Karakter Tanıtımları: Kate Bishop (Hawkeye) Kimdir?

Katherine Elizabeth Bishop, yani Kate Bishop, ilk olarak 2005 Young Avengers’ın 1. Sayısında gözüktü. O günden beri de Clint’in partneri(!), bizim 2. Şahingöz’ümüz.

Peki kimdir bu Kate Bishop?

Mafya adamı olan milyoner Derek Bishop’un kızı olan Kate, çokça baba sorunu yaşayarak büyüdü diyebiliriz. Annesi Eleanor Bishop, Derek ile ayrıldıktan sonra çıktığı tatillerden biri olan Colorado’da hayatını kaybetti. Bizim küçük kızımız Kate de haliyle baba ilgisini ve sevgisini istiyordu. Ama Derek’in yaptığı işlerden Kate’e vakti olmuyordu.  Genellikle babasının adamları ilgileniyordu Kate ile.Bir gün, Kate babasının birini öldüresicesiyle dövdüğünü gördü, ama çaktırmadı. Bir kahvaltıda babası yine “işe” kalkarken Kate bu sefer takip etti, o zamanlar babasının neler çevirdiğinden habersizdi. Fakat kendini ele verip çete tarafından yakalandı. O zamanlar 8 ya da 9 yaşlarındaydı. Kate karşı gelmeye çalışırken yandan süzülen bir ok, Kate’in kurtulmasını sağladı. Okun geldiği yöne baktığında o andan itibaren örnek alacağı kişiyi gördü… Hawkeye. Takımdaki herkesin özel bir gücü, bir ışını olup onun sadece oklarla bu kadar yetenekli ve güçlü olması Kate’i büyüledi. O günden sonra, Clint’i örnek alarak tekvando, eskrim, ağırlık olarakta okçuluğa başladı. Bizim balerin kızımız, böyle böyle büyüdü ve geliştikçe gelişti.Üvey ablası Susan’ın düğününde iken, düğün yerine yapılan bir baskın sonucu “rehin” alındılar ve Young Avengers onları kurtarmaya geldi. Mafya üyelerinden biri Kate’i alıkoymaya çalışsa da başaramadı ve Kate burada ilk defa en azından çevikliğini Young Avengers’a kanıtlamış oldu. Derek, Kate’i ani endişeyle hastaneye götürdüğünde Kate Cassie ile tanıştı ve Cassie’de Kate’e yeni bir Young Avenger aradıklarını söyledi. Ama daha Cassie bile bir Young Avenger değildi. Cassie ve Kate eski yıkık dökük –Avengers dağıldı, mansion mahvoldu, Clint ve  Scott Lang öldü-  Avengers malikanesine gittiklerinde asıl Young Avengers’lar ile tanıştılar ve onlara katıldılar.Kang the Conqueror onlara saldırdığında ise, Kate malikanede dövüşebiliceği ne varsa aldı, ilk gerçek dövüşünü yaşayacaktı.

Captain America ve Iron Man zar zor da olsa Young Avengers’ı kabul ettiğinde, Captain Kate’e “Hawkeye” lakabını verip, aynı zamanda ölmüş olan Clint’in yayını ona teslim etmişti.Kate, Eli ile çıkmaya başlarken, Clint Ronin olarak New Avengers’a geri dönmüştü. Ve Kate’i Kate farkında olmadan Ronin kimliği ile test etmişti. En sonunda Clint olduğunu kendi açığa çıkardı.

Clint, yayını ve ismini Kate’den geri almak için bir iddiaya girdi. Clint Robin Hood atışını yaparsa, yayı alacaktı. Ki, yaptı…Ama  Kate Tommy ile bir olup yayı geri aldı, çünkü yayı ona Captain vermişti. Clint değil… Clint yayının alındığını farkedip Kate’in yanına gittiğinde Kate ne kadar sıvadığını zannetse de, Clint onun yanında durdu. Böylelikle yavaştan partnerlikleri başlıyordu.Kate ve Clint, partner olarak tam 5 seri, 40 sayıda beraberlerdi.

Fakat en sonunda, Kate yalnız olmanın daha iyi olacağını düşündü. Bütün bu Hawkeye işi ve sorumluluklar belli ki bir yere kadar darladı onu, Clint’i ne kadar gömse de ne kadar sinirlense de ona içten içe büyük bir sevgi duyuyordu.Böylelikle, Kate Hawk Investigations’u kurarak dedektifliklere başladı ve 2016 itibariyle kendi sayısı yayınlandı! Maceraları  devam ediyor… Hala bir Avenger, bir Hawkeye ve bir genç kız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir