Kötüden İyiye Spider-Man Sıralaması!

Geçmişten günümüze görebileceğimiz en iyi Spider-Man performansları! Tamamen kişisel görüşümle oluşturulan bu listede en iyi Spider-Manleri sıraladık! İşte, buyrun:

4)NICHOLAS HAMMOND – THE AMAZING SPIDER-MAN (1977 – 1979) & SPIDER-MAN STRIKES BACK (1978) & SPIDER-MAN: THE DRAGON’S CHALLANGE (1981)

Hammond’ın Spider-Man’i, yılından ve efektlerinden dolayı o kadar da güzel bir Spider-Man değildi aslında. İzleyeni de bir elin parmak sayısını geçmez. O yıllara göre de kötü değildi aslında ama bu listede yerim gayet uygun bence.

 

3)TOBEY MAGUIRE – SPIDER-MAN 1&2&3 (2002 – 2007)

Belki de en çok kişinin sevdiği Spider-Man. Çoğu kişinin çocukluğunda izleyip Spider-Man’i sevdiren kişi. Fakat ben yine de pek sevemiyorum. Spider-Man ile alakası yoktu… Spider-Man’in espritüyel kişiliğini, tedirgin olduğunu zaman yaptığı komiklikleri bu Spider-Man’de göremedim. Castleri müthiş olsa da listede bu sırada olmalı bence.

2)TOM HOLLAND – MCU (2017 – )

Marvel Sinematik Evreni’ne karşımıza Spider-Man olarak çıkan Holland, oyunculuğu ile bize harika bir Spider-Man gösterdi. Maguire’nin Spider-Man’inde hissetmediğim espritüyel yapısını ve komkiliklerini görsem de film cast olarak kötüydü ve eksikti. Bunun Spider-Man’e tabiki etkisi oldu. Bazı kişilere göre Andrew’dan daha iyi olabilir ama bence listede 2.olarak gayet uygun.

 

1)ANDREW GARFIELD – THE AMAZING SPIDER-MAN 1&2 (2012 – 2014)

Filmlerini çoğu kişi beğenmese de (ben gayet beğeniyorum) bence kesinlikle en iyi Spider-Man’dir. Gerektiğinde ciddi kısmı bize gösterse de espritüyel kısmını da gördüğüm bir Spider-Man’di. Belki Gwen Stacey ile olan ilişkileri de etkilemiş olabilir. Diğerlerinin bilemem ama bu listede en tepeyi Andew Garfield hak ediyor.

4 thoughts on “Kötüden İyiye Spider-Man Sıralaması!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir