Kötüden İyiye Joker Sıralaması!

Geçmişten günümüze görebileceğimiz en iyi Joker performansları! Elbette bu liste kişisel beğenime göre yapıldı ama şunu eklmek isterim ki, Heath Ledger’ın Joker’ine bayılırım fakat bu listede fanboyluğa yer yok. Görebileceğiniz en iyi Jokerleri derledik! Listede olmayan Jokerlerin ne kadar kötü olduğunu söylemeye gerek yoktur herhalde..

 

12 – KEVIN M. RICHARDSON – THE BATMAN (2004 – 2008)


Aslında oldukça kötü bir Joker ama manyak bir gülüşü var ki…

11 – ZACH GALIFIANAKIS – THE LEGO BATMAN MOVIE (2017)


Lego Batman’i ne kadar seversiniz veya ne kadar ciddiye alırsınız bilemem ama Lego Joker oldukça başarılı bir performans sergilemişti.

10 – CESAR ROMERO – BATMAN (1966 – 1968)


Cesar Romero zaten bir klasik olduğu için detayına girmek istemem. Sizi bilemem ama benim için çok değerlidir ve de çok eğelencelidir.

9 – JARED LETO – SUICIDE SQUAD (2016)


Ah ah… David Ayer böyle bir potansiyeli mahvettiği için kendinden utanmalı. WB’un hataları daha fazla ama Ayer’in bu performansı kenara atmasıda kendi vizyonsuzluğunu göstermiş oldu. Joker ve Harley ilişkisine girmiyorum bile.

8 – RICHARD EPCAR – INJUSTICE  1&2 (2013 – 2017)


Sanırım Injustice en sevdiğim evrenlerden biridir,çünkü Joker’in en büyük zaferlerinden biri olduğu için. Superman’i tam bir diktatöre çevirdi ve arkadaşlarına karşı acımasızlaştırdı. Sonunda istediğini aldı ve karanlığa kavuştu.

7 – JOHN DIMAGGIO – BATMAN: UNDER THE RED HOOD (2010)


Jason’a ettiği eziyetler.. Black Mask ile yaptığı anlaşma.. Ve o son sahne de ki harika diyaloglar bizi muazzam bir performans izlemeye itiyor.

6 – MICHAEL EMERSON – THE DARK KNIGHT RETURNS PART 1&2 (2013)


1. Part ta ki final sahnesi saymazsak, 2. Filmde kıran kırana bir mücadele ve yılların birikmiş nefreti Batman ve Joker’i yine karşı karşıya getirmişti. Yine diyalog açısından çok zengin bir senaryoya sahipti.

5 – JACK NICHOLSON – BATMAN (1989)


Jack’in kaliteli bir oyuncu olduğunu herkes bilir elbette. Joker’in psikolojisi ekrana o kadar yansımasa da. Nicholson’ın performansı bizi film çekmeye devam ediyor. Gangster yorumu ile zamanın doruk noktasına gelmişti.

4 – TROY BAKER – ASSAULT ON ARKHAM (2014)


Normalde  Troy Baker Batman: Arkham Origins ile Joker olarak biliniyor. Fakat Troy Baker’in Assault on Arkham performansı çok daha zevkli. Ne kadar Mark Hamill taklidi gibi gözüksede kendisinin eklediği şeyler elbette var.

3 – HEATH LEDGER – THE DARK KNIGHT (2008)


Bu yara hiç bir zaman iyileşmeyecek sanırım.. Joker’in çok farklı bir versiyonu olsada Heath Ledger’ı izlemek gerçekten çok keyifli. Ayrıca ilk defa Joker’i izlerken gerilim yaşattı.. Anarşist yorumlaması da bir o kadar keyifliydi. Nolan’ın Heath Ledger’ın Joker portresi için yaptıklarını unutmamak lazım. 

2 – CAMERON MONAGHAN – GOTHAM (2014-)


Galiba gelmiş geçmiş en iyi live-action Joker’i olacak. Çünkü Cameron Jack, Heath, Mark ve Jared’ın birleşimi. Kendine has mimiği ve kahkahası da cabası. Gotham dizisinin sürekli Spotlight’ını çalarak kendini ön plana koymasını biliyor. 4. Sezonun ilk yarısında yokluğunu o kadar çok hissettirdi ki ikinci yarısını gerçekten overdose bir hype ile bekliyoruz. Neredeyse her sezon onaylanıp daha sonra da yalanlayan Fox bizi bıktırsa da Jerome karakteri Joker’dir.

1 – MARK HAMILL – BATMAN: ARKHAM KNIGHT (2015)


Normalde “gerçek” tanımlamasını pek sevmem ama Mark Hamill gerçek Joker’dir. Animated Series veya Killing Joke gibi eserleri yerine neden Arkham Knight’tan gösterdiğimi açıklamak isterim. Arkham Knight’a Batman’nin beyninin içerisinde dolaşan direkmen onun zihni ile oyunlar oynayan ve onu kendisine çevirmeye çalışan bir Joker beni çok daha fazla bir şekilde tatmin ediyor. Mark Hamill yaklaşık 20 proje’de Joker’e hayat vermiştir. Arkham Knight’a ise senaryoyu ne kadar beğenmesem de metin olarak en iyi Joker olduğunu düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

5 thoughts on “Kötüden İyiye Joker Sıralaması!

  1. Koşulsuz şartsız en iyi jared leto canlandırdı. Tam oturmuş . Harley ile mükemmeldi. Izlediğim en iyi joker rolü.

  2. Nihayet en iyi Joker’in Mark Hamill olduğunu anlayan bir sayfa,diğerleri toplansa dahi Hamill’in sesiyle yaptığı Joker’e erişemezler adam sırf ses ile Joker’in tüm piskopatlığı deliliği ve evil mastermindlığını 25 yıldır canlandırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir