Leopold Fitz ve İcatları!

Leopold Fitz, ilk olarak Agents of SHIELD dizisinde gözüken ve dizide sevildikten sonra da çizgi roman evrenine eklenmiştir. Bu karakterimiz Phil Coulson’un liderliğinde SHIELD altında çalışan bir adamı ve SHIELD ajanıdır. Görüp görebileceğiniz en harika karakter gelişimine sahip olan Fitz, ayrıca Simmons ile olan lanetli ilişkisi ile de oldukça sevilmiştir.

Tabi bu bilim adamımız bir de icatlarıyla da tanınmıştır. SHIELD ekibine oldukça destek sağlamış ve MCU’ya oldukça çeşit aletler sağlamıştır. İşte o icatlar:

Night Night Gun/Pistol:

Karşısındakini öldürmeden, metobalizmasını durdurup bayıltan prototip bir silahtır. İlk başta Deathlok üzerinde uygulanan bu silah, ilk olarak Grant Ward tarafından kullanılmıştır. Sniper ve pistol şeklindedir.

D.W.A.R.F.s:

Uzun hali “Adli Kanıt Bulmak İçin Otomatikleştirilmiş Kablosuz Drone (Drones Wirelessly Automated to Retrieve Forensics)” olan bu icatlar, isminden de anlaşıldığı gibi adli kanıtları toplamak ve etrafı analiz etmek için yapılmıştır. 8 tane olan bu robotların isimleri, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler’den alınmıştır:

00 – Pamuk Prenses
01 – Doktor
02 – Uykulu
03 – Huysuz
04 – Çekingen
05 – Meraklı
06 – Mutlu
07 – Salak

Golden Retriever Drones:

Mobil, bağımsız izleme dronelarıdır. Sarı, ışıldayan renktedirler. Birisini takip etmek için kullanılmaktadır. D.W.A.R.F.’lar gibi 8 tanedir ve kızılötesi ve ultraviyole gibi farklı dalga boylarında görsel veriler tarayabilirler.

 

Mouse Hole:

Mouse Hole, hemen hemen her metaryeli kesebilen lazer teknolojisidir. Fitz’in bu icadı, “Captain America 2: Winter Soldier” filminde Nick Fury tarafından da kullanılmıştır. Winter Soldier tarafından arabası patlatıldığında Nick Fury, yeri keserek kaçmıştır.

 

(I.C.E.R.):

Uzun hali “Kartuş Yayan Emniyetli Railgun (Incapacitating Cartridge Emitting Railgun)” olan bu icat, Night Night Gun/Pistol’un geliştirilmiş halidir. Çeşidi artmış ve art arda atış daha kolaylaşmıştır.

Magic Window:

Katı cisimlerin arkasını görmeyi sağlayan esnek, rulo halde taşınabilir bir cihazdır. X-Ray gibi sanılsa da aslında radar sistemi şeklindedir.

 

Phil Coulson’ın Prototip Eli:

Leopold Fitz, ışınlanma gücü olan Inhuman Gordon’ı öldürdüğünde Phil Coulson, Gordon’un elinden düşen terreginesis taşını diğerleri zarar görmesin diye tutmuş fakat terreginesis yayılmadan Alphonso Mackenzie, Coulson’ın elini keserek yayılmasını engellemiştir. Fitz de olmayan eli yerine prototip bir el yapmıştır. Elin kendine özel üstünde SHIELD sembolü olan holografik kalkanı vardır.

Asgardian Collar:

Aslında bunu Leopold Fitz yapmamıştır. Asgardlı Lorelei için yapılan bu cihazı, Lorelei kırmış ve Dünya’ya kaçmıştır. Orada bir çok erkeği (Grant Ward da dahil) kontrolü altına almış ve kaos yaratmıştır. Fitz, bu icadı tamir etmiş ve Sif sayesinde de Lorelei susturulmuştur. Asgard yapımı olan bu icadı tamir ettiği için Sif’den iltifatlar almıştır.

 

Cloaked Gun:

Cisimleri hareket ettirebilme gücüne sahip olan Inhuman Giyera’yı öldürmek için Fitz tarafından yapılan görünmez bir silahtır. Silah yapılma amacını tamamlamış ve Giyera, bu silahla Fitz tarafından öldürülmüştür.

 

Tactical Suit:

Deathlok için yapılan polimerden harmanlanmış, on katlı, hayati verileri gösteren ve saldırılardan koruyan üniformadır. Leopold Fitz ve Jemma Simmons tarafından yapılmıştır.

Containment Module:

Genelde Inhumanların güçlerini içeride tutmak için kullanılan kaçış kapsülüdür. Lincoln Campbell, Aida, Quake, Elena Rodriguez ve Joey Gutierrez gibi Inhumanların da burada tutulduğu olmuştur.

 

Quantum Field Disruptors:

Işınlanma gücü olan Inhuman Gordon’ın güçlerini (yani ışınlanmasını) engelleyen cihazdır. Bu cihaz ile Fitz, Gordon’ı öldürebilmeyi başarmıştır.

 

Project Looking Glass:

Ünlü bilim adamı Holden Radcliffe’in yaptığı android Aida’yı insan yapabilmek için kurulan cihazdır. Aida, Darkhold sayesinde bu bilgiyi edinmiş ve Fitz de inşa etmiştir. Bir kısmı Framework’dan bir kısmı gerçek dünyadan yapılan bu cihazı Fitz aslında istemeden yapmıştır. Yani Framework’de Aida’nın babası Alistair Fitz’in terk etmemesini sağlayarak Leopold’u HYDRA ajanı yapmıştır.

Backscatter Glasses:

Bir bakıma minik kameradır. Takan kişinin gördüklerini ve duyduklarını bir bilgisayara aktaran bu gözlük, Fitz dışında da bir çok SHIELD ajanının (Grant Ward / Quake / Mockingbird) işine de yaramıştır.

 

Atmospheric Moisture Freezing Device:

Türkçesi “Atmosferik Nem Dondurucu Aygıt” olan bu icat havadaki nemi buza çevirmeye yarayan bir cihazdır. Cihaz, üstüne şimşek gelmesiyle Blizzard’a güçlerini vermiştir.

 

Zephyr One:

Fitz tarafından inşa edilen Zephyr One, Bus’ın yedek uçağı olarak yapılmıştır. Jiaying liderliğindeki savaştan sonra Daisy Johnson, Alphonso Mackenzie, Lance Hunter ve Phil Coulson bir süre Zephyr One’da yeni Inhumanlar aramışlardır.

Quake Gauntlets:

Skye, terreginesis sisine maruz kaldığında titreşimleri kontrol edebilme gücüne sahip olmuş fakat bunu her yapışında eline hasar vermeye başlamıştır. O yüzden Fitz ve Jemma, Quake için özel bileklikler yapmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir