Marvel Sinematik Evreni’nin 5. Aşamasında Hangi Karakterler Olacak?

Artık hepimiz Avengers: Infinity War’un yayınlandığı bir dünyada yaşadığımıza göre MCU’daki şüphesiz olarak dünyayı sarsıcı olan bir olayın sonuçlarıyla başa çıkmamızın zamanı geldi. Hazırlıklı olun çünkü buradan sonra Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği hakkında birçok spoiler ve ciddi tahminler bulunuyor.

Evrenin yarısı ölü, öncelikle bununla başlayalım. Marvel’ın en büyük kahramanlarının hepsini ölü tutmayacağı çok yüksek bir ihtimal ama çekirdek karakterleri geri getirip Captain Marvel gibi yeni kahramanları tanıştırırsa bu zamana kadar 5. Aşama’ya ulaşacağımız kesin ve MCU’nun gerçekten yeni kanlara ihtiyacı olacak.Şimdi Marvel’ın yeni kahraman jenerasyonuna getirmesi için kimlerin kaldığını düşünelim. Chris Evans ve Robert Downey Jr.’ın Captain America ve Iron Man rollerinden emekli olması gibi güçlü bir ihtimalden bahsetmeye bile gerek yok. 4. Aşama’da tam olarak neler olacağını bilmeden bunun hakkında düşünmek biraz saçma gözükebilir ama bu sorunun cevapları MCU’ya fantastik ve çok eğlenceli bir gelecek ihtimali sunuyor.

NAMOR THE SUB-MARINER

Film dağılım hakları bir noktada Universal tarafından sahiplenilmişti ve bu hak durumu hala bulanık olsa da çizgi romanlardaki en önde gelen ve uzun süreli olan Avengers’tan biri ve aynı zamanda gerçekten harika bir karakter. İlk olarak Motion Picture Funnies Weekly adında bir kitapta ortaya çıkması planlanmıştı ama bu sayı hiç yayınlanmadı ve bu Namor McKenzie ilk olarak 1939’da efsanevi Marvel Comics #1’de yer aldı. DC’nin Aquaman’inden 2 yıl önce geliyor ve turuncu pullu Justice Leaguer gibi Namor’ın da babası insan, annesi ise Atlantis prensesi.

Namor, Marvel’ın başrolde Güney-Asyalı bir aktörü oynatabilmesi için harika bir fırsat ve MCU’ya da gerçekten çok iyi bir ekleme olurdu. Çizgi romanlar yakın zamanda onun hikayesini babasının Vibranyum arayan bir kaşif olduğunu ortaya çıkararak güncelledi ve bu şekilde şu anki MCU’ya kolayca girebilir. Bu ateşli Sub-Mariner sürekli Black Panther ve Wakanda ile bir savaş içindeydi -aynı zamanda Fantastic Four’un uzun süreli müttefiğiydi ve retroaktif olarak mutant olduğu açıklandı- yani Marvel’a bağlanabilecek çok zengin ve derin bir hikayesi var.
HERCULES

Çizgi romanlarda resmi olarak 50 yılı aşkın bir süredir Avengers’ın bir üyesi olan Hercules, Thor için beklenmeyen ama beklenen mükemmel bir değişim olabilir. İlk olarak Avengers #10’da ortaya çıkmıştı ancak Journey Into Mystery Annual #1’e kadar adlandırılmamıştı. Marvel Evreni’ndeki ilk resmi ortaya çıkışında Hercules, Yunan mitolojisindeki klasik karakterin tekrar oluşturulmuş haliydi. Çizgi romanlarda, Hercules orijinal olarak ikisi de birer tanrı olduğundan Thor için bir rakip olması amacıyla ayarlanmıştı ama Thor’un krallara layık davranışlarına zıt olarak Hercules’ün külhanbeyi, sarhoş ve sosyal olarak bilinmesi Marvel Sinematik Evreni’ne eklenmesi fantastik bir şekilde eğlenceli ve farklı olurdu.

Infinity War, Nidavellir’in Cüceleri’ni ve onların galaksiler arası demirci ocağını tanıtarak çoktan MCU’nun fantazi elementlerine doğru bir eğilim gösterdi bu yüzden çizgi romanda bulunan Herc gibi efsanevi karakterleri MCU’nun geleceğinde görmek mümkün gibi gözüküyor. Zeus’un Oğlu aynı zamanda Marvel’daki diğer kozmik karakterler için harika bir tanıtım olurdu çünkü Hulk ve Thor ile ilişkili olmakla kalmıyor aynı zamanda Marvel Comics evrenindeki tanrılarla ve The Eternals ile de ilişkisi bulunuyor.

BLACK KNIGHT

Marvel’ın çizgi romanlarında çok fazla “Kara Şövalye(ler)” oldu. Bizim katılacağını düşündüğümüz Roy Thomas ve George Tuska’nın süperkahramanı olan Dane Whitman, orijinal ve villainous Black Knights’ın birinden yeğeni. Dane ilk olarak 1968’de tanıtıldı ve Avengers’ta çabucak tekrarlayan bir karakter oldu. Bu karakter aynı zamanda şimdiki MCU’nun bayrak direği olan Tony Stark ile ilginç bir ilişki içerisinde, amcası Iron Man tarafından mağlup edilmişti ve Dane’in Black Knight örtüsüne girmesine sebep olan şey de buydu.

Dane, MCU’nun daha sonraki aşamaları için de radikal bir ekleme olabilir özellikle ortaçağa ait olan kökleri Thor ve Valkyrie gibi yaşayan Asgardlılar ile bir bağ kurmasında yardımcı olabilir. Aynı zamanda Fantastic Four komplo teoristleri için de Dane’in Marvel’ın ilk ailesine harika bir bağlantısı var, kendisi bir Avenger iken Grandmaster tarafından “Ölüm” gücünün kendisine aşılanmasından sonra Kang the Conqueror’u, Reed Richards ve Sue Storm’un uzaktan akrabası, yenmek için yardım etmişti. Eğer Marvel, Fantastic Four’u kötü ataları aracılığıyla tanıtmaya karar verirse Dane çok iyi bir seçim olurdu.
SERSI


Bir başka Avenger ve kozmik mücadeleci de Sersi. MCU’nun geleceği için büyülü bir ekleme olurdu. Jack King Kirby tarafından 70’lerin bağımsız serisi Eternals’ında oluşturulmuştu. Eski zamanlarda tanrılar gibi yaşayan insanların eski evrimsel soyuna dayanıyor. Sersi ilk tanıştırıldığında genç bir kadın görünüşünü koruyor olsa da binlerce yıl yaşamış olan biriydi. Eternals’ın hikayeleri Yunan mitolojisiyle dokunmuş bir şeydi, Pandora’nın kutusu hikayesi de dahil. Sersi kayıt altında olan tarihte hemen hemen bütün önemli zamanlarda yaşadı ve MCU’da Zaman Taşı zaten bulunduğu için tanıştırılması kolay olurdu.

Sersi, Thor ve Cap’in yanında dövüştü ve MCU’ya Eternals’ın daha geniş bir dünyasını tanıtmak için çok iyi bir yol olurdu. Aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni’nde çok büyük bir rol oynadığını bildiğimiz New York ile çok geçmişi var. Sersi’ye Captain America tarafından Avengers’a katılma teklifi geldi ve gelecek senelerde Cap’in yeni kahramanlar arayışını kolayca görebilirdik. Aynı zamanda Dane Whitman ile romantik ilişkisi vardı yani bu çiftin birlikte tanıştırılması da bir ihtimal.

ETERNALS

İşte Kevin Feige yakın zamanlarda onayladığından Marvel Stüdyoları tarafından kesin olarak geliştirildiğini bildiğimiz bir tanesi var. Celestials tarafından yaratılan The Eternals, bin yıl yaşayabilen bir ön-insan grubu ve yaratıcıları tarafından aslen Dünya’nın koruyucu olmaya yönelik oluşturulmuşlardı. 1000 yılı aşkın süredir bu takım insanları Deviants’tan ,Celestials tarafından milyonlarca yıl önce yaratılan başka bir tür, korudular. Bu epik hikaye Jack Kirby tarafından 70’lerde Marvel Comics’e geri döndüğünde oluşturulmuştu ve yeni MCU için çok inanılmaz ve geniş bir kaynak olabilir.
WONDER MAN

Vision’ın arkasındaki orijinal adamdı ve sadece Avengers’ın değil, Marvel Evreni’nin de büyük zımbasıydı. Yani Wonder Man’in sinematik çıkışını MCU 5. Aşama’ya geçtiğinde sonunda görebilecek miyiz? Simon Williams ilk olarak Avengers #9’da Stan Lee, Jack Kirby ve Don Heck tarafından Tony Stark’a bir rakip olarak tanıtılmıştı ama onun mirası sadece bir Iron Man villain’ı olmaktan daha garip bir şey oldu. Simon katatonik bir duruma geçmeden uzun süre önce etrafta değildi ve beyin yapısı Ultron tarafından Vision’ın sentezlenmiş aklının kökünü oluşturmak amacıyla çalınmıştı.

Eninde sonunda, Simon canlandı ve en sevilen Avengers’tan biri oldu. Vision’a olan benzerlikleri onu Scarlet Witch için alternatif partner olmasını sağlayan ideal romantik bir rakip yaptı. On yıllarca süren bir aşk üçgeni oluştu. Aynı zamanda Hollywood oyuncusu olarak da bir kariyer yaptı ve Earth’s Mightiest Heroes ekibine ünlü düşünce yapısını ekledi (Guardians of the Galaxy Vol. 2’de Nathan Fillion’ın yoluyla neredeyse gördüğümüz bir şey). Wonder Man’in MCU’ya eklenmesi büyük ekranda gerçekten tamamen farklı bir kahraman görmemizi sağlardı.

THUNDERBOLTS

Gelmekte olan Captain Marvel filminin Marvel’ın en ünlü uzaylı düşmanı olan Skrulls’ı içereceği anonsundan sonra MCU’nun sonraki aşamasının klasik Secret Invasion (Gizli İstila) hikayesini baz alarak işleyip işlemeyeceği hakkında çok fazla tahminler/teoriler ortaya çıktı. Çizgi romanlar yıllardır okuduğumuz ünlü kahramanların çoğunun aslında uzaylı şekil değiştirenler tarafından yerlerine geçilmiş olduğunu ortaya çıkardığında çığır açmış oldu. Secret Invasion’ın ardından toplum, kahramanlara duyduğu inancı kaybetti ve böylece ıslah olmuş olan super villain’lar kahramana dönüşüp geri döndüler ve onlara Thunderbolts dendi.

Onslaught olayından sonra Avengers kalıbındaki yeni kahramanlar takımı orijinal olarak Mark Bagley ve Kurt Busiek tarafından tasarlanmış olan bu takımın ilk kez ortaya çıkışlarının sonunda aslında villain oldukları açıklandı! Secret Invasion’dan sonra bu olayın sonuçlarından oluşan boşluğu doldurmak için yeni bir sıralanma ile geri döndüler. Marvel’ın özellikle Infinity War’un ardından tamamen yeni bir takımı tanıştırması çok mantıklı olurdu ve seneye hayatta kalan kahramanlara geri takıldığımızda neler olacağı da ayrı bir merak konusu.
SONGBIRD

Songbird

Thunderbolts’un en epiği olan Songbird en kötü tanınmış villain’lardan biri olarak başlamıştı. Songbird, nam-ı diğer Screaming Mimi, süpersonik çığlığını düşmanlarıyla savaşmak için kullanıyor ve renkli bir özgeçmişe sahip… Bir zamanlar Grapplers denen kadın süper villain’lardan oluşan bir takımda olması gibi! MCU’nun ciddi derecede daha fazla kadına ihtiyacı var ve Songbird harika bir hikayeye sahip olan radikal yeni bir yüz olurdu.

Melissa Gold’un yetenekleri onun katı sesten 3D objeler oluşturabilmesini sağlıyordu ve bu büyük ekranda inanılmaz gözükürdü. Avengers’ın çoğuyla da bağlantıları zaten bulunuyor; Black Widow, Cap, Nick Fury ve Hawkeye dahil olmak üzere. Aynı zamanda Thunderbolts’un uzun vadeli lideriydi ve MCU’nun gelecek yıllarında bu rolü alması bir ihtimal olabilir.

NIGHTHAWK
Nighthawk

Nighthawk sadece Thunderbolts’un kısa vadeli üyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda Squadron Supreme ve Defenders’ın da merkezinde yer alıyordu ve burada MCU’nun yepyeni üyelerinden biri olan Valkyrie’ün yanında bulunuyordu. Kyle Richmond orijinal Nighthawk -5 alt-evren versiyonları var- ve esasen Marvel’ın Batman’i. Varlıklı bir genç adam annesinin ölümünden sonra orduya katılma girişiminden önce yatılı okula gönderilmiştir ama bir geceki sarhoşluk sırasında kendisine gece boyunca, lakabı da buradan geliyor, gelişmiş atletik yetenekler sağlayan sihirli bir serum oluşturmayı becerdi.

Garip güç seti ve kasvetli estetiğiyle Nighthawk, MCU’da yer alacaksa Netflix dizilerinde gözükmesi daha mümkün; özellikle de 70’lerin Daredevil çizgi romanlarında bulunmasının da etkisiyle. Yine de her zaman filmlerde çıkma şansı da bulunuyor Marvel belki Thunderbolts’u yürütmek ve hatta Defenders’ın kendi versiyonlarını (çizgi romanlara daha yakın ve başka bir isimle olabilir) sürdürmeye karar verebilir. Kyle’ın sonraki hallerini, Kyle’ın Chicago’nun dışında genç bir siyahi adam olarak çalıştığı şeklinde tekrar hayal edilmiş hali, ele almaları çok daha havalı olurdu. John Boyega’nın Marvel Stüdyoları ile görüştüğünü biliyoruz ve bu başarılı aktör için çok özlü bir rol olurdu.
BULLSEYE

Bullseye

Daredevil müdavimi olup Thunderbolts üyesi olmaya dönen bir başka karakter de Bullseye. Korkutucu bir sosyopat suikastçi olan Bullseye ilk olarak Marv Wolfman ve George Perez tarafından Daredevil #131’de tanıştırıldı. O zamandan beri ikonik bir Marvel villain’ı oldu ve herhangi bir objeyi ölümcül bir mermiye dönüştürme gibi eşsiz bir yeteneğe sahip olması onu en tehlikelilerden biri yapıyor. Kendisi Matt Murdock, Punisher, Captain America ve hatta Red Skull ile yüzleşmişti. Warren Ellis’in Thunderbolts zamanında da yarı-düzelmişti ve süper kahraman takımına katıldı.

Hayranlar Lester, nam-ı diğer Bullseye’ın Netflix’in Daredevil dizisinde olacağına Devil of Hell’s Kitchen ile çok doğal bir bağı olduğundan çok şaşırdılar. Bu Marvel’ın psikoz nişancısı için daha büyük planları olduğundan olabilir mi? Daredevil’den bir karakteri dahil etmek filmler için çok heyecan verici bir hayran servisi olabilirdi ve Thunderbolts’u da içine almaya karar verirlerse çok harika olurdu!

Bizim Marvel Sinematik Evreni’nin 5. Aşaması’nın gelecek yıllar içinde neler getirebileceği hakkındaki çılgınca tahminlerimiz bu kadardı. Tekrar söyleyelim, 4. Aşama’da neler olacağını bilmeden bunların hepsi sadece eğlenceli birer teori. Marvel Stüdyoları’nın geleceğinde olmasını görmek istediğiniz bir şey varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize de bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir