulamadı. Gotham’ın kötülükle olan savaşında en büyük kas gücü Batman olabilir ama Gordon da şehrin güvenli kalmasını sağlayan önemli karakterlerden biri.

5. Zatanna

Zatanna ile ilgili görsel sonucu

Smallville’de küçük bir rol dışında, Zatanna DC’deki diğer benzerlerinin çoğunun aksine canlı aksiyon medyasına geçiş yapamadı. DC Evreni’ndeki en güçlü büyücülerden olan Zatanna’nın dediği her şeyin tersi oluyor. Güçleri konuşma yeteneğiyle sınırlı ve insanların hafızalarını silebiliyor; hatta bunu Identity Crisis’de Batman’e yapmıştı ve boyutlar arası portallar açıp insanları fillere dönüştürmüştü.

Matt Reeves’in kendi Batman filmini öncekilerden ayırmasının bir yolu da olayların mistik tarafına ağır basması olabilir. Suicide Squad’da izleyicilerin Enchantress ile tanışmasıyla, DC Extended Evreni’nde daha fazla kara büyünün yer alması mantıklı olurdu. Bu aynı zamanda da Batman’in büyük ekranda normalde yaptıklarından farklı türlerde tehditlerle savaşmasına sebep olur ve farklı türlerde müttefiklerine güvenmesine de olanak sağlar. Genç Bruce Wayne onun babası Zatarra ile antrenman yaptığından beri Batman ve Zatanna birbirini tanıyor bu yüzden bir sıkıntısı olduğunda gidebileceği kişilerden birisi de o. Ayrıca, ikisi de gençliklerinde birlikte belirli bir zaman geçirdiklerinden dolayı Bruce ve Zatanna arasındaki ilişkiye dokunulması da hikayeye ayrı bir hava katardı.

4. Wonder WomanWonder Woman ile ilgili görsel sonucu

Wonder Woman’ın gişe başarısından ve karakterin Justice League’deki önde gelen rolünden sonra Warner Brothers bu karakteri olabildiğince çok filme dahil etmeli. Topluma karışan bir Amazon Savaşçısı olan Wonder Woman’ın ve Batman’in çok fazla ortak noktası var. Başkalarını korumak uğruna kendisini feda etmeye gönüllü olmakla kalmıyor, aynı zamanda insanların içlerinde iyilik olduğuna da inanıyor ve belki de bu inancı Gotham City’de sınanıyor olabilir.

Farklı dünya görüşleri olmasına rağmen Justice League’de bu iki kahramanın birbirlerini arkadaş olarak gördüklerini net bir şekilde anlamış olduk. Atışmalarını ve aksiyon planlarını belirlemelerini izlemek inanılmaz derecede zevkli olurdu ve bu iki savaşçının yavaş yavaş birbirlerini daha iyi tanımasına olanak sağlardı. Bu iki karakteri birlikte düşününce hayranların aklında düzinelerce hikaye olabilir ama DC Extended Universe’de Batman ve Wonder Woman ilişkilerine daha yeni başlıyor. Kim bilir, belki Matt Reeves bu iki karakteri Justice League Unlimited veya belli bazı çizgi roman hikayelerinden parçalar alarak potansiyel romantik partner haline bile getirebilir.

3. Joker

Joker ile ilgili görsel sonucu

Clown Prince of Crime, sayısız Batman filminde ana düşman olduğundan Matt Reeves Joker’i başlıca kötü olarak yazmadan önce bir duraksamalı. Onun yerine Joker filmde herkesin ondan haberinin olduğu ve ondan korktuğu bir yerde kendisini doğrudan bir işe dahil etmeden arkaplan rolü oynamalı. Gotham’ın öcüsü, hatta Batman’in serseri galerisinin diğer üyeleri bile Joker’den korkuyor ve onun karşısına çıkmaktan kaçınıyorlar.

Jason Todd easter egg’i sağ olsun, hayranlar çoktan Jared Leto’nun Joker’i ile Batfleck’in yoğun bir geçmişi olduğunu tahmin etmişlerdir. Yıllar boyunca Joker’in çoğu planı Batman tarafından önlenmiş olabilir ama Clown Prince of Crime, Gotham’ın koruyucusuna duygusal anlamda yaraladığında kendisini çok başarılı olarak görüyor. Bu yüzden Joker Gotham’da terör estirmek üzerine bir plan üzerinde çalışmasa bile bu, Batman’in yarasına tuz basmak istemeyeceği anlamına gelmiyor.

2. Barbara Gordon

Barbara Gordon ile ilgili görsel sonucu

Commissioner Gordon, Justice League’de zaten tanıtılmıştı ama kızı Barbara tanıtılmadı. Barbara Gordon, Gotham’ın polis şefinin kızı olmaktan daha fazlası – kendisi Batman’in en uzun süreli müttefiklerinden ve Gotham’ın en özverili koruyucularından biri. Karakter ilk tanıtıldığında Batman’e hayranlık duyan sıradan bir kız olarak sunulmuştu. Onu takımına alması için beklemek yerine Barbara kendi kostümünü yaptı ve suçla savaşmaya başladı. Onun bu cüretine duyduğu saygıyla Batman onun takımına katılmasına izin verir ve onu eğitmeye başlar. The Killing Joke (Ölümcül Şaka)’da Joker tarafından felç edilene kadar yıllar boyunca Batgirl olarak hizmet verir.

Barbara bacaklarını hissetmese bile, Batman’in suça karşı olan savaşındaki bir ana karakter olmaya devam eder. Gotham’ın merkezine yerleşir ve Oracle olarak Bat-Family’nin bilgilendirici ve eylemsel lideri olarak hizmet eder. Belli bir bilgiye ulaşmada birinin ihtiyacı olduğunda veya sahadayken acilen bir plan geliştirilmesi gerektiğinde Oracle aranır ve o da bütün Gotham City’yi görmesini sağlayan monitörü ve şehrin etrafındaki Wayne Tech bolluğunu kullanarak onlara yardım eder.

1. Superman

Superman ile ilgili görsel sonucu

Batman ve Robin dinamik ikili olabilir ama Batman ve Superman, DC çizgi romanlarındaki en önemli arkadaşlıklardan birini paylaşıyor. Şimdiye kadar, Batman ve Superman büyük ekranda pek canciğer olmadılar. Birlikte oldukları zamanın çoğu nefret ve dalavereyle örtülü bu yüzden izleyiciler, onların gerçek bir bağ oluşturduğunu henüz göremediler. Tabii, bu iki karakter bütün durumlara aynı şekilde bakmıyorlar ama Batman ve Superman birbirlerine karşı derin bir saygı ve hayranlık duyuyor.

Superman, filmde merkezi bir karakter olmamalı ama küçük bir cameo’su olması güzel olurdu. Batman, dünyanın en akıllı taktisyeni ve kendini işe adamış olan bir kahraman bu yüzden bu iki karakterin bir şekilde iletişimde olması gerek. Çatıda yapılan bir konuşma sırasında yukarıdan hızlıca uçarak veya Batcave’e iletişim kurarak bile gözükse de Superman, bir sonraki Batman filminde gözükmeli.

Siz bu filmde hangi karakterleri görmek isterdiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz!One thought on “Matt Reeves’in Batman Filminde Olması Gereken 10 DC Karakteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir