Mars Mitolojisi!

Yunan, İskandinav ya da Roma gibi tabiki Mars Mitoloji de vardır. Peki bu mitolojinin tanrıları hakkında neler biliyorsunuz? Sizin için çok tanrılı bu Mitoloji’nin tanrılarını sıralayalım istedik. İyi okumalar:

(Önceki yazdığımız Krypton Mitolojisi‘ne göz atmak için yazının üstüne tıklayabilirsiniz)L’ZORIL:

H’ronmeer’ın kardeşi olan “Rüya Tanrısı”dır. Marslıların telepatik gücünden dolayı oldukça korkulan ve saygı gören bir tanrıdır. Aynı zamanda Morpheus veya Dream of Endless olarak da bilinmektedir ve ilk olarak “Sandman Vol.2 #5” çizgi romanında ismi geçmiştir.

C’ERIDYALL:

“Işık ve Yaşam Tanrıçası” ya da “Marslıların Koruyucusu” olarak geçmektedir. Bazı rivayetlere göre H’ronmeer’ın başka bir kimliğe bürünmüş halidir. J.M. DeMatteis tarafından 1988 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Martian Manhunter Vol.1 #4” çizgi romanında ismi geçmiştir.

H’RONMEER:

“Ateş, Sanat ve Ölüm Tanrısı” olarak geçmektedir ve en bilinen tanrıdır. Ölüm Tanrısı olarak geçse de kötü bir tanrı değildir, hatta Marslıları umursamaktadır. Death of Endless olarak da geçmektedir ve sadece Marslılar tarafından değil Kızıl Satürnlüler tarafından da tapılmaktadır. J.M. DeMatteis tarafından 1988 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Martian Manhunter Vol.1 #1” çizgi romanında gözükmüştür.

UNNAMEABLE ONE:

“Yaratıcı Tanrı” olarak geçmektedir ve bütün Tanrıların arkasındaki Tanrıdır. Marslı Tanrıların en güçlü ve ilk olanıdır. J.M. DeMatteis tarafından 1988 yılında yaratılmıştır ve ilk olarak “Martian Manhunter Vol.1 #4” çizgi romanında ismi geçmiştir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir