Karakter Tanıtımları: Man-Ape Kimdir?

Man-Ape, gerçek adı M’baku olan ve kutsal Beyaz Goril’e tapan, tarikata liderlik edip Black Panther’e liderlik yaptığı için Wakanda’dan sürgün edilen kişidir. Yaptığı kutsal ritüeller sonucunda herhangi bir gorilin sahip olduğu çevikliğe, güce ve dayanıklılığa sahip olmuştur. Lethal Legion ve Masters of Evil takımlarının üyesidir.

YARATILIŞ:

Man-Ape, Roy Thomas ve John Buscema tarafından 1969 yılında yaratılmıştır. İlk olarak “Avengers #62” çizgi romanında gözükmüştür.

KÖKENİ:

Man-Ape, Wakanda’nın Jabari köyünde doğmuştur ve büyümüştür. M’Baku, Wakanda’nın en iyi savaşçılarından biriyken Black Panther, Avengers’a katılacağı zaman Wakanda’yı ona emanet etmiş fakat Wakanda’ya geri döndüğünde M’Baku’nun Man-Ape adıyla tahtını gasp ettiğini görmüştür. Bu yüzden M’Baku ile savaşmış ve onu yenmiştir. O günden sonra M’Baku, Black Panther’e kin gütmüş ve onun en büyük düşmanlarından biri olmuştur.

MANDLA:

Mandla, M’Baku’nun kardeşidir. M’Baku öldükten sonra (ölüm nedeni belli değil) “Man-Ape” ismini almış ve isim ile birlikte aynı güçlere de sahip olmuştur. Beyaz Goril Ordusu, Jabari Köyü’nün sınırındaki yerleri yerle bir ettiğinde Mandla, Aneka adında bir tane Midnight Angel tarafından kandırılarak mağara çekilmiştir. Mandla, mağara girdiğinde Midnight Angel’lar tarafından tuzağa düşürülmüş ve orada öldürülmüştür.

GÜÇLERİ VE YETNEKLERİ:

Güçleri:

-İnsanüstü Güç
-İnsanüstü Dayanıklılık
-İnsanüstü Kuvvet
-İnsanüstü Çeviklik
-İnsanüstü Refleksler
-Zarar Görmemezlik

Yetenekleri:

-Wakanda Usülü Dövüş Sanatı Bilme
-Yumruk Yumruğa Dövüş
-Mızrak Kullanma

DİZİ VE FİLM HALLERİ:

-Avengers: Earth’s Mightiest Heroes animasyon dizisnde 2 bölümde gözükmüştür. Kevin Michael Richardson tarafından seslendirilmiştir.
-Marvel Sinematik Evreni’nde geçecek olan ve 16 Şubat 2018 tarihinde çıkacak olan Black Panther filminde gözükecektir. Winston Duke tarafından canlandırılacaktır.

OYUN HALLERİ:

-Marvel: Ultimate Alliance 2 video oyununda boss karakter olarak gözükmüştür.
-Marvel Avengers Alliance facebook oyununda boss karakter olarak gözükmüştür.
-Marvel Heroes video oyununda boss karakter olarak gözükmüştür.
-Lego Marvel’s Avengers oyununda Black Panther DLC’si ile gelen oynanabilir karakter olarak gözükmüştür.
-Lego Marvel Super Heroes 2 video oyununda oynanabilir karakter olarak gözükmüştür. Alexis Rodney tarafından seslendirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir